Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Скачати курсова робота: Модель економічного зростання Солоу та перспективи для України

Модель економічного зростання Солоу та перспективи для України / сторінка 4

Назва:
Модель економічного зростання Солоу та перспективи для України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,36 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 

Як і у попередній моделі, у моделі Харрода економіка представлена двома суб'єктами: фірмами і домогосподарствами.
Фірми у цій моделі пред'являють інвестиційний попит відповідно до теорії акселератора. Обсяг інвестицій поточного періоду (І) залежить від обсягу очікуваного доходу в поточному періоді. Це означає, що будь-яке зростання доходу зумовлює зростання обсягу інвестиційного попиту пропорційно до зміни доходу і, навпаки, тобто
де в – акселератор.
Підприємці планують зростання обсягів виробництва, виходячи із ситуації в економіці, що склалася в попередньому періоді.
Якщо їх прогнози у попередньому періоді виявилися правильними і попит був урівноважений із пропозицією, то в поточному періоді підприємці залишать темпи приросту обсягів виробництва незмінними.
Якщо попит перевищував пропозицію в попередньому періоді, підприємці збільшать темпи приросту виробництва. І, навпаки, якщо попит був меншим за пропозицію, вони вимушені будуть зменшувати темпи приросту виробництва.
Вираз Р.Харрод назвав гарантованим темпом економічного зростання. Підтримуючи його, підприємці будуть задоволені своїми інвестиційними рішеннями. Їх сподівання здійсняться, бо сукупний попит буде урівноважений із сукупною пропозицією.
Цей темп забезпечує динамічну рівновагу та повне використання усіх виробничих потужностей. Але повна зайнятість при цьому досягається не завжди. Темп економічного зростання, при якому інвестиційні витрати будуть достатні для забезпечення повної зайнятості, Р.Харрод назвав природним темпом. Якщо фактичний темп економічного зростання дорівнює гарантованому, то такий стан прийнятий для підприємців, оскільки забезпечує повне використання капіталу, але не задовольняє найманих працівників, оскільки існує вимушене безробіття.
Якщо гарантований темп буде перевищувати природний, то матиме місце дефіцит трудових ресурсів. Тоді фактичний темп буде нижчим гарантованого. Очікування підприємців не виправдаються і вони будуть вимушені скоротити обсяг випуску та інвестиційний попит, що зумовить депресивний стан економіки.
Якщо ж гарантований темп буде меншим за природній, то фактичний темп буде перевищувати гарантований. Така ситуація означає що в економіці має місце неповна зайнятість і умови для збільшення інвестування. Економіка буде переживати бум.
Ідеальним, бажаним станом для економіки є ситуація, за якої фактичний, природній і гарантований темпи урівноважені.
Оскільки будь-яке відхилення економічної системи від умов гарантованого темпу зростання вводять систему з рівноваги, динамічна рівновага у цій моделі теж виявляється нестійкою. Ця обставина лежить в основі обґрунтування необхідності державного втручання в економіку.
Обмеженість кейнсіанських моделей економічного зростання – в її передумовах:
використанні виробничої функції В.Леонтьєва, у якій праця і капітал не є товарами-субститутами, що суперечить дійсності;
незалежність один від одного таких параметрів, як співвідношення доходу і капіталу, граничної норми заощаджень, приросту працюючих, що мінімізує вірогідність досягнення рівноважного економічного зростання. В цих умовах порушення рівноважного рівня одного з її параметрів руйнує рівновагу всієї системи.
1.2.3. Модель Р. Солоу
Обмеженість кейнсіанських моделей макроекономічного зростання намагаються подолати неокласичні моделі.
Однією з неокласичних моделей економічного зростання є модель Роберта Солоу, яка була розроблена ним у 1956 р., а у 1987 р. отримав за цю роботу Нобелівську премію з економіки. Вона ґрунтується на низці передумов, серед них головними є такі:
Цільовою функцією моделі є зростання не загального обсягу продукту, а його виробництва на одного працюючого, тобто збільшення продуктивності праці. Тому в даній моделі абревіатура спирається на малі букви, які відображають певні показники в розрахунку на одного працюючого: продуктивність праці – y = Y/L; капіталоозброєність праці – k = K/L; інвестиції – iI/L. Крім того, враховуємо, що s – норма заощаджень, а d – норма амортизації.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Курсова робота на тему: Модель економічного зростання Солоу та перспективи для України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок