Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література -> Психологічний характер героїв у повістях В.Бикова «Альпійська балада» та «Вовча зграя». Конфлікт у творчості В.Бикова

Психологічний характер героїв у повістях В.Бикова «Альпійська балада» та «Вовча зграя». Конфлікт у творчості В.Бикова

Назва:
Психологічний характер героїв у повістях В.Бикова «Альпійська балада» та «Вовча зграя». Конфлікт у творчості В.Бикова
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
15,82 KB
Завантажень:
470
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Курсова робота
Психологічний характер героїв у повістях В.Бикова «Альпійська балада» та «Вовча зграя». Конфлікт у творчості В.Бикова


План
І. Вступ.
ІІ. Основна частина.
Розділ І. Психологічний характер героїв у повістях В.Бикова «Альпійська балада» та «Вовча зграя».
1.1. Осмислення героїв у художньому змісті творів письменника.
1.2. Образ – невід’ємний елемент підсилення морального пафосу повістей.
Розділ ІІ. Конфлікт у творчості Василя Бикова.
2.1. Змалювання процесу внутрішнього розвитку характеру героя через подолання труднощів.
2.2. «Людина у нелюдських обставинах» у повістях Василя Бикова «Альпійська балада» та «Вовча зграя».
ІІІ. Висновки.
IV. Список використаної літератури.


Вступ
Світ не повинен забувати жахи війни, розлуку, страждання та смерть мільйонів. Це був би злочин перед загиблими, злочин перед майбутнім, ми повинні пам’ятати про війну, про героїзм і мужність, що пройшли її дорогами, боротися за мир-обов’язок усіх, хто живе на Землі, тому однією з найважливіших тем зарубіжної літератури є тема героїзму у Великій Вітчизняній війні.
Ця тема складна, багатогранна, невичерпна. Завдання сучасних літературознавців, які пишуть про війну – величезні. Їм необхідно показати значення боротьби та перемоги, джерела героїзму радянських людей, їх силу, ідейну впевненість, відданість Вітчизні; показати труднощі боротьби з фашизмом; донести до сучасників почуття та думки героїв військових років, дати глибокий аналіз із найкритичніших періодів у житті країн та їх власного життя.
Василь Биков йшов важким шляхом у творчості до визнання своєї роботи. Його строга проза, звернена до подій Великої Вітчизняної війни, стала фактом не тільки художнім, але фактом нашого суспільного життя [12; 33].
Письменник добре засвоїв істину: життя не вибачає пристосування, лицемірства, духовного боягузтва та духовної глухоти, і правда на боці совісті, людей, котрі не зраджують своїм принципам навіть ціною власного життя.
Про це В. Биков говорить у своїх повістях «Альпійська балада» та «Вовча зграя» про війну – без тіні невпевненості, песимізму. Навпаки, впевнено, з гарячою вірою у смисл позиції своїх героїв [8; 63].
За своєю біографією Василь Биков належить до того майже вибитого війною покоління, що й інші письменники-фронтовики: В.Астаф’єв, Г.Бакланов, В.Богомолов, Ю.Бондарев, К.Воробйов, Д.Гусаров, В.Кондратьєв.
А ті, хто досяг зрілості та досвіду, достатнього для того, щоб дійти до суті, продовжують святу і важку справу котру вони самі добровільно на себе прийняли. Гнівне звинувачення війні у творах В.Бикова та його літературних сучасників, котрі пережили найбільшу трагедію, звучить у повний голос ще тому, що, познавши на собі не людяність, вони наповнені глибоко особистою, гострою відповідальністю за майбутнє, котре так необхідне сучасній людині і суспільству. [16; 90].
Художній світ прози В.Бикова акцентований на драматичних момент них ситуаціях вибору, до речі, завжди неочікуваних у його повісті, де потрапляє людина на війні.
Тут розвивається і приходить до свого завершення індивідуальний внутрішній стан, котрий дозволяє визначити цінність літературного героя як особистості. Альтернатива і антитеза надає В.Бикову можливість висвітлити сутність зображуваного характеру у випробуваннях життя – висвітлити різко і визначально, відкривають читачу міру співвідношення художнього втілення задуму автора у його намаганні досягнути важких та складних уроків минулої війни.
Побачити, осягнути, зрозуміти, що є внутрішнім двигуном вчинку героя В.Бикова у кризові для нього ситуації і виявити складові вибору, перед котрим опиняється людина і який перевіряє її духовні резерви за найвищим рахунком; осмислити у різних значеннях протидію людей, де доведена до межі націленість назустріч совісті, привід, навіть якщо це загрожує смертю, і де чіпляється за скептицизм слабкість духу, демагогія, честолюбство; вміти у конфліктному колі на ту головну крапку відліку, з якої починається «зоряний час» однієї долі і моральна катастрофа іншої, - у найбільш загальній формі можна сказати, що ці моменти і визначили власні підходи автора до аналізу розділів «Альпійської балади» та «Вовчої зграї» В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Курсова робота на тему: Психологічний характер героїв у повістях В.Бикова «Альпійська балада» та «Вовча зграя». Конфлікт у творчості В.Бикова

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок