Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література -> Сучасний український прозаїк у вимірах соціології літератури

Сучасний український прозаїк у вимірах соціології літератури

Назва:
Сучасний український прозаїк у вимірах соціології літератури
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
57,47 KB
Завантажень:
417
Оцінка:
 
поточна оцінка 1.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Вступ

Культура та освіченість людини є головними стовпами її успішного життя. Недаремно завжди цінувались у суспільстві ці якості.

Ще за часів Київської Русі князь Ярослав Мудрий мав найбільшу бібліотеку в Європі.

З тих пір пройшло багато часу, та менталітет українців-книголюбів залишився. Попри всі негаразди, що випали на долю України, вона була і залишається колискою справжніх талантів – письменників, відомих за межами України: Котляревський, Франко, Шевченко…

Книга – фундамент людської культури, бо вона, на відзнаку від інших видів культури характеризується високою кумулятивністю – спадкоємним накопиченням інфорації.

Завдання людства – приймати участь у передачі цього багатства знань, бо сучасна ситуація з переважанням ЗМІ приводить до того, що сучасна людина менше читає в час дозвілля. Наслідком є зниження рівня інтелектуальності в суспільстві.

За данними дослідника Р. Бамберга читання має визначальне значення для духовного розвитку особистості, так як розвиває мислення.

Усамітнення людини з книгою віддаляє її від соціуму, але провокує наближення читача до конгеніальності автора. Відбувається «діалог» між автором і читачем.

Читання – праця, боротьба, напруження. Воно вимагає сили волі, упертості, початкового важкого входженя в текст, пристосування до світу письменника, стилю його викладення, його специфічного світобачення.

Читання - розвиваюче і особистісно формуюче.

РОЗДІЛ І

Як відомо, проза є найбільш популярним жанром , і визначти місце прозаїка в сучасній українській літературі є одним з приоритетних завдань соціології літератури.

Зважаючи на те, що сучасна Україна все більше приймає інтернаціональні стандарти, слова та вирази іншомовного походження, продукцію інших країн – як матеріальну так і інтелектуальну – доречно було б звернути увагу на стан української літератури.

Саме література наряду з декількома іншими чинниками, такими, як родина та найближче оточення, ЗМК формує людину; її духовний розвиток, смаки, інтереси, національну свідомість.

Наявність відомих на весь світ книг є предметом гордості кожного народу і сприяє родальшому розвитку його літератури. Чим вищий імідж письменників певної країни, тим більше в них буде і читачів, тим більше і самих письменників, що бачачи гарний попит, здійснюють якісну пропозицію.

Стосовно української літератури найгостріше зараз стоїть питаня про російськомовні книжки, що заполонили книжкові ринки і не завжди дають змогу, через свою велику кількість, звернути увагу читача на малочисельні і, як не прикро, нерозрекламовані книжки українських письменників.

Щоб привернути увагу сучасного читача потрібна величезна Prкампанія, реклама, а, значить, велике капіталовкладення, на яке

небагато хто наважиться.

Найбільше читачів вітчизняної літератури серед людей старшого покоління та молоді, [«Вечірній Київ», пт,3.02.06] це теж треба враховувати.

Шляхи подолання кризи в сучасній українській літературі очевидні.

Залишається тільки сподіватися, що в найближчому майбутньому справжні діти своєї батьківщини не словом, а ділом допоможуть нашій мові розвиватися.

На сьогоднішній день маємо велику кількість українських та інтернаціональних видавництв.

Більшість з них готові друкувати книжки на замовлення самого автора, не зважаючи на якість твору, аби тільки отримувати гроші.

Такі комерційні видавництва поширюють низькопробну літературу як на реальному, так і на віртуальному книжковому ринку. Ми не будемо зупинятися на них, а розглянемо достойних літераторів.

Спілка письменників України – один з гігантів літературних об’єднань.

Національна Спілка письменників України - добровільна творча організація професійних літераторів України: поетів прозаїків, драматургів, критиків і перекладачів. Створена у

1934 році як складова частина колишньої Спілки письменників СРСР на І зїзді письменників України.

Історія письменницької організації містить немало сторінок. У роки тоталітаризму було репресовано 223 українських

письменників, багатьох з яких було страчено чи ув'язнено у

гулагівських таборах.

Під час Великої Вітчизняної війни 173 літератори України перебували в лавах Радянської Армії та партизанських загонах,

воювали в УПА, інші працювали в тилу, в редакціях газет,

журналів. 39 членів СПУ загинули у боротьбі з ворогом.

У 1989 р. письменницький зїзд проголосив Спілку письменників незалежною від будь-яких союзних структур, які тоді ще існували. У роки суспільно-громадської боротьби за незалежність України Спілка письменників стає центром цієї боротьби, у середовищі українського письменства започатковуються відомі національно-визвольні організації -

"Рух", "Просвіта", "Меморіал".

Немало українських письменників було переслідувано радянською владою і після розвінчення так званого культу особи Сталіна.

Статус Національної Спілка письменників України дістала після

прийняття Закону "Про творчих працівників і творчі спілки" у

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Сучасний український прозаїк у вимірах соціології літератури

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок