Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література -> «Мотив смерті в творчості Едгара По»

«Мотив смерті в творчості Едгара По»

Назва:
«Мотив смерті в творчості Едгара По»
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
28,60 KB
Завантажень:
477
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
«Мотив смерті в творчості Едгара По»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Едгар По – романтик у найповнішому сенсі цього слова.
Розділ 2. Мотив смерті в творчості Е.А. По.
2.1. Мотив смерті в поетичних творах письменника.
2.2. Присутність смерті в прозових творах.
Висновки.
Список використаної літератури.
 


Вступ
Актуальність тими дослідження. В історію американської літератури Едгар По увійшов як поет, новеліст і критик. Він є класиком "короткого оповідання" і родоначальником детективної літератури. Суттєвим внеском у розвиток літературознавства США по праву вважають його теоретичні роботи "Філософія творчості" і "Поетичний принцип".
Достоєвській дав нам ключ до таємниці художнього світу Е. По, і разом з тим він першим у російській критиці визначив його національну специфіку: "У По якщо і є фантастичність, то якась матеріальна, якщо б тільки можна було так виразитися. Видно, що він цілком американець, навіть у найфантастичніших своїх творах".
Феномен творчості По, своєрідні "примхи" його неповторно оригінального, унікального таланту з'ясовні умовами епохи, що визначили його письменницьку і життєву долю, характер світосприйняття і поглядів. По вступив у літературу в 30-і рр. і створив свої шедеври вже в 40-і. Це був період, коли суперечності американського буржуазного суспільства виявилися достатньо повно. Доля поета була трагічна, оскільки сама природа оточуючої його меркантильної дійсності вступала в нерозв'язний конфлікт з поезією. Ці два начала – комерція і мистецтво – були несумісні. Неприйняття духу наживи і користолюбства, егоїзму і бездушшя ділків і торгашів поєднувалося у По з глибоким песимізмом, негативне відношення до світу, ворожого самій людській природі, переростало у відчай. Звідси – прагнення піти в породжуваний силою уяви "нетутешній" світ, зануритися "в марення, що ще не снилися нікому до цих пір" ("Ворон").
Жебрацьке існування, на яке поет був приречений упродовж всього свого недовгого і сповненого напруженою працею життя, підірвало його здоров'я. І в цьому виявилося не тільки бездушшя оточуючих, але й байдужість суспільства до долі таланту. Не випадково в творчості По звучить тема "самотності в натовпі".
Після смерті письменника виникла і завдяки зусиллям його недоброзичливців зміцнилася легенда про те, що він сам наблизив свою передчасну смерть тим, що вів безладне життя. Лише через багато років, вже в наш час біографи і дослідники творчості По, отримавши в своє розпорядження матеріали, що ховалися раніше, довели інше: загибель По мала причини соціальні. В сучасних роботах спростовується легенда про По як про людину порочну і слабку, наділену "свідомістю хворою, божевільною, охопленою ненавистю до людства і зосередженою на самому собі".
Едгар По був натурою яскравою і діяльною, але постійні матеріальні труднощі, важкі обставини особистого життя обірвали його творчість у момент розквіту.
Таким чином, сказане вище зумовлює актуальність дослідження курсової роботи.
Об'єктом дослідження курсової роботи є теоретичні засади вивчення зарубіжної літератури.
Предмет дослідження – мотив смерті в творчості Е. А. По.
Метою курсової роботи є дослідження мотиву смерті в творчості Е. А. По.
Мета роботи реалізується шляхом виконання таких завдань:–
висвітлити основні моменти життя і творчості Е. А. По;–
дослідити мотив смерті в творчості Е.А. По.
Методологічну і методичну основу дослідження становлять сучасні теорії літератури. Основні їх положення відображено у публікаціях М.Н. Бобрової, В.Н. Богословского, С.П. Гиждеу, А.С. Дмитриева, М.М. Єлизарової, Б.И. Колесникова, Н.П. Михальскої, Н.А. Соловйової та ряду інших авторів.
Дослідження здійснене на основі системного підходу з використанням таких методів: аналізу літературних джерел, порівняльного, історичного.
Наукова новизна роботи полягає у спробі цілісно дослідити проблему Мотиву смерті і творчості Е.А. По. Автор використав широку джерельну базу з цих проблем, врахував здобутки вітчизняної та зарубіжної фахової літератури, що дало змогу повніше висвітлити проблему.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота на тему: «Мотив смерті в творчості Едгара По»

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок