Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Література -> «Принципи розвінчування власницького Лондону, проблеми урбанізації в трактуванні Ч. Діккенса»

«Принципи розвінчування власницького Лондону, проблеми урбанізації в трактуванні Ч. Діккенса»

Назва:
«Принципи розвінчування власницького Лондону, проблеми урбанізації в трактуванні Ч. Діккенса»
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,69 KB
Завантажень:
226
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Курсова робота
«Принципи розвінчування власницького Лондону, проблеми урбанізації в трактуванні Ч. Діккенса»


ЗМІСТ
Вступ.
Розділ 1. Ч. Діккенс – класик критичного реалізму.
Розділ 2. Художні засоби викриття соціальної нерівності та проблеми урбанізації у  творчості Ч. Діккенса.
2.1. Лондон у романі Ч. Діккенса "Пригоди Олівера Твіста".
2.2. Урбаністичні мотиви в романі "Ніколас Ніклбі".
2.3. Художні засоби у романі Ч. Діккенса "Домбі і син".
Висновки.
Список використаних джерел.
 


Вступ
Актуальність теми дослідження. Різноманіття літературних і культурних явищ, зміна шкіл і напрямів, яскрава неповторність талантів, народження важливих методів в літературознавстві створюють неповторний вигляд XIX століття, динамікою і непередбачуваністю якого захоплювалися Бальзак і Гюго, Діккенс і Ж. Санд. Духовне життя Європи було інтенсивним і багатоаспектним. Але XIX ст. пов'язане і з формуванням сучасної науки про літературу, принципи осмислення духовного досвіду людини. До середини XVIII ст. в теорії словесності практичним керівництвом служили нормативні "Риторика" і "Поетика" Аристотеля. Зміна у відношенні до літератури, нормативна і ненормативна поетика, що відділилися, була серйозним поворотом, пов'язаним з розмежуванням природних, соціальних, гуманітарних наук. Невипадково взаємовідносини літератури з природними науками впливають істотним чином на формування психологічного аналітичного методу, що пізнає природу людини. Нормативна поетика володіла досить жорсткою схемою визначення якостей твору, з якими повинні були рахуватися автори. Ненормативна поетика поставила автора в більш вигідні умови. Розділивши природу (як об'єкт пізнання в природних науках) і людину як суб'єкт, гуманітарні науки сприяли принциповому збігу об'єкта і суб'єкта, оскільки вони вивчають людину.
У світову літературу Діккенс увійшов як чудовий гуморист і сатирик, як один з творців соціального реалістичного роману XIX ст. Він продовжив традиції письменників XVIII ст. – Філдінга і Смоллета, традиції романтиків, органічно включивши їх в свою художню систему. Його естетичний ідеал пов'язаний із ствердженням гуманізму, етичним пафосом, дійовим протестом проти соціальної несправедливості. Етично-естетичний ідеал Діккенса народний в своїй основі; він є вираженням народної мудрості і втілюється в образах, що зливаються з народною творчою стихією. Народні поняття про моральність, правду, красу і добро отримують своє заломлення в химерній стихії діккенсонівської творчості, виявляючись в казкових перетвореннях злих і безсердечних героїв в чуйних і добрих, в дивних збігах і щасливій випадковості.
Ще недостатньо досліджені фольклорні джерела художньої образності Діккенса, його зв'язку з народною творчістю, що виявляються і запам'ятовуються у наділених чистотою і ясністю образах дітей, молодих людей і старезних диваків, чиї серця несприйнятливі до зла, в жахливо-зловісних образах лиходіїв, в темі єдиноборства темних і світлих начал і торжества добра над злом.
Літературна діяльність Діккенса складає цілу епоху в розвитку національної культури Англії, в розвитку роману нового часу, що робить дослідження його творчості особливо актуальним.
Об’єктом дослідження курсової роботи є історія зарубіжної літератури ХІХ століття.
Предметом дослідження є художні принципи розвінчування власницького Лондону, проблеми урбанізації в трактуванні Ч. Діккенса.
Мета курсової роботи полягає в дослідженні проблеми художніх принципів розвінчування власницького Лондону, проблеми урбанізації в трактуванні Ч. Діккенса.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:–
дослідити значення творчості Ч. Діккенса в історії світової літератури;–
висвітлити художні засоби викриття соціальної нерівності та проблеми урбанізації у  творчості Ч. Діккенса.
Наукова новизна роботи полягає у спробі цілісно дослідити проблему художніх принципів розвінчування власницького Лондону, проблеми урбанізації в трактуванні Ч. Діккенса. Автор використав широку джерельну базу з цих проблем, врахував здобутки вітчизняної та зарубіжної фахової літератури, що дало змогу повніше висвітлити вказану проблематику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: «Принципи розвінчування власницького Лондону, проблеми урбанізації в трактуванні Ч. Діккенса»

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок