Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Зовнішньоекономічна діяльність

Зовнішньоекономічна діяльність

Назва:
Зовнішньоекономічна діяльність
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
38,15 KB
Завантажень:
319
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Зовнішньоекономічна діяльність.


Розвиток зовнішньої торгівлі та сучасна схема товарообігу.
Зовнішньоекономічна політика країн в умовах ринкової економіки.
Участь України у світовій торгівлі.
Суб’єкти і об’єкти ЗЕД
Державне управління ЗЕД.
1 Кожна держава має власну економіку, а взаємостосунки між національними економіками утворюють міжнародну економічну систему.
Якщо визначальною рисою політичних стосунків поміж державами є влада, то характерною ознакою їхніх економічних відносин є ринкові операції. Міжнародні економ. відносини виступають як результат обміну товарними послугами та фінансовими активами, що має ринкову ціну. Сума економ. операцій держави із світом протягом певного часу знаходять своє відображення в платіжному балансі. Уряди країн формують свою ЗЕ політику з метою врегулювання, обмеження, торгівлі чи іншого впливу на міжнар. торгівлю та інвестиції. Основною мотивацією ЗЕ операції є отримання вигоди або прибутку.
2. При проведені ЗЕ операції держава намагається досягти певних цілей:
1) автократія (ставить за мету позбавлення націю всіх форм залежності від міжнарод. Торгівлі та інвестиції; Не сумісна із стійкими економ. відносинами з іншими країнами)
аналогом автократії є „ізоляція”. Більшість нації не володіє достатніми ресурсами, необхідних для здійснення автократії в будь-якій значній мірі. Тому більш поширеною автократією є лише в деяких напрямах.
Друга мета – економічний добробут ЗЕ політика в якій ціль стоїть економічний добробут відіграє провідну роль, намагається розширити міжнародну торгівлю та інвестиції шляхом зниження або обмеження тарифів та інших бар’єрів, довільного обміну товарів та послуг. Інша ціль – протекціонізм (захист вітчизняних виробників від вільної конкуренції імпорту шляхом введення квот, обмеження або ліцензій. Рівень зайнятості – багато сучасних урядів намагаються зменшити інфляцію, але відомим протиріччям, коли мета стабільно високої зайнятості переважає ЗЕ політику нації міднарод. торгівлі та інвестиції розглядається як джерело перешкод для внутрішньої економіки і в цьому випадку стимулювання або обмеження будь-якого руху капіталу будуть залежними від поточних рівнів ділової активності).
Багато урядів держав ставлять за мету регулювання платіжного балансу. Економ зростання багато з урядів країн, що розвиваються розглядають міжнародну торгівлю як елемент зростання при виключенні інших цілей. Тому тарифи на обмеження можуть використовуватися для захисту молодих галузей промисловості.
Економічна війна – введення санкцій на торгівлю з окремо взятою торгівлею.
3 Досягнення соціального та економічного відродження у Україні в значній мірі пов’язано з інтеграцією держави в міжнародну економічну систему. Активною і зростаючою участю не лише в регіональному, але й в міжнародному поділі праці використання його переваг та недоліків. Можливості будь-якої країни щодо включення у світовий економічний простір та міжнародну економічну систему визначаються показником відкритості її економіки. Суть цих умов зводиться до створення в Україні такої соціально-економічної та політичних систем, яка була б сполученою з міжнародними інтеграційними системами, тобто економіка України повинна бути здатною до функціонування міжнародними угрупуваннями в одній системі координат. Відзначена сполученістю досягається за допомогою встановленням в Україні адекватних міжнародним інтеграційними угрупуванням політико-правових економічних, соціально-культурних та інфраструктурних відносин.
Сприятливими чинниками для розвитку дво- та багатосторонніх відносин в Україні з іншими державами є:
наявність неконфліктних кордонів між сусідніми державами;
спільність історичної долі
традиційність взаємних, економічних та гуманітарних зв’язків
єдність природного середовища
інтеграційні процеси та встановлення зв’язків міжнародними господарськими суб’єктами і транснаціональними корпораціями.
участь України в роботі міжнародно-економічних організацій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 Курсова робота на тему: Зовнішньоекономічна діяльність

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок