Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література -> М.В.Лисенко «В`язанка» Українських народних пісень

М.В.Лисенко «В`язанка» Українських народних пісень

Назва:
М.В.Лисенко «В`язанка» Українських народних пісень
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,45 KB
Завантажень:
446
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Дипломна робота
 
1. М.В.Лисенко «В`язанка» українських народних пісень
2.Слова Т.Г.Шевченка, музика Б.Вахнянина
«Садок вишневий коло хати»


М.В.Лисенко
«В`язанка»
Українських народних пісень
План аналізу
І. Вступ
1. Короткі відомості про життєвий і творчий шлях
композитора.
 
2. Літературно – художнє та стилістичний аналіз.
3. Літературний текст.
ІІ. Партитурний запис твору
 
1. Вид партитурного запису.
2. Ключові позначення окремих партій.
3. Авторські позначення в партитурі та їхня роль у відтворенні характеру і художнього образу твору.
ІІІ. Музично теоретичний аналіз
1. Форма твору.
2. Фактура твору.
3. Ладотональний план.
4. Розмір твору.
5. Метроритм. Розмір вірша.
6. Темп твору та його зміни, агогіка, динаміка.
ІY. Вокально-хоровий аналіз
1. Тип, вид хору, склад твору.
2. Діапазон хорових партій, всього хору, сольних партій.
3. Теситурні умови хорових партій.
4. Звуковедення, дихання.
5. Ансамбль.
6. Особливості дикції.
7. Спосіб ведення звука.
8. Стрій хору.
Y.Виконавський аналіз.
Висновок.
Використана література.
І. Вступ
1. Короткі відомості про життєвий та творчий шлях
композитора
Переломне значення для розвитку української національної музичної культури має поява Миколи Віталійовича Лисенка, постать якого має для цієї культури епохальне значення.
Микола Віталійович Лисенко – це класик української музики.Його діяльність була дуже різноманітною.
Як композитор, він працював майже у всіх жанрах, але надавав перевагу вокально-хоровим та оперним. Всю творчість будував на основі світової музики, яку тісно пов`язував з українським фольклором.
Лисенко – видатний український фольклорист. Він перший на Україні започаткував, а Ф. Колесса підняв цю науку на світовий рівень.
Піаніст-віртуоз. Здобув освіту в Лейпцигській консерваторії по класу фортепіано. Проводив концертну діяльність як піаніст, виконуючи свої твори і твори світової класики.
Диригентська діяльність була пов`язана з пропагандою української пісні в час, коли діяли заборони на все українське. Організував хорові подорожі по Україні. Через ці концерти Лисенко був під наглядом міліції і під арештом.
Педагогічна діяльність охоплює декілька десятків років. Вона пов`язана з викладанням гри на фортепіано. Лисенко відкрив свою приватну музичну школу ( в Києві ), де вперше в Україні вчили гри на бандурі.
На протязі всього життя займався музично-громадською діяльністю, яка була спрямована на розвиток української музичної культури.
Микола Віталійович Лисенко народився 10 (22) березня 1842р. в с.Гриньки Кременчуцького повіту на Полтавщині в сім`ї дрібного поміщика Віталія Романовича Лисенка.
З п`яти років проявилися виняткові музичні здібності Миколи, які мати його Ольга Єремівна, прекрасна піаністка, одразу ж помітила й зуміла вірно розвинути.
Дитячі роки Лисенка минули в селі. Разом зі своїм родичем Михайлом Старицьким, згодом відомим українським драматургом, він проводив час серед селянської молоді слухаючи народні пісні й казки. Це мало вирішальний вплив на формування поглядів і смаків майбутнього композитора.
З 1852р. Лисенко навчався в приватних пансіонах у Києві. До учбової програми тут, крім загальноосвітніх дисциплін іноземних мов входили уроки музики і танців. Київськими вчителями музики у Лисенка були педагоги та музиканти з Чехії.
Закінчивши в 1855р. пансіон, він вступив до Харківської гімназії, де продовжував музичні заняття. Роки в гімназії мали неабиякий вплив на формування світогляду Лисенка. Під час канікул хлопець записував народні пісні.
Музика дедалі більше захоплювала Миколу Віталійовича. В наступні роки він все частіше пробував свої сили в композиції і написав романси на російські тексти та дві оркестрові п`єси на народнопісенній основі – «Русская пиццикато» і «Молдавська».
1859р. Лисенко закінчив курс навчання в Харківській гімназії і вступив на природничо-науковий факультет Харківського університету. В 1860р. він перевівся до Київського університету.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: М.В.Лисенко «В`язанка» Українських народних пісень

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок