Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література -> Трансформація біблійних образів у містерії Івана Огієнка “Каїн і Авель”

Трансформація біблійних образів у містерії Івана Огієнка “Каїн і Авель”

Назва:
Трансформація біблійних образів у містерії Івана Огієнка “Каїн і Авель”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
13,70 KB
Завантажень:
305
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Трансформація біблійних образів у містерії Івана Огієнка
“Каїн і Авель”
(Курсова робота)


ЗМІСТ
Вступ …………………………………………………………………3
Основна частина ……….…………………………………...…..6
Висновки ……………………………………………………………19
Список використаної літератури ………………………….21


Вступ
Іван Огієнко був непересічною особистістю, людиною енци-клопедичних знань, праці й обов’язку. Йому вдалося втілити свій талант у життя і залишити по собі слід видатного мовознавця, літературознавця, ре-дактора і видавця, перекладача і поета, редактора і міністра, православного митрополита й історика української церкви. Усе своє життя він важко пра-цював на благо відродження України, її мови і культури. Бібліографія його наукових, публі-цистичних і художніх праць налічує (за неповними даними) понад тисячу одиниць.
Після розпаду СРСР, у 1992 році, відбулися дві науково-практичні конференції, присвячені 110-тій річниці від дня народження ученого: “Ду-ховна і науково-педагогічна діяльність І.І.Огієнка в контексті укра-їнського національного від-родження” (Кам’янець-По-дільський) та “Іван Огієнко. Незабутні імена української науки” (Львів). До читацького загалу починає повертатися його багатюща творча спадщина. Побачили світ (масовими тиражами) його найвідоміші праці, такі як: “Українська культура”, “Українська церква”, “Хвалімо Бога рідною мовою”, “Дохристиянські вірування українського народу”, “Історія українського друкарства”. Крім того, засноване Всеукраїнське то-вариство імені Івана Огієнка. Воно разом зі Спілкою письменників України, Житомирською обласною Радою народних депутатів та Фондом сприяння розвитку мистецтв України заснували багатогалузеву премію його імені. Вперше вручення премій лауреатам різних галузей (літератури і мистецтва, науки і освіти, громадської, політичної та церковної діяльності) відбулося 29 березня 1995 року.
Це все є свідченням того, що Іван Огієнко частково, повільно, та все ж повертається на Ба-тьківщину, і, можливо, буде поцінований, і займе належне йому місце не лише в історії Української культури, але й історії України загалом.
Іван Огієнко крім наукової залишив ще велику художню спадщину. Вона цікава, самобутня, але практично невідома читачеві, більше того, не до-сліджена навіть літературо-знавцями. Автор розділив свій художній доробок на вісім томів: перші два – драматичні твори; два наступних – поеми; п’ятий – легенди; з шостого по восьмий – ліричні твори ре-лігійного спрямування. Переважна кількість цих творів побачила світ у 50 – 60-ті роки у видавництві “Наша культура” (Вінніпег, Канада). Вони, як правило, при-свячені тим сторінкам боротьби українського народу за своє національне визволення, які були або замовчувані, або перекручувались у нас на догоду ідеологічним інтересам. Серед таких можна виділити цикл драматичних поем “Вікові наші рани” (1960) та історична епопея у двох частинах “Наш бій за державність” (1961).
Протягом усього свого життя Іван Огієнко напо-легливо збирав і зберігав рідкісні стародруки, унікальні рукописи, книжкові видання, які волею випадку опинялись у найнесподіваніших місцях земної кулі. Велику кількість книжок він змушений був залишити у Кам’янці-Подільському. Крім цього дві величезні книгозбірні залишилися у Варшаві й Холмі, відповідно шістнадцять та двадцять тисяч томів, які він зібрав протягом свого повного поневірянь емігрантського життя. Ще одна унікальна книгозбірня знаходиться у Вінніпезі (Ка-нада), де Іван Огієнко провів останній період свого життя. Серед книг, збережених ним, є Острозька Біблія 1581 року, “Ізборники” Святослава 1073 року, “Лексікон словено-росскій” Памви Беринди, “Грама-тика” Лаврентія Зизанія 1596 року та ін.
Все своє життя він присвятив Україні, вся його робота була для її блага. Така атмосфера національної жертовності панувала в його родині. Доказом цього може слугувати хоча б заповіт його дружини пані Домініки своїм дітям: “Духом невидимим завжди пробуватиму разом з вами і все вам прощу, але не прощу найменшої національної зради.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Курсова робота на тему: Трансформація біблійних образів у містерії Івана Огієнка “Каїн і Авель”

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок