Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Динаміка і структура споживання в Україні

Динаміка і структура споживання в Україні

Назва:
Динаміка і структура споживання в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
25,71 KB
Завантажень:
320
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
Динаміка і структура споживання в Україні
курсова робота з макроекономіки


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Споживання та інвестиції відіграють визначальну роль в економіці будь-якої країни, Держави, де інвестують значний відсоток своїх доходів і споживають відповідно менший, досягають високих темпів зростання національної економіки й продуктивності праці. І навпаки, ті країни, що споживають вищий відсоток своїх доходів та інвестують менший, розвиваються повільніше.
Споживання представляє собою індивідуальне і спільне використання споживчих благ, направлене на задоволення матеріальних і духовних потреб людей. У вартісній формі – це та сума грошей, яка витрачається населенням на придбання матеріальних благ і послуг.
Зі збільшенням доходів сімей зростають видатки на одяг, відпочинок, автомобілі. Водночас зростання доходів приводить до того, що частина їх не споживається, а заощаджується. Найбідніші сім'ї не спроможні заощаджувати взагалі. Нерідко вони беруть позичку або витрачають свої попередні заощадження, і найбідніші родини стають ще більшими боржниками.
Економічні дослідження показують, що саме використовуваний дохід визначає рівень споживання та заощадження.
Таким чином, практична значимість вказаних проблем і необхідність їх дослідження в умовах України зумовлюють актуальність дослідження курсової роботи.
Об'єктом дослідження курсової роботи є теоретичні засади макроекономіки.
Предмет дослідження – динаміка і структура споживання в Україні.
Методологічну і методичну основу дослідження становлять сучасні теорії макроекономіки. Різним аспектам цих проблем присвячено праці Будаговської С., Вечканова Г.С., Гальчинського А.С., Пухтаєвича Г.О., Селишева А.С. та ряду інших авторів.
Дослідження здійснене на основі системного підходу з використанням таких методів: структурного аналізу, порівняльного, прогнозування.
Результати дослідження можуть бути використані при викладанні навчальних дисциплін "Макроекономіка", "Основи економічної теорії" та ін.
Метою курсової роботи є дослідження динаміки і структури споживання в Україні.
Метою роботи зумовлено виконання таких завдань:
дослідити суть споживання та граничної схильності до споживання;
охарактеризувати поняття використовуваного доходу і споживання;
дослідити види і функції споживання;
охарактеризувати граничну схильність до споживання;
здійснити аналіз динаміки і структури споживання в Україні.
зробити висновки.


Розділ 1. Суть споживання та граничної схильності до споживання
1.1. Використовуваний дохід і споживання
Після сплати домогосподарствами податків у їхньому розпорядженні залишається використовуваний дохід, котрий, як відомо, йде на споживання та заощадження. Споживання – це видатки на придбання товарів і послуг для задоволення потреб людей. Заощадження є тією частиною використовуваного доходу, що не витрачається на споживання.
Які ж основні складові споживання? Найважливіші з них – продукти харчування, одяг, взуття, книги, предмети особистої гігієни тощо. Розрізняють три групи видатків домогосподарств на споживання: на товари тривалого користування, на предмети поточного вжитку та на послуги.
Немає сімей, які б витрачали свій використовуваний дохід однаково. Але статистичні обстеження виявили певні закономірності розподілу доходів сімей між продуктами харчування, одягом та іншими важливими статтями споживання. Незаможні сім'ї витрачають на продукти харчування більшу частину свого використовуваного доходу. Зі зростанням доходу видатки на деякі статті харчування збільшуються. Люди з вищими доходами споживають продукти харчування вищої якості, зокрема дорожчі овочі, фрукти, м'ясо тощо. Проте збільшення видатків на харчування в разі зростання доходів відбувається до певної межі. Загалом зі збільшенням доходів частка видатків на продукти харчування зменшується. Ця закономірність споживання стосується не лише домогосподарств, а й нації в цілому. Наприклад, у США видатки на продукти харчування становлять близько 20% використовуваного доходу, у країнах Західної Європи – в середньому 25%, а в країнах, що розвиваються, – близько 60% [21, 99].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Курсова робота на тему: Динаміка і структура споживання в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок