Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Скачати безкоштовно: Модель економічного зростання Солоу та перспективи для України

Модель економічного зростання Солоу та перспективи для України / сторінка 7

Назва:
Модель економічного зростання Солоу та перспективи для України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,36 KB
Завантажень:
490
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Зменшення капіталоозброєності працюючих зумовить падіння рівня продуктивності їх праці і, відповідно, обсягів виробництва і доходу. Для того щоб уникнути цих небажаних явищ, необхідно збільшити обсяг інвестицій, що спричинить до зростання капіталоозброєності.
З'ясуємо проблеми економічного зростання з урахуванням дії двох факторів – праці (чисельності населення), приріст якої позначимо буквою (n) та приросту капіталу на одного працюючого.
Величина інвестицій, на яку треба збільшити обсяг капіталу для того, щоб капіталоозброєність одного працюючого з урахуванням вибуття капіталу та приросту чисельності працюючих залишилась незмінною, називається критичною величиною інвестицій. Ця величина виводиться із такого рівняння:
k = i – уk – nk = s'f(k) – (у + n)k,
де (у + n)k – критична величина інвестицій.
Таким чином, зображаючи графічно вплив приросту населення на стійкий рівень капіталоозброєності, потрібно врахувати, що кут нахилу променя, який виходить із початку координат, позначає не тільки норму амортизації (у), а й темп приросту населення (n) (рис. 1.9)
Рис. 1.. Вплив приросту населення на стійкий рівень капіталоозброєності [1].
Із рисунка зрозуміло, що:
по-перше, що стійкий рівень капіталоозброєності формується в точці, яка відповідає перетину інвестиційної функції з лінією критичних інвестицій
(у + n)k
по-друге, в цій точці досягається відповідність між змінами обсягу капіталу, що відбулися внаслідок його амортизації та змінами в чисельності населення, з одного боку, й інвестованим капіталом – з іншого;
по-третє, рисунок подає дві лінії критичних інвестицій, які відрізняються одна від одної величиною приросту населення, де n 
< n
. Це зміщує криву критичних інвестицій вгору. Внаслідок цього стійкий рівень капіталоозброєності зменшується, про що свідчить зміщення стійкого рівня капіталоозброєності ліворуч від точки k
* до k
*.
Остання обставина пояснює, чому в країнах із високими темпами приросту населення темпи приросту обсягу національного виробництва на одну особу менші, ніж у розвинених країнах. Причина в тому, що приріст інвестицій в цих країнах є недостатнім для того, щоб компенсувати вибуття капіталу і приріст населення. Як наслідок, рівень капіталоозброєності на одного працюючого зменшується, що, в свою чергу, зумовлює падіння рівня продуктивності праці та зменшення обсягів виробництва на одну особу.
Третім чинником економічного зростання в моделі Р.Солоу є технологічний прогрес, що визначає ефективність працівника (Е). Тому з урахуванням технологічного прогресу виробнича функція модифікується, набуваючи такого вигляду:
Y + (K, L) Ч E,
де E – ефективність одного працівника.
У моделі Р.Солоу вихідною умовою є твердження, що технологічний прогрес зумовлює зростання ефективності праці з темпом (q). У зв'язку з цим відбуваються зміни у формулах, які визначають продуктивність та капіталоозброєність праці.
Так, продуктивність праці визначається за формулою:
y = (1)
а капіталоозброєність
k = (2)
Як впливає зростання ефективності праці на капіталоозброєність? Із формули (2) зрозуміло, що збільшення ефективності праці зменшує капіталоозброєність і навпаки. Це означає, що ефективність впливає на капіталоозброєність подібно до вибуття капіталу та зростання населення.
Зміни капіталоозброєності, зумовлені цими чинниками, можна подати такими формулами:
k = i – (у + n + q),
k = s' f(k) – (у + n + q)k,
тому промінь, що виходить із початку координат, буде мати кут нахилу, який позначає норму вибуття капіталу, темп приросту населення та темп зміни ефективності праці, тобто (у + n + q).
Зобразимо графічно вплив цих трьох факторів на рівень капіталоозброєності (рис. 1.10).
Рис. 1.. Рівноважне економічне зростання з урахуванням впливу амортизації, приросту населення та технологічного прогресу [1].
На рис. 1.10 на осі абсцис відкладається капіталоозброєність одиниці праці з незмінною ефективністю. Для того, щоб забезпечити стійкий рівень капіталоозброєності, необхідно, щоб інвестиції компенсували зменшення капіталу в результаті його амортизації, а також приросту населення та технологічного прогресу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Курсова робота на тему: Модель економічного зростання Солоу та перспективи для України

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок