Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Вільні економічні зони і ТПР у ринковій трансформації економіки України

Вільні економічні зони і ТПР у ринковій трансформації економіки України

Назва:
Вільні економічні зони і ТПР у ринковій трансформації економіки України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
34,55 KB
Завантажень:
405
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Вільні економічні зони і ТПР у ринковій трансформації економіки України
курсова робота з міжнародних економічних відносин


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми. Після розпаду радянської імперії на початку 90-х pp. розпочалася нова ера, яка отримала назву "трансформація", що означало системні зміни від соціалізму у напрямку до ринкової економіки. Неоднозначні вихідні умови визначили різні підходи країн Центральної та Східної Європи до проведення реформ. Через 10 років існує значне різноманіття процесу трансформації. У той час, коли більшість країн Центральної та Східної Європи прагнуть отримати членство в Європейському Союзі, інші все ще приймають рішення щодо того, яку саме економічну систему треба обрати (наприклад, Росія), інші взагалі відмовилися від переходу до ринкової економіки (наприклад, Білорусь).
У цьому різноманітті трансформаційних процесів Україна посідає власне місце. Спочатку Україна вважалася однією з найсильніших пострадянських республік, але 1992 року вона скотилася у прірву економічної депресії. З іншого боку, якщо спочатку її вважали потенційним центром етнічних конфліктів та політичної нестабільності, то потім Україна перетворилася на демократичне, миролюбне суспільство, яке чітко утвердилося серед нового європейського та світового ладу.
Ринкова трансформація регіональних соціально-економічних систем в умовах перехідного періоду виступає засобом зростання можливостей всіх суб'єктів їх інтересів, а саме особистих, групових, етнічних, регіональних, галузевих, державних тощо. Вона покликана забезпечувати інституційно-правові та організаційно-економічні передумови для раціонального використання наявного природно-ресурсного, виробничого та геополітичного потенціалу. Її стрижнем Є структурна перебудова, спрямована на формування конкурентоспроможного середовища та ринкової інфраструктури, сприяння децентралізації та інтернаціоналізації інвестиційних процесів. Позитивним моментом слід вважати в цій складовій політики трансформації перехід від галузевого до функціонального принципу, де на перше місце виходять конкретні проблемні завдання, що визначаються як найбільш пріоритетні напрямки політики соціально-економічного розвитку регіону. Потреби населення, з одного боку, і природно-ресурсні та інфраструктурні можливості регіону, з другого, є визначальними для формування цілей та критеріїв розвитку регіональних соціально-економічних систем. Велике значення в цьому процесі відіграє створення вільних (спеціальних) економічних зон (ВЕЗ) та територій приоритетного розвитку (ТПР).
Отже, актуальність дослідження даної проблеми, а саме ролі вільних (спеціальних) економічних зон (ВЕЗ) та територій приоритетного розвитку (ТПР) у ринковій трансформації економіки України, є особливо актуальної в наш час, коли Україна стоїть на цьому шляху подальшого розвитку.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи є зовнішньоекономічна діяльність України.
Предмет дослідження. Предметом дослідження даної курсової роботи є роль вільних (спеціальних) економічних зон (ВЕЗ) та територій приоритетного розвитку (ТПР) у ринковій трансформації економіки України.
Мета дослідження. Мета дослідження полягає в теоретичному та емпіричному розгляді ролі вільних (спеціальних) економічних зон (ВЕЗ) та територій приоритетного розвитку (ТПР) у ринковій трансформації економіки України.
Мета роботи передбачає виконання таких завдань:
проаналізувати вплив ринкової трансформації на політику регіонального соціально-економічного розвитку;
дослідити сутність ВЕЗ і ТПР та їх вплив на розвиток економіки;
дослідити роль ВЕЗ і ТПР у ринковій трансформації економіки України (на прикладі Волинської області).
Практичне значення курсової роботи полягає у можливості наукового використання результатів дослідження.


Розділ 1. Вплив ринкової трансформації на політику регіонального соціально-економічного розвитку
За 10 років Україна зробила важливі кроки для відходу від системи центрального планування в бік ринкової економіки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Вільні економічні зони і ТПР у ринковій трансформації економіки України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок