Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література -> Новелістика Василя Стефаника та поезії в прозі Шарля Бодлера.

Новелістика Василя Стефаника та поезії в прозі Шарля Бодлера.

Назва:
Новелістика Василя Стефаника та поезії в прозі Шарля Бодлера.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
18,09 KB
Завантажень:
240
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Вступ
Жанр поезії в прозі в українській літературі є маловідомим явищем, на що існує потреба в наукових дослідах цього жанру. На час своєї появи в українській літературі поезія в прозі стверджує модерну естетико-індивідуалістичну специфіку, що головним чином спирається на ліричність.
І. Денисюк, С. Павличко, Н. Шумило у своїх наукових працях досліджували цей жанр. Дослідники скаржаться, що поезія в прозі не піддається визначенню, вона просто існує. Поезія в прозі це так звана фрагментарна проза. Поняття це виникає вже в дискусіях французьких теоретиків ХVII – XVІІ століття. Вже Буало говорить «поезії в прозі, які ми називаємо романами»[31, с.218].
Як зазначив І. Денисюк «поезія в прозі була реакцією на канони віршування, ілюзорним виявом постійної свободи, бо, визволившись з-під «залізних сплетів» вірша, рими, автор попадав під інші правила організації художнього тексту, дещо аналогічні верліброві. Тенденція до деструкції зустрілася тут з супротивною течією – організацією, мобілізацією поетичних засобів для виразу спонтанності почуттів : інтенсифікацією образності, підвищеним емоційним, патетичним, «романтичним» тонусом поетичного стилю, загальним настроєм, «кліматом» витонченості, гармонійності, ритмічністю та мелодійністю іншого, ніж у віршах, «вільного», спонтаннішого характеру»[31, с.218].
Важко сказати хто першим звернувся до цього жанру в східнослов’янській літературі. У новій українській літературі до початків поезії в прозі можна зарахувати «Давидові Псалми» Маркіяна Шашкевича.
Як зазначив В. Гречнев «Цей у кожному окремому випадку своєрідний сплав лірики з прозою – ліричні описи й роздуми, філософсько-публіцистичні відступи і пояснення – ми знаходимо у творчості майже всіх письменників кінця століття»[31, с.219].
3
Актуальною є ця тема, тому що вона ще досі не дослідження. Письменники які зверталися до жанру поезії в прозі відіграли велику роль в світовій літературі.
Метою курсової роботи є дослідження художніх особливостей новел у творчості Василя Стефаника та Шарля Бодлера, а разом з тим літературний жанр – поезія в прозі.
Завданнями дослідження є:
Дослідити поезію в прозі у французькій та українській літературі;
Проаналізувати синтаксично-стильові, ритмомелодичні, образно-семантичні складові жанру;
Розкрити значення терміну модернізм;
Дослідити особливості розвитоку модернізму в українській літературі;
Шляхом компаративного зіставлення аналізувати поезії у прозі Шарля Бодлера та Василя Стефаника.
Об’єктом дослідження є новелістика Василя Стефаника та поезії в прозі Шарля Бодлера.
Предметом дослідження є поезії в прозі – «Раненько чесала волосся» Василя Стефаника та «Волосся твоє – пів світу» Шарля Бодлера.
У написанні курсової роботи використано компаративний та порівняльно-історичний методи дослідження.


Розділ І .Модернізм в українській прозі. 1.1 Особливості розвитку модернізму в українській літературі.
Модернізм – панівний напрям, складний комплекс літературно-мистецьких тенденцій, що виникли наприкінці ХІХ століття як заперечення ілюзіоністсько-натуралістичної практики в художній дійсності, як спростування заангажованості митця ; і проіснували до другої половини ХХ століття. Модернізм як конкретно-історичне явище сформувався у Франції, спираючись на досвід «проклятих поетів» (Ш.Бодлер, А. Рембо, П. Верлен), невдовзі поширився в інших європейських літературах.
Український модернізм формувався в несприятливих умовах, за яких письменники передусім мусили дбати про виживання в ситуації неструктурованої національної культури. Модернізм став основою літературної творчості Лесі Українки, М. Коцюбинського, В. Стефаника, О. Кобилянської, його трактували як один із можливих шляхів переходу письменства у нову якість. Український модернізм сформувався під впливом європейських тенденцій, а також зустрічних течій, на перетині «філософії життя» та суголосної їй національної «філософії серця». Поступ модернізму в українській літературі був сприйнятий неоднозначно.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Новелістика Василя Стефаника та поезії в прозі Шарля Бодлера.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок