Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Пенсійний фонд, його формування та використання

Пенсійний фонд, його формування та використання

Назва:
Пенсійний фонд, його формування та використання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
14,70 KB
Завантажень:
395
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Тема: „Пенсійний фонд, його формування та використання”


Зміст
Вступ……………………………………...…………………………..….......4
1. Пенсійниий фонд: вчора і сьогодні...............................................................5
2. Пенсійний фонд України: порядок його формування і використання.............................................................................................................9
3. Формування бюджету Пенсійного фонду України..................................13
4. Проблеми пенсійного забезпечення в Україні і шляхи їх вирішення.................................................................................................................17
Висновок………………………………………………………………........24
Список використаної літератури………….................................................26
1.Пенсійниий фонд: вчора і сьогодні.
Минулого року Пенсійний фонд України відзначив свою 17-ту річницю. Його було створено 21 грудня 1990 року як Українське республіканське відділення Пенсійного Фонду СРСР, яке у січні 1992 року було перетворене на Пенсійний Фонд України.
Поява структури, яка постала за мету своєї роботи покращення добробуту людей похилого віку шляхом їхнього пенсійного забезпечення, була покликана життям. Адже з проголошенням України незалежною державою постала необхідність розбудови нової, національної пенсійної системи, заснованої на принципах соціальної справедливості, фінансової міцності та економічно ефективної. Таке завдання було покладено на Пенсійний фонд України.
Сьогодні Пенсійний фонд України – найбільш розгалужена фахова структура, яка здійснює багатогранну діяльність щодо пенсійного забезпечення громадян України, найпотужніша інституція в державі, яка акумулює і розподіляє значні за обсягом кошти, структура з могутнім кадровим потенціалом, які розвиваються і вдосконалюються.
Головними напрямками фонду з реалізації пенсійної реформи є насамперед:
взяття на облік платників страхових внесків;
збір, акумулювання та розподіл коштів, призначених на пенсійне забезпечення;
забезпечення повного і своєчасного фінансування пенсійних витрат;
персоніфікований облік пенсійних справ громадян за допомогою сучасних інформаційних технологій;
організація, призначення та виплата пенсій;
створення організаційно-технічної бази функціонування накопичувального фонду другого рівня пенсійної системи;
інформаційно-розўяснювальна робота з питань пенсійного забезпечення.
З вересня 1993 року Пенсійний фонд очолював заслужений економіст України – Віктор Петрович Тентюк – відомий фахівець у галузі фінансів, який багато зробив у справі становлення і розвитку системи Фонду. Це був період, коли Пенсійний Фонд переживав своє становлення і для подальшої ефективної роботи потребував глибокого реформування. Вагомий внесок зробив він і для зміцненнЯ кадрового потенціалу, запросивши на роботу до органів фонду та його центрального апарату досвідчених, висококваліфікованих працівників.
Діяльність Пенсійного Фонду у середині 90-тих років минулого століття, повўязана з початком компўютеризації органів Пенсійного Фонду, зокрема, введення автоматизованого обліку надходження страхових внесків, приймання відповідної звітності, а згодом складних програмних комплексів, без яких сьогодні важко собі уявити Пенсійний Фонд України.
Унікальність Пенсійного фонду України як центрального органу виконавчої влади полягає в тому, що на відміну від інших державних установ він є одночасно і соціальною, і фінансовою інституцією.
Крім того Фонд опікується пенсійним майбутнім майже 20 млн. нині працюючих українців, ведучи персоніфікований облік їхніх пенсійних внесків. За великим рахунком майже все доросле населення країни користується соціальними послугами, що їх надає Пенсійний фонд.
Найчастіше пересічні громадяни спілкуються з тими працівниками фонду, які займаються призначенням і нарахуванням пенсії. Організовує їх роботу департамент пенсійного забезпечення фонду. У пенсійній службі працює понад 15 тисяч фахівців.
Громадяни України мають право працювати за кордоном, змінювати країну проживання та громадянство.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Курсова робота на тему: Пенсійний фонд, його формування та використання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок