Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література -> «Виховання дітей у творчості Діккенса»

«Виховання дітей у творчості Діккенса»

Назва:
«Виховання дітей у творчості Діккенса»
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,56 KB
Завантажень:
57
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
«Виховання дітей у творчості Діккенса»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Ч. Діккенс – класик критичного реалізму.
Розділ 2. Виховні мотиви у творчості Ч. Діккенса.
2.1. Виховні мотиви у романі Ч. Діккенса "Пригоди Олівера Твіста".
2.2. Виховні елементи в романі "Ніколас Ніклбі".
2.3. Виховання дітей у романі Ч. Діккенса "Домбі і син".
Висновки.
Список використаних джерел.
 


Вступ
Актуальність теми дослідження. Різноманіття літературних і культурних явищ, зміна шкіл і напрямів, яскрава неповторність талантів, народження важливих методів в літературознавстві створюють неповторний вигляд XIX століття, динамікою і непередбачуваністю якого захоплювалися Бальзак і Гюго, Діккенс і Ж. Санд. Духовне життя Європи було інтенсивним і багатоаспектним. Але XIX ст. пов'язане і з формуванням сучасної науки про літературу, принципи осмислення духовного досвіду людини. До середини XVIII ст. в теорії словесності практичним керівництвом служили нормативні «Риторика» і «Поетика» Аристотеля. Зміна у відношенні до літератури, нормативна і ненормативна поетика, що відділилися, була серйозним поворотом, пов'язаним з розмежуванням природних, соціальних, гуманітарних наук. Невипадково взаємовідносини літератури з природними науками впливають істотним чином на формування психологічного аналітичного методу, що пізнає природу людини. Нормативна поетика володіла досить жорсткою схемою визначення якостей твору, з якими повинні були рахуватися автори. Ненормативна поетика поставила автора в більш вигідні умови. Розділивши природу (як об'єкт пізнання в природних науках) і людину як суб'єкт, гуманітарні науки сприяли принциповому збігу об'єкта і суб'єкта, оскільки вони вивчають людину.
У світову літературу Діккенс увійшов як чудовий гуморист і сатирик, як один з творців соціального реалістичного роману XIX в. Він продовжив традиції письменників XVIII в. – Філдінга і Смоллета, традиції романтиків, органічно включивши їх в свою художню систему. Його естетичний ідеал пов'язаний із ствердженням гуманізму, етичним пафосом, дійовим протестом проти соціальної несправедливості. Етично-естетичний ідеал Діккенса народний в своїй основі; він є вираженням народної мудрості і втілюється в образах, що зливаються з народною творчою стихією. Народні поняття про моральність, правду, красу і добро отримують своє заломлення в химерній стихії діккенсонівської творчості, виявляючись в казкових перетвореннях злих і безсердечних героїв в чуйних і добрих, в дивних збігах і щасливій випадковості.
Ще недостатньо досліджені фольклорні джерела художньої образності Діккенса, його зв'язку з народною творчістю, що виявляються і запам'ятовуються у наділених чистотою і ясністю образах дітей, молодих людей і старезних диваків, чиї серця несприйнятливі до зла, в жахливо-зловісних образах лиходіїв, в темі єдиноборства темних і світлих начал і торжества добра над злом.
Літературна діяльність Діккенса складає цілу епоху в розвитку національної культури Англії, в розвитку роману нового часу, що робить дослідження його творчості особливо актуальним.
Об’єктом дослідження курсової роботи є історія зарубіжної літератури ХІХ століття.
Предметом дослідження є виховання дітей у творчості Ч. Діккенса.
Мета курсової роботи полягає в дослідженні проблеми виховання дітей у творчості Ч. Діккенса.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:–
дослідити значення творчості Ч. Діккенса в історії світової літератури;–
висвітлити виховні мотиви у творчості Ч. Діккенса.
 
 
 
Розділ 1. Ч. Діккенс – класик критичного реалізму
Чарльз Діккенс відноситься до числа тих письменників, слава яких ніколи не меркнула ні при їх житті, ні після смерті. Питання стояло лише про те, що кожне нове покоління бачило в Діккенсі. Діккенс був володарем розуму свого часу, іменами його героїв називалися фірмові блюда і модні костюми, а лавка старовини, де жила маленька Нелл, дотепер привертає увагу численних лондонських туристів, що зацікавилися написом на скромному ветхому будиночку в центрі британської столиці: "Лавка старовини, прославлена знаменитим Діккенсом" [13, 156].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: «Виховання дітей у творчості Діккенса»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок