Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Бюджетний дефіцит

Бюджетний дефіцит

Назва:
Бюджетний дефіцит
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,03 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Бюджетний дефіцит
курсова робота з фінансів


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Бюджетний дефіцит – це перевищення видатків бюджету над його доходами. Це показник негативних явищ в економіці, що зумовлюють інфляцію грошової одиниці. Причинами виникнення дефіциту є:
спад виробництва, зниження ефективності функціонування окремих галузей;
несвоєчасне проведення структурних змін в економіці або її технічного переоснащення;
великі воєнні витрати; інші об'єктивні та суб'єктивні фактори, що впливають на економічну й соціальну політику держави.
Бюджетний дефіцит потребує вжиття енергійних заходів держави щодо його ліквідації. Насамперед це скорочення витрат бюджету, однак це шлях досить складний. Реальнішими та доцільнішими є зміни в податковій і кредитній політиці, які призвели б до пожвавлення економічного життя, передусім до зростання виробництва та його ефективності. В іншому разі дефіцит бюджету стає додатковим найбільш несправедливим податком із населення. Бюджетний дефіцит – явище майже постійне в економіці кожної держави, тому важливого значення набувають його розміри та методи ліквідації. Бездефіцитний бюджет – об'єктивна вимога економічного розвитку держави.
Однак нині в більшості країн світу дефіцит бюджету становить від 15% до 2% валового внутрішнього продукту при середньосвітовій його величині 4,5%. Існує тенденція до стабілізації бюджетного дефіциту у середньосвітовому вимірі 4-5%. Слід зазначити, що розмір бюджетного дефіциту, який перевищує 5% валового внутрішнього продукту, призводить до різкого зниження інвестиційної активності, що переростає в подальшому в різні форми кризових явищ.
Таким чином, важливість проблеми, що винесена в заголовок курсової роботи, для повноцінного і неперервного розвитку економіки будь-якої країни зумовлюють актуальність дослідження саме цієї теми в сучасних умовах.
Об’єктом дослідження курсової роботи є проблема вивчення фінансових основ економіки України з точки зору відносин на рівні бюджету держави.
Предметом дослідження курсової роботи є бюджетний дефіцит і методи його оптимізації.
Метою курсової роботи є теоретичне дослідження проблеми бюджетного дефіциту і методів його оптимізації.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
дослідити поняття бюджетного дефіциту;
охарактеризувати вплив дефіциту бюджету і державного боргу на національну економіку;
дослідити методи оптимізації бюджетного дефіциту.


Розділ 1. Поняття бюджетного дефіциту
1.1. Макроекономічна сутність бюджетного дефіциту
Бюджетний дефіцит – явище майже постійне в економіці кожної держави, тому важливе значення мають його розміри і методи ліквідації. Для населення наявність дефіциту має опосередковане значення, але саме населення держави шляхом сплати податків бере безпосередню участь у поверненні залучених кредитних ресурсів. Бездефіцитний бюджет є об'єктивною вимогою нормального економічного розвитку держави [18, 143].
Бюджетно-податкова (фіскальна) політика – це заходи уряду, спрямовані на забезпечення повної зайнятості та виробництво неінфляційного ВВП шляхом зміни державних видатків, системи оподаткування та підходів до формування державного бюджету в цілому.
Державні видатки являють собою витрати, пов'язані з діяльністю держави. За допомогою держави впроваджується споживання так званих суспільних благ. Крім цього, деякі державні видатки є прямими трансфертними платежами приватному сектору (соціальна допомога, пенсії, страхування по безробіттю), які не збільшують приватного споживання, але змінюють його структуру. Таким чином, державні видатки визначають відносні розміри приватного і державного секторів економіки, тобто відносні розміри приватного і суспільного споживання ВВП.
Сукупні державні видатки поділяються на чотири категорії [13, 305]:
РЕ = СG + Тr + і · DG + IG,
де СG – споживання в державному секторі (заробітна плата робітникам держав-ного сектора, платежі за товари, що купуються для поточного споживання);
Тr – трансферти приватному сектору;
і · DG – проценти з державного боргу;
IG – державні інвестиції.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Бюджетний дефіцит

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок