Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література -> Концепт “сміх” у художньому дискурсі (на матеріалі прозових текстів Ю. Андруховича та С. Процюка)

Концепт “сміх” у художньому дискурсі (на матеріалі прозових текстів Ю. Андруховича та С. Процюка)

Назва:
Концепт “сміх” у художньому дискурсі (на матеріалі прозових текстів Ю. Андруховича та С. Процюка)
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,76 KB
Завантажень:
373
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
“КОНЦЕПТ”
Концепт “сміх” у художньому дискурсі (на матеріалі прозових текстів Ю. Андруховича та С. Процюка)


Зміст
Вступ……………………………………….......................................................….3
Розділ I.Науково-теоретичні основи концептології як галузі лінгвістики………………………...................................................................…...5
1.1. Концепт: проблеми становлення, диференціації, структури.......................7
1.2. Концепт як складова концептуальної і мовної картин світу..................... 13
Розділ II. Особливості мовного вираження концепту «сміх» у художньому дискурсі……..............................................................................….17
2.1. Феномен “сміхової культури” як виразника ментальності народу….................................................................................................................18
2.2. Лексико–семантичні та стилістичні засоби реалізації сміху у художньому тексті………………………...….................................................................……...21
Висновки………………….....................................................…………………..28
Список використаної літератури….............................................................…31
Вступ
У сучасному мовознавстві спостерігається підвищена увага до вивчення мови крізь призму антропоцентричної парадигми, яка повернула людині статус «мірила всіх речей», спрямувавши її в центр «світотворення». Виділення концепту як ментального утворення - закономірний крок у становленні в лінгвістичній науці антропоцентричної парадигми. Це зумовило (на ґрунті міждисциплінарного терміна «концепт») необхідність усебічного вивчення проблем мовної особистості.
Кінець XX — початок XXI століття знаменується розвитком різних художніх напрямів, індивідуальних стилів, динамікою окремих мотивів і образів у літературі, однак мовознавців насамперед цікавлять особливості художньої мови представників цієї епохи. Відповідно, вивчення художнього тексту сучасної української прози як одного з основних чинників культурних, етнічних знань про світ, суспільство крізь призму його концептуального наповнення є актуальним. Це і зумовило вибір теми .
Термін «концепт» стрімко увійшов у термінологічну систему української мови і сьогодні без нього важко уявити науковий апарат дослідника. У науковій літературі відбито різні аспекти інтерпретації концепту, які відображають складну й суперечливу природу самого концепту і наукового знання про нього. Мовознавці по_різному підходять до трактування цього поняття, тим більше – до характеристики особливостей його вираження крізь призму художнього тексту. «Концепт» розглядають як «ментальний прообраз, ідею, поняття»; як «формулювання, загальне поняття, думку»; «співвідносне зі значенням слово, поняття»; як «особливий ракурс» аналізу абстрактних назв, «який об’єднує всі види знань і уявлень, накопичених народом, що виявляються в сполучуваності їх назв»; «як підкатегорію інформативності, конденсоване втілення текстового змісту, який випливає з авторського задуму, що інтерпретується адресатом» [37, 222].
Ж. Краснобаєва–Чорна, наприклад, виділяє сім аспектів в інтерпретації концепту (логіко–філософський, власне філософський, лінгвістичний, лінгвокультурологічний, когнітивний, психолінгвістичний, літературно_культурологічний) і подає структуру термінополя концепту, до якої входять поняття, пропозиція, лексичне значення, стереотип, фрейм, гештальт, художня дефініція [26, 78]. В. Іващенко досліджує проблеми диференціації наукового поняття і наукового концепту [19, 62 ].
Особливості мовного вираження окремих концептів (на матеріалі художніх текстів української, російської, польської мов) вивчали Венжинович К., Воркачов С., Даниленко Л., Межжеріна Г., Ніколаєнко Л., Попова Т., Русанівський В., Старко В., Шишко М., Чмир О. та інші дослідники. Однак концепт “сміх” ще не отримав належного лінгвістичного висвітлення, а саме така його інтерпретація (розкриття мовного вираження, “взаємодії” із художнім текстом, зокрема й тим, що іменується як постмодерний), на нашу думку, відкриває нові можливості для глибшого розуміння концепту як репрезентанта культурних, етнічних знань людини про світ, як основного виразника ментальності народу .

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Курсова робота на тему: Концепт “сміх” у художньому дискурсі (на матеріалі прозових текстів Ю. Андруховича та С. Процюка)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок