Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Розвиток лізингу в Україні, формування лізингового ринку.

Розвиток лізингу в Україні, формування лізингового ринку.

Назва:
Розвиток лізингу в Україні, формування лізингового ринку.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,88 KB
Завантажень:
221
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота з економіки підприємства
Розвиток лізингу в Україні, формування лізингового ринку.


Зміст
Вступ...........................................................................................................................3
1.Сутність поняття лізингу, його структура та види..............................................5
2.Організаційно-правові основи лізингових угод.................................................15
3.Методика оцінки ефективності застосування лізингу
в процесі оновлення технічної бази підприємства................................................21
4.Напрями розвитку лізингу в Україні...................................................................30
Заключна частина.....................................................................................................37
Список використаної літератури............................................................................40
 
 


Вступ
В останні роки спостерігається підвищений інтерес до широких можливостей лізингового бізнесу – цієї принципіально нової галузі діяльності на фінансовому ринку України. Кредитна система будь-якої країни представляє собою невід’ємну частину світової економіки, найскладніший механізм, що увібрав в себе велике різноманіття форм кредиту і кредитних інститутів, галузь тісних взаємозв’язків між фінансовим і промисловим капіталом.
Перетворення під впливом науково-технічного прогресу сфери вироб-ництва та обігу, глибокі зміни економічних умов господарювання викли-кають необхідність пошуку та впровадження нетрадиційних для господар-ства нашої країни методів оновлення матеріально-технічної бази та мо-дифікації основних фондів суб’єктів різноманітних форм власності. Одним із таких методів і є лізинг.
До початку 60-х років лізинг в зарубіжних країнах в основному тор-кався роздрібних компаній, які часто орендували свої приміщення. На про-тязі останніх трьох десятиріч популярність лізингу стрімко зросла; замість того, щоб позичати гроші на купівлю комп’ютера, автомобіля, судна чи супутника, компанія може взяти його в лізинг.
Актуальність розвитку лізингу в Україні, включаючи формування лізингового ринку, обумовлена передусім нестприятливим станом парку устаткування: значна питома вага морально застарілого устаткування, низька ефективність його використання, немає забезпеченості запасними частинами тощо. Одним з варіантів рішення цих проблем може стати лізинг, який об’єднує всі елементи зовнішньо-торгівельних, кредитних та інвестиційних операцій.
Перехід до ринкової економіки поставив перед промисловими підприємствами ряд проблем, головною з яких являється наступна: як за-твердитися в умовах зростаючої конкуренції, скорочення ринку збуту че-рез невисокі ціни продукції та неплатоспроможність, складність пошуку постачальників сировини, матеріалів та обмеженості фінансових ресурсів.
В наш час більшість українських (та й не тільки українських) підприємств відчувають нестачу оборотних коштів. Вони не можуть онов-лювати свої основні фонди, впроваджувати досягнення науково-технічного прогресу і вимушені брати кредити. Існують різноманітні види кредиту-вання: іпотечне, під заставу цінних паперів, під заставу партій товару, не-рухомості. Однак підприємству при необхідності оновлення своїх основ-них фондів вигідніше брати устаткування в лізинг. При цьому економія коштів підприємства у порівнянні зі звичайним кредитом на придбання ос-новних засобів доходить до 10% від вартості устаткування за увесь строк лізингу, який складає, як правило, від одного до п’яти років. Теперішня економічна ситуація в Україні, на думку багатьох експертів, сприяє лізингу. Форма лізингу примирює протиріччя між підприємством, у якого немає коштів на модернізацію, і банком, який неохоче надасть цьому підприємству кредит, так як не має достатніх гарантій повернення інвестованих коштів. Лізингова операція вигідна усім учасникам: одна сторона отримує кредит, який виплачується поетапно, та потрібне устатку-вання, інша сторона — гарантію повернення кредиту, так як об’єкт лізингу є власністю лізингодавця чи банка, що фінансує лізингову операцію, до надходження останнього платежу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Розвиток лізингу в Україні, формування лізингового ринку.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок