Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література -> Друга Балканська війна

Друга Балканська війна

Назва:
Друга Балканська війна
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,44 KB
Завантажень:
249
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота
на тему:
Друга Балканська війна


Зміст
Вступ…………………………………………………………………..стр.3
Розділ 1. Передумови збройного конфлікту:………………….стр.6
а)Політика Австро-Угорщини і Німеччини на Балканах;
б)Перша Балканська війна;
в)Лондонська мирна конференція;
Розділ 2. Хід збройного конфлікту………………………………стр.19
Розділ 3.Поразка Болгарії. Бухарестський мирний договір
1913 р…………………………………………………………………….стр.22
Висновок…………………………………………………………….стр.25
Список використаної літератури………………………………...стр.27


Вступ
Відтворення історії кожної країни вимагає неабияких зусиль багатьох вчених як в Україні, так і поза її межами. Для відновлення і розгортання історичного дослідження в Україні, доцільно використовувати досвід і здобутки вітчизняних дослідників, які протягом десятиліть готували наукові видання, а також критично переосмислили доробок зарубіжних істориків. Це стосується кровопролитної, братовбивчої Другої Балканської війни.
Деяка частина наукових матеріалів про цю історичну подію вимагає суттєвого перегляду методологічних підвалин та ідеологічних позицій, з яких в свій час розглядалася роль і місце даної події в історичному процесі Балканських країн. Нам необхідно проаналізувати теоретичні та методологічні підходи, що потрібно для глибокого та всебічного вивчення історичної події як у вітчизняній, так і в зарубіжній історіографії та тогочасній публіцистиці. В цьому автор вбачає актуальність і новизну проблеми. Актуальним залишається і прагнення до виявлення тих чи інших маловідомих сторінок даного збройного конфлікту, включення їх до комплексу фактів, подій і явищ, які характеризують дану подію. Цього вимагає і ’’описове’’ спрямування даної курсової роботи, де акцентується, в першу чергу, роль події в історії. Це є одним з методологічних чинників даної роботи, який поряд з історико-критичним аналізом, порівняльним підходом в контексті історико-цивілізаційного бачення історії складає методологічні підвалини курсової роботи.
Враховуючи актуальність і порівняно достатню вивченість даної проблеми, в якості об’єкта дослідження було вибрано Болгарію, Грецію, Румунію, Туреччину, Сербію в період Другої Балканської війни.
Предметом даної курсової роботи стали особливості причин збройного конфлікту і його розгортання, роль і місце в історії Балканських країн.
Мета роботи полягає в вивченні історичних процесів та закономірностей, що мали місце в певному періоді історії Балкан, які проявилися у розгортанні збройної боротьби і територіальних суперечках.
Для досягнення мети було визначено низку завдань, суть яких потрібно розкрити при ознайомленні з матеріалами до даної теми: проаналізувати політику Габсбургів на Балканах, визначити вплив Австро-Угорщини і Німеччини на розвиток окремих країн Балканського півострова (Болгарії, Сербії, Греції), критично переосмислити мету збройного конфлікту, скласти більш повну та об’єктивну картину проходження збройного конфлікту.
Враховуючи об’ємність курсової роботи, і предмети досліджуваної проблеми, вирішено зосередити увагу на розв’язання таких завдань дослідження:
передумови збройного конфлікту;
початок і хід Другої Балканської війни;
поразка Болгарії та наслідки війни на Балканах.
Джерелами до курсової роботи є документи Лондонської мирної конференції, Бухарестський та Константинопольський мирні договори, твори сучасників даної події (В.Ленін, Й.Сталін), матеріали публіцистичного видання ’’Работнически вестник’’ за березень-липень 1913 р.
Хронологічні рамки курсової роботи охоплюють період від 29 червня по 30 липня 1913 р.
Наукова новизна дослідження полягає в тому, що вперше ми намагаємося зробити комплексний аналіз даного збройного конфлікту на основі наявного джерельно-історіографічного матеріалу, позбутися ідеологічних оцінок, які панували в радянській історіографії у поглядах на даний збройний конфлікт.
Теоретичне значення роботи в тому, що розширюється та поглиблюються наукові знання про характер історичних подій на Балканах в переддень Першої Світової війни, місце і роль Балканських воєн у формуванні і розвитку національних держав.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Друга Балканська війна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок