Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Макроекономічні моделі в системі макроекономічного аналізу.

Макроекономічні моделі в системі макроекономічного аналізу.

Назва:
Макроекономічні моделі в системі макроекономічного аналізу.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,94 KB
Завантажень:
156
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота
Макроекономічні моделі в системі макроекономічного аналізу.


ЗМІСТ
Вступ 3
1.Моделювання як основний метод макроекономічних досліджень 4
1.1 Сутність макроекономічного моделювання 4
1.2 Характеристика динамічного макроекономічного моделювання 5
2.Дослідження основних динамічних моделей макроекономіки 6
2.1. Загальна модель макроекономічної динаміки 6
2.2. Трисекторна модель економіки 9
2.3. Динамічні міжгалузеві балансові моделі 12
2.4. Макроеконометричні моделі 18
3. Динамічні моделі макроекономіки, пов’язані з бюджетом (практичне втілення) 23
3.1. Прогнозування бюджетних доходів на основі декомпозиційного аналізу 23
Висновки 33
Література 34
Вступ
Макроекономіка безпосередньо пов'язана з математикою і статистикою, широко використовує методи економіко-математичного моделювання, що перетворює її у точну науку. Це дає змогу перейти від кількісного до якісного аналізу економічних процесів та явищ. Макроекономіка формує наукові уявлення про функціонування економіки на національному рівні. Аналізуючи основні фактори і наслідки макроекономічного розвитку, ця наука водночас пропонує певні методи активного впливу на об'єкт свого дослідження.
Макроекономічні моделі використовуються в системі макроекономічного аналізу. Цей аналіз дуже важливий для економіки будь-якої країни. В даній роботі будуть розглянуті основні макроекономічні динамічні моделі,а також застосування їх на практиці.
Можна сказати, що макроекономіка визначає матеріальний рівень життя населення, а застосування макроекономічних моделей дає змогу визначити оптимальні для держави напрями макроекономічної політики, тобто ці моделі можуть вплинути і на наше життя. Це і визначає актуальність даної курсової роботи.


1.Моделювання як основний метод макроекономічних досліджень
1.1. Моделювання є важливим засобом розв'язання багатьох економічних завдань і, зокрема, проведення аналітичного дослідження. Модель - це умовний об'єкт дослідження, тобто матеріальне чи образне відображення реального об'єкта, процесу його функціонування в конкретному середовищі. При цьому слід враховувати той факт, що вихідні результати моделі до певної міри спрощено відображають сутність глибинних процесів економічного розвитку внаслідок застосування специфічних принципів, притаманних характеру моделювання. Отже, метод моделювання - це конструювання моделі на основі попереднього вивчення об'єкта, визначення його найбільш суттєвих характеристик, експериментальний і теоретичний аналіз створеної моделі, а також необхідне коригування на підставі одержаної інформації. При вивченні складних економічних процесів та явищ часто застосовується моделювання. Модель - це спеціально створений об'єкт, на якому відтворюються певні характеристики досліджуваного явища, а моделювання - це конкретне відтворення цих характеристик, що дає змогу вивчати можливу поведінку явища без проведення експериментів над ним.
Моделювання є важливим інструментом наукової абстракції, що допомагає виокремити, уособити та проаналізувати суттєві для даного об'єкта характеристики (властивості, взаємозв'язки, структурні та функціональні параметри).
Математичні моделі, що використовуються в економіці, можна поділити на класи за рядом ознак. Залежно від особливостей об'єкта моделювання та застосованого математичного інструментарію виокремлюють такі моделі: макро- та мікроекономічні, теоретичні та прикладні, статичні та динамічні, детерміновані та стохастичні, оптимізаційні та моделі рівноваги тощо.
В подальшому я розглядатиму макроекономічні моделі,які описують економіку загалом, пов'язуючи між собою узагальнені матеріальні та фінансові показники: ВВП, споживання, інвестиції, зайнятість, процентну ставку, кількість грошей тощо.
1.2. Залежно від урахування часового чинника економіко-матема-тичні моделі поділяються на статичні та динамічні. На відміну від статичних динамічні моделі описують не стан, а процес розвитку економіки, установлюючи безпосередній взаємо-зв’язок між попередніми та наступними його етапами і тим самим наближаючи аналітичні висновки на основі економіко-матема-тичної моделі до реальних умов розвитку економічної системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Макроекономічні моделі в системі макроекономічного аналізу.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок