Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Регулювання ціноутворення у народному господарстві

Регулювання ціноутворення у народному господарстві

Назва:
Регулювання ціноутворення у народному господарстві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,91 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
Регулювання ціноутворення у народному господарстві


ВСТУП
Актуальність теми . В Україні формування ринку відбувається складно і суперечливо, результатом чого є безліч проблем, необхідність невідкладного вирішення яких зрозуміла для всіх. Серед найважливіших завдань, що поставлені перед Україною сьогодні, провідне місце займає створення і впровадження такого механізму правового регулювання господарської діяльності, який забезпечив би фінансово-економічну стабільність підприємств України і детінізацію її економіки. Важливу роль у забезпеченні цієї стабільності відіграє цінова політика держави та правове регулювання цін і ціноутворення.
У Посланні Президента України “Україна: крок у ХХІ сторіччя. Стратегія економічної і соціальної політики на 2000-2004 р.р.” поряд з курсом на лібералізацію цін відзначена необхідність посилення державного впливу на економічні процеси.
Україна має багатий досвід правового регулювання ціноутворення в умовах планового господарства, що управляється централізовано. Теоретичні наукові дослідження та практичні розробки щодо порядку формування цін в умовах планового розподілу продукції в основному себе виправдовували. У зв'язку зі зміною відносин власності, розвитком конкуренції діючий раніше витратний порядок ціноутворення виявився нездатним реагувати на зміни зовнішніх факторів. За цих причин стало необхідним використання інших підходів до формування ціни. У нових умовах окремі важливі теоретичні та науково-прикладні питання щодо правового аспекту ціноутворення залишаються маловивченими, деякі з них є предметом наукових дискусій. Зокрема, у спеціальній літературі недостатня увага приділяється:
ціні як предмету правового регулювання господарського і податкового права;
можливостям державного регулювання ціноутворення щодо кожного виду цін, що діють у державі;
питанням посилення державного контролю за ціноутворенням;
аналізу правової природи відповідальності за правопорушення у сфері ціноутворення.
Надзвичайна значущість правового регулювання ціноутворення, відсутність комплексних досліджень щодо вирішення цієї проблеми визначили актуальність теми дисертаційної роботи, її мету та задачі.
Нормативну основу правового регулювання цін і ціноутворення в Україні закладено Конституцією України, Господарським кодексом України, Цивільним кодексом України, іншими нормативно-правовими актами, які на принципово нових засадах регулюють відносини, що складаються у сфері ціноутворення. Разом з цим, правове регулювання ціноутворення в Україні не позбавлено й недоліків. Так, нормативно-правові акти, що регулюють порядок визначення собівартості – базової величини ціни при будь-якому способі ціноутворення – характеризуються внутрішньою суперечливістю; не завжди відповідає сучасним економічним реаліям правова регламентація порядку тарифоутворення у сфері комунальних послуг і послуг перевезень вантажу залізничним транспортом; потребує змін і правове регулювання відносин, що виникають у галузі спеціалізованого управління ціноутворенням, зокрема, це стосується обсягу владних повноважень органів державного управління.
Історія розвитку правового регулювання господарської діяльності свідчить про те, що умова обов’язковості зазначення ціни існувала ще у Римській імперії. З того часу таке положення не завдавало ніяких перешкод сторонам договору. Тому цілком зрозумілим та обґрунтованим уявляється збереження за ціною її значення як істотної умови у господарських договорах.
Ціна має важливе значення й для господарювання. З нею пов’язані такі аспекти діяльності суб’єктів господарювання, як планування господарської діяльності, звернення суб'єктів господарювання за судовим захистом своїх прав (визначення розміру позовних вимог і державного мита), виконання ними податкових зобов'язань (визначення їхнього розміру), здійснення банківського контролю за законністю руху коштів тощо.
Бралися до уваги праці вітчизняних і зарубіжних учених – юристів і економістів, а саме: Б. Болла, В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Регулювання ціноутворення у народному господарстві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок