Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література -> «Тема втрачених ілюзій у творчості Бальзака»

«Тема втрачених ілюзій у творчості Бальзака»

Назва:
«Тема втрачених ілюзій у творчості Бальзака»
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
35,42 KB
Завантажень:
432
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота
«Тема втрачених ілюзій у творчості Бальзака»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Втрачені ілюзії в житті Оноре де Бальзака.
1.1. На шляху до реалізму.
1.2. Зеніт творчості письменника.
1.3. Останні роки життя.
Розділ 2. Тема втрачених ілюзій в творчості Оноре де Бальзака.
2.1. Незвичність роману О. Бальзака "Втрачені ілюзії".
2.2. Поезія і втрата ілюзій.
Висновки.
Список використаних джерел.
 


Вступ
Актуальність теми дослідження. Творчість Бальзака досягає зеніту в другій половині 30-х – першій половині 40-х рр., а точніше, в період з 1837 по 1846 р. В 1837 р. він припиняє роботу над "Філософськими етюдами" й "Пустотливими оповіданнями" і повністю зосереджується (як він планував, тимчасово) на "Етюдах звичаїв" Разом з тим твори цієї частини "Людської комедії" набувають нових рис, зокрема чітко визначається в них настанова на універсальне й водночас критичне зображення життя тогочасного французького суспільства. У передмові до виданого 1838 року тому, який містив роман "Чиновники", повість "Банкірський дім Нусінгена" і "Торпіль", першу частину "Блиску й злиденності куртизанок", він проголошував, що автор "відверто вже зізнався, що ним володіє нав'язлива ідея – описати суспільство в цілому, таким, яким воно є: з усіма його чеснотами, з усіма поважними, високими й ганебними сторонами, з безладом станів, які перемішалися, з плутаниною принципів, з його новими потребами й старими суперечностями. У автора не вистачає мужності зізнатися, що він скоріше історик, ніж романіст... Він може лише додати, що в наш час, коли все обговорюється і все критикується, коли більше не вірять ні священику, ні поету, коли сьогодні зрікаються того, що вчора славили, – в такий час поезія неможлива. Автор вважає, що не лишилося більше нічого, гідного уваги, крім опису грізної соціальної хвороби, а її можна зобразити лише разом з суспільством, бо хворий – і є сама хвороба".
На даному етапі в творчості Бальзака виникають складні романні структури, продовжується процес, започаткований "Батьком Горіо". Їхній розвиток зумовлювався прагненням письменника до універсального зображення сучасного суспільства в різних його аспектах і проявах, у його всеохоплюючій пов'язаності і всепроникаючих колізіях. Звідси поява романів зі складною композицією, з великою кількістю персонажів, що представляють різні класи й суспільні прошарки, з переплетінням кількох сюжетних ліній, які не тільки розкривають суспільне життя в різних планах, а й зіставляють та "стягують" їх, своєрідно моделюючи соціальні макроструктури. Такими, зокрема, є "Втрачені ілюзії", "Блиск і злиденність куртизанок", "Кузина Бетта", "Селяни" та інші романи. І характерно, що робота над деякими із цих творів була розпочата Бальзаком в другій половині 30-х рр. У 1837 р. вийшла перша частина роману "Втрачені ілюзії", у 1838 p. – перша частина роману "Блиск і злиденність куртизанок", до цього ж періоду відноситься й чернетковий варіант першої частини роману "Селяни".
Таким чином, тема втрачених ілюзій охоплює великий період творчості Оноре де Бальзака, що і зумовлює актуальність теми дослідження курсової роботи.
Об’єктом дослідження курсової роботи є творчість Оноре де Бальзака.
Предмет дослідження – тема втрачених ілюзій у творчості О. Бальзака.
Метою курсової роботи є дослідження теми втрачених ілюзій в творчості О. Бальзака.
Мета роботи зумовлює виконання таких завдань:–
з’ясувати основні моменти життя і творчості О. Бальзака;–
дослідити проблему теми втрачених ілюзій в творчості Оноре де Бальзака.
Гіпотезу даного курсового дослідження можна сформулювати наступним чином: "Тема втрачених ілюзій займає провідне місце у творчості О. Бальзака"
Методологічну і методичну основу дослідження становлять сучасні теорії літературознавства. Основні положення теми, винесеної у заголовок курсової роботи відображено у публікаціях И.И. Анісімова, А.Ф. Іващенка, Д.С. Наливайка, Б.Г. Реізова та ряду інших авторів.
Дослідження здійснене на основі системного підходу з використанням таких методів: теоретичний аналіз наукових літературних джерел, синтез, узагальнення, порівняння, абстрагування, конкретизація.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: «Тема втрачених ілюзій у творчості Бальзака»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок