Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> курсова робота безкоштовно: Модель економічного зростання Солоу та перспективи для України

Загрузка...

Модель економічного зростання Солоу та перспективи для України / сторінка 6

Назва:
Модель економічного зростання Солоу та перспективи для України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,36 KB
Завантажень:
489
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Зобразимо цю ситуацію графічно (рис. 1.7).
Рис. 1.. Рівноважне зростання в моделі Р.Солоу [1]
Для цього поєднаємо рис. 1.5 та рис. 1.6. Рис. 1.7 показує стійкий рівень капіталоозброєності, за якого досягається урівноваження вибулого капіталу (уk) та інвестицій (i).
Оскільки рівновага в моделі Солоу стійка, необхідно розглянути механізм самовідновлення порушеної рівноваги (тобто яким чином система тяжіє до точки, де має місце стійкий рівень капіталоозброєності). Для пояснення цього механізму подамо графічно ситуацію, де мають місце певні відхилення в різні боки від стійкого рівня капіталоозброєності. (рис. 1.8).
Рис. 1.. Стійкий рівень капіталоозброєності [1]
На рис. 1.8 представлено три точки капіталоозброєності праці. Точці k* відповідає стійкий рівень капіталоозброєності, за якого величина вибулого капіталу дорівнює обсягу інвестованого капіталу. Точці k відповідає ситуація, за якої обсяг інвестицій на одного працюючого перевищує обсяг вибуття капіталу на одного працюючого, тобто i > уk. Це призводить до збільшення запасу капіталу внаслідок чого капіталоозброєність зросте і точка k зміститься до точки k*. Буде встановлений стійкий рівень капіталоозброєності. Точці k відповідає ситуація, за якої обсяг інвестицій менший від обсягу вибулого капіталу, тобто i > уk.
За цих умов обсяг запасу капіталу зменшується, тобто чисті інвестиції будуть від'ємними, що зумовить зменшення капіталоозброєності та зміщення системи з точки k до точки k* .
Отже, зростання капіталоозброєності може бути чинником економічного зростання не завжди. Необхідною умовою перетворення збільшення капіталоозброєності у фактор економічного зростання є ситуація, за якої капіталоозброєність ще не досягла стійкого рівня (тільки за умови, коли точка рівня капіталоозброєності знаходиться ліворуч від стійкого рівня, капіталоозброєність є фактором економічного зростання).
Наступний етап дослідження моделі економічного зростання Р.Солоу пов'язаний з тим, що раніше ми розглядали вплив капіталоозброєності на економічне зростання з незмінною нормою нагромадження (заощадження), тобто s' = const. При її підвищенні спочатку будуть збільшуватися лише інвестиції за незмінності вибуття зношеного капіталу. Це спричинятиме зростання капіталоозброєності та продуктивності праці. Проте з часом почне збільшуватися вибуття зношеного капіталу. Тому капіталоозброєність і продуктивність праці зростатимуть доти, доки економіка не досягне нового стійкого стану. Потрібно зазначити, що в моделі Р.Солоу вплив зростання норми нагромадження на економічне зростання відбувається тільки в короткостроковому періоді при переході від одного до іншого, вищого стійкого рівня капіталоозброєності. У довгостроковому періоді зростання норми заощаджень на одиницю праці не впливає на темпи економічного зростання.
Розглянемо детальніше суперечливий вплив норми заощаджень (s') на економічне зростання. Вирішення цієї суперечності щодо впливу обох складових (заощадження та споживання) на обсяг виробництва пропонує "золоте правило" Е.Фелпса, яке визначає оптимальні умови економічного зростання. Згідно з "золотим правилом" Фелпса критерієм оптимальності темпів економічного зростання є максимізація рівня споживання на одну особу (питомого споживання)."Золоте правило" вимагає, щоб граничний продукт капіталу був рівним нормі вибуття капіталу.
Отже, вплив норми заощаджень на економічне зростання не є безперервним, а має певну межу. Це пояснюється тим, що вплив зростання норми заощаджень на збільшення капіталоозброєності у довгостроковому періоді усувається тяжінням економіки до стійкого стану.
Розкриємо вплив другого фактора – приросту населення (n) на продуктивність одного працюючого, а, отже на економічне зростання. Для дослідження впливу цього фактора ми маємо спочатку абстрагуватись від впливу двох інших. Це означає, що, за інших рівних умов, збільшення чисельності населення зменшує капіталоозброєність, оскільки на одиницю праці, за незмінного загального обсягу капіталу, припадає менша його кількість.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Курсова робота на тему: Модель економічного зростання Солоу та перспективи для України

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок