Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література -> Процес виявлення міфологічної основи в творах XIXст.

Процес виявлення міфологічної основи в творах XIXст.

Назва:
Процес виявлення міфологічної основи в творах XIXст.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
48,45 KB
Завантажень:
124
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Вступ
Актуальність представленої роботи визначаеться інтересом до міфа, як системи світобачення представників самих різни розділів гуманітарної науки. Детальний аналіз класичних і новітніх теорій міфа знаходиться в цілому ряді робіт(17,22,39). Відомо, що до визначення суті і природи цього явища культури звертались психологи (З.Фрейд, Е. Фромм, О. Ранк), етнологи (Б. Малиновський, Е.Дюрнгейм). Проводився огляд концепцій міфа з точки зору лінгвістики(В. Іванов, В. Топоров), фольклора (Б. Путилов, С. Парамов, Н. Кринична), релігіоведення(Д. Угринович, В. Римський), Філософії (С. Лупа, О. Кирсанова). Але виявленням міфологічної основи готичного романа не було глибоких досліджень, питання піднімалось частково.
Мета роботи
На прикладі жанра готичного Романа російських письменників, яких ми розглядаем в контексті слов’янських літератур, західної Європи поч. XIXст., визначити їх міфологічну основу.
Досягнення цієї мети потребує рішення наступних завдань:
Простежити традиції жанра готичного романа
Виявити в ньому міф, який складае його структурну основу
Визначити міфологічні архетипи і особливості хронотопа готичного Романа
Виявити специфіку художнього часу
Вичленувати в системі персонажів основу для співставлення з тотемічними міфами
 
Об’єкт дослідження
Процес виявлення міфологічної основи в творах XIXст.
 
Предмет дослідження
Готичний роман
Методи
Системний аналіз, описовий
Зміст
Вступ
Розділ I. Традиції жанру “готичного” роману на прикладі творів літератури XIX cт.
Причина звернення письменників XIX ст. до міфології
Осмислення терміну “готичний” роман дослідниками
Розділ II. Особливості готичного роману з точки зору прояви в ньому міфологічного
Різновид жанру готичного роману
Міфологічні архетипи
Особливості хронотопа, специфіка художнього часу
Система персонажів, співставлення її з тотемічними міфами
Висновки
Література


Розділ I. Традиції жанру “готичного” роману на прикладі творів літератури XIXст.
Однієї із причин обігу письменників початку XIX ст до міфології було посилення подання про складність і непередбачуваність дійсності, несподіваному прояві в долі людини ірраціонального. Розглянемо рішення письменниками, предромантиками й романтиками, проблеми пізнаванності миру й шляхів його осмислення з погляду міфологічно мислячої особистості, роль міфу в розкритті в літературний твір особливостей світовідчування людини на прикладі добутків російських письменників, розглянутих у контексті слов'янських літератур і літератур Західної Європи початку 19в.
Готичний роман, дійсно, як на це вказує С. Ф. Васильєв, не знайшов у російській літературі такого ж розвитку, як у європейських літературах. "Готичних" романів російськими письменниками написано не було. Однак традиції цього жанру як ми постараємося показати в цій главі, виявляються в цілому ряді добутків. Цей жанр буде цікавити нас із погляду виявлення в ньому того міфу, що становить його структурну основу.
Про те, наскільки продуктивним для наступних етапів розвитку літератури різних країн виявився "готичний" жанр, пишуть багато дослідників. Так, приміром, Н. И. Самохвалів приходить до наступного висновку щодо американської літератури: "Готичний роман, поряд із сентименталізмом, зіграв свою позитивну роль у формуванні романтизму, що поглибив проблематику й критичний початок, закладений у його попереднику" [31, 17]. На думку В. Н. Сєровій, в американській літературі школа "готичного" роману формувалася в самому кінці XVIII століття [32, 27]. Ця дослідниця виділяє дві групи письменників-послідовників англійської "готики": епігонів, що лише повторювала мотиви Уолпола_й_Рэдклиф, а також авторів, "намагавшихся відтворити американське життя засобами готичного роману" [32, 27]. Другу групу письменників дослідниця вважає більше цікавої, відносить до неї Ганну Э. Бликер і Чарльза Б. Брауна.
У французькій літературі інтерес до "готики" найбільше повно виразився в добутках "шалених" романтиків. На зв'язок "шаленого" роману, що зароджується у французькій літературі в Зо-і роки XIX століття, з "готичним" указує, зокрема, Т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: Процес виявлення міфологічної основи в творах XIXст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок