Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Структура та зв’язки машинобудівного комплексу України

Структура та зв’язки машинобудівного комплексу України

Назва:
Структура та зв’язки машинобудівного комплексу України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота на тему:
«Структура та зв’язки машинобудівного комплексу України»


План:
Вступ.
Значення та склад машинобудівного комплексу України.
Особливості територіального розміщення машинобудівного комплексу України.
Характеристика розвитку машинобудівного комплексу України.
Характер сучасних зв’язків машинобудівного комплексу
Зв’язки машинобудівного комплексу та міжгалузеві зв’язки.
Внутрішньодержавні зв’язки машинобудівного комплексу України.
Зовнішньоекономічні зв'язки машинобудівного комплексу України.
Перспективи розвитку машинобудівного комплексу України.
Висновок.
Використана література.
Вступ.
Машинобудування — одна з провідних галузей сучасної промисловості. Воно створює найактивнішу частину основних виробничих фондів — знаряддя праці, тому машинобудування істотно впливає на всі напрями науково-технічного прогресу в інших галузях господарства, зростання продуктивності праці та інші показники, що визначають ефективність виробництва.
Важко переоцінити значення енергетичного машинобудування, тому що воно як одна з важливих галузей машинобудування у цілому є матеріальною основою енергетичного забезпечення економіки.
Підвищення ефективності енергетичного машинобудівного виробництва визначається не лише впровадженням у виробництво нових типів машин і устаткування, вдосконаленням його галузевої структури, реконструкцією та технічним переозброєнням. Великі можливості приховані у вдосконаленні територіальної організації галузі, кращій розміщуваності її підприємств.
Машинобудування є великою комплексною галуззю обраної промисловості України. В ній зайнята понад третина промислового персоналу. Машинобудування є основою технічного і технологічного прогресу.
В Україні розвинуте широко профільне машинобудування, підприємства якого формують складний взаємопов’язаний машинобудівний комплекс. До його складу входять усі основні галузі машинобудування. Провідне місце посідають приладобудування, тракторне і сільськогосподарське машинобудування, де зайнято близько п’ятої частини тих, хто працює в машинобудуванні. Розвиваються транспортне машинобудування, промисловість металевих конструкцій, конструкцій, верстатобудівна та інструментальна тощо.
Характерною особливістю галузі є розширення випуску виробів, що раніше доставлялися з-за кордону, підвищення якості деяких видів продукції. Проте машинобудування не поминули кризові явища, які призвели до значного скорочення випуску продукції, погіршення зв’язків, розбалансування виробництва.
Машинобудування - система взаємозв'язаних галузей, що виробляють маши-ни і устаткування, і тим забезпечують технічне переоснащення всього господарст-ва, задовольняють споживчий попит населення на різноманітні апарати та прила-ди побутового призначення, створюють економічний та оборонний потенціал ок-ремих країн. Особливо важливим є внесок машинобудування в прискорення темпів НТР, інтенсифікацію економічного розвитку та підвищення продуктив-ності праці як за рахунок постійного технічного прогресу в самій галузі, так і з» рахунок забезпечення всіх галузей господарства найновішими знаряддями праці. Для машинобудування характерні особливо велика складність і розгалуженість внутрішньогалузевої структури, широкий асортимент продукції, активна участь У територіальному та міжнародному поділі праці.
Особливий сектор становить військове машинобудування. З машинобу-дуванням тісно пов'язана металообробна промисловість (металоконструкції, побудові вироби тощо) і різноманітні машиноремонтні підприємства. Сучасні тенденції машинобудування пов'язані із значним збільшенням обсягів досліджень та зро-станням виробництва в таких наукоємних галузях, як радіоелектроніка, приладо-будування, виробництво ЕОМ, офісного устаткування, сучасних засобів зв'язку, ро-ботів, авіакосмічних комплексів.
Значення та склад машинобудівного комплексу України.
Машинобудування – одна з провідних галузей промисловості. Створюючи найактивнішу частину основних виробничих фондів – знаряддя праці, машинобудування істотно впливає на темпи й напрями науково- технічного прогресу в інших галузях господарства зростання продуктивності праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Структура та зв’язки машинобудівного комплексу України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок