Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література -> Психологізм як художня домінанта творчості Гі де Мопассана

Психологізм як художня домінанта творчості Гі де Мопассана

Назва:
Психологізм як художня домінанта творчості Гі де Мопассана
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,56 KB
Завантажень:
401
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Курсова робота
Психологізм як художня домінанта творчості Гі де Мопассана


Зміст
I. Вступ…………………………………………………………….……..3
II. Літературний шлях Гі де Мопассана…………………………......5
III. Психологізм у новелі Пампушка………………………………....9
IV. Формування поглядів Гі де Мопассана…………………………11
V. Психологізм в інших творах Гі де Мопассана…………………...15
VI. Висновки…………………………………………………………….32
VII. Список літератури………………………………………………...36
Вступ
Актуальність: Тема психологізму творчості Г. де Мопассана є майже не вивченою в світовій літературі. Зачатки психологізму спостерігаються уже у творах , де вони проявляються через художній прийом психологічного паралелізму. Цей фольклорний прийом творчо використовувався потім письменниками, починаючи з доби , як у прозі так і в поезії. У літературі сентименталізму зображення внутрішнього світу людини стає обов'язковим, але письменники-сентименталісти внутрішнє намагалися передати через зовнішні ознаки: щоб відобразити наприклад, радість людини, описувався радісний вираз її обличчя. Опис почуттів був загальним, йому не вистачало глибини. Романтичний психологізм глибший, але він охоплював лише зображення сильних, яскравих почуттів, найтонші їх відтінки залишилися поза межами уваги . Лише з розвитком психологізм отримує свої справжні якості. Для реалізму характерний раціоцентричний психологізм (ототожнення психіки і свідомості, недооцінка позасвідомих процесів). Цілком нової якості набув психологізм . Модерністи визнавали інтуїтивний шлях пізнання поруч із логічним, вони осереджувались на внутрішньому світі людини та суб'єктивних враженнях героя. Для їх психологізму характерна пильна увага до позасвідомих сфер психіки, до внутрішньої боротьби роздвоєного людського «Я».
Предмет: В даній роботі вивченню підлягають твори та розвиток літературної думки Гі де Мопассана.
Мета і завдання: Є психологічний аналіз творів Гі де Мопассана, вивчення впливу середовища на формування психологізму в творчості. Аналіз жанру психологічної новели, та її розвитку в творчості письменника.
Структура: Найбільші можливості щодо виявлення психологізму надає проза. У творах , , та психологізм набув такої властивості, як "діалектика душі". Це не просто глибоке і правдиве зображення внутрішнього світу персонажів, це його зображення в процесі розвитку з урахуванням усіх піднесень та падінь духу.
ІІ. Літературнимй шлях Гі де Мопассана
„Я увійшов до літератури, як метеор”, — жартівливо говорив Гі де
Мопассан. Життєві обставини складалися незвичайно приємно для того, щоб він міг стати письменником. Він прагнув до мистецтва. Мати Мопассана гаряче любила літературу й уміла тонко цінувати її. Сестра поета-романтика Альфреда Ле Пуатвена (1816—1848) була знайома з Флобером і прихилялася перед його талантом. Прагнучи поглибити знання, що прокидаються, до літератури (Мопассан почав писати вірші з тринадцяти років), вона керувала читанням хлопчика і дбайливо зберігала зошити  з його першими віршами. А надалі, коли її син став письменником, вона залишилася його літературним порадником, критиком і помічником,  дала йому багато  сюжети для розповідей.
Коли Мопассан навчався в Руанському ліцеї, одним з його викладачів був поет-парнасець Луї Буйле (1822—1869). Почувши в поетичних дослідах Мопассана іскру дарування, Буйле став його першим літературним вчителем і настирливо прагнув вселити хлопцеві, що робота в галузі мистецтва вимагає великої праці, терпіння, посидючості, оволодіння законами літературної техніки. Друживши з Флобером, проживаючим в околицях Руана, Буйле часом приводив до нього свого учня, і обидва письменники слухали його вірші, уважно розбирали їх, давали йому поради.
У 70-х роках літературним вчителем Мопассана став Флобер. ”Не знаю, чи є у вас талант, — сказав він, познайомившись з першими творами Мопассана, що тоді ще продовжував писати вірші. — У тому, що ви принесли мені, виявляються деякі здібності, але ніколи не забувайте, молода людина, що талант, по виразу Бюффона, — тільки тривале терпіння.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Психологізм як художня домінанта творчості Гі де Мопассана

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок