Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література -> Синтез барокових і класицистичних елементів в поемі Джона Мільтона “Втрачений Рай”

Синтез барокових і класицистичних елементів в поемі Джона Мільтона “Втрачений Рай”

Назва:
Синтез барокових і класицистичних елементів в поемі Джона Мільтона “Втрачений Рай”
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
58,22 KB
Завантажень:
544
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 
Синтез барокових і класицистичних
елементів в поемі Джона Мільтона “Втрачений Рай”


Зміст
Вступ
Розділ перший. Загальний погляд на особливості поетики, стилістики і тематики бароко і класицизму.
)Загальні характерні особливості європейських літератур XVII ст. (бароко і класицизм), соціальні умови та історичні закономірності, що вплинули на них.
Зіставлення характерних аспектів стилю бароко в розвитку літератур різних країн Західної Європи у XVII ст.
Класицизм
Розділ другий. Вплив суспільної кризи 1640 р.р на розвиток західноєвропейських літератур XVII ст. взагалі і англійської зокрема. Джон Мільтон та англійська буржуазна революція.
Розділ третій. “Божественна комедія” XVII ст. “Втрачений Рай” Джона Мільтона, як синтез бароко і класицизму.
Висновки
Бібліографія


Вступ
Чому я обрав саме цю тему? Напевне через моє вічне тяжіння до релігіної, філософської, міфологічної та міфопоетичної тематики в літературі Саме цим суб’єктивним фактором пояснюється і те, що у даному дослідженні дещо більше уваги присвячено саме тенденціям бароко та їхньому розвиткові. Класицизм же представлений дещо оглядово.
Досліджуваний твір – справжній шедевр англійської і світової літератури – „Втрачений Рай” (“Paradise Lost”) Джона Мільтона. Твір з воістину епічним розмахом, твір, який ставить перед собою величні цілі, які знаходять своє високохудожнє втілення у вражаючих захоплюючих картинах, які бентежать уяву й призводять до глибоких роздумів над сутністю буття і місцем людини у світі. Але досить складно зрозуміти суть і дух „Втраченого Раю” не розглянувши хоча б оглядово соціально-політичну ситуацію, яка мала місце в ті часи, її безперечний вплив на розвиток тогочасних течій літературного процесу країн Західної Європи, ті її рефлексії, які мають місце у літературі XVII ст. взагалі та зокрема у поемі, що становить об’єкт дослідження, з огляду на вищезгадані події.
Таким чином, дане дослідження ставить перед собою наступну мету:
а) розглянути базові тенденції та аспекти бароко і класицизму, як літературно-мистецьких напрямків західноєвропейської літератури XVII ст.;
б) показати основні риси поетики, стилістики і тематики даних напрямків та вплив на їхній розвиток певних соціально-політичних умов;
в) продемонструвати глибокий вплив кризи 1640х р.р. та англійської буржуазної революції на тогочасну літературу і зокрема на творчість Джона Мільтона та основні риси „Втраченого Раю”, дати короткий огляд духовних та соціальних передумов тогочасних подій та участі Мільтона в них;
г) розглянути „Втрачений Рай”, як літературний твір, в якому присутній синтез барочних і класицистичних елементів, розглянути філософське підґрунтя певних аспектів епопеї.
Перші дві тези будуть представлені в першому розділі даного дослідження. Другий та третій розділи будуть висвітлювати дві останні.


Розділ перший. Загальний погляд на особливості поетики, стилістики і тематики бароко і класицизму.
1.1) Загальні характерні особливості європейських літератур ХVІІ ст.(бароко і класицизм). Соціальні умови та історичні закономірності, що вплинули на них.
Художнє багатство європейської поезії ХVІІ століття нерідко недооцінюють. Причина тому – упередженість, яка іноді все ще продовжує визначати сприйняття літературної спадщини цього бурхливого, складного, сповненого протиріч часу. Принциповому нібито “антиліризму" ХVІІ століття шукають пояснення і в пануванні нівелюючої людську особистість куртуазної культури, і в пригнічуючому абсолютизмі, і у впливі на свідомість метафізичного складу мислення, раціоналістичної прямолінійності, в схильності перетворювати поезію в вихолощену, штучну формалістичну гру – схильності, що ототожнюється, як правило, зі стилем бароко. Однак, намагання абсолютизму підкорити собі творчі сили нації зовсім не визначають змісту духовного життя європейського суспільства ХVІІ століття. Визначальну роль тут грають інші фактори. Не слід перебільшувати і значення метафізичних і механістичних уявлень в культурі ХVІІ століття.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28 Курсова робота на тему: Синтез барокових і класицистичних елементів в поемі Джона Мільтона “Втрачений Рай”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок