Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Дефляційні заходи в умовах ринкової трансформації

Дефляційні заходи в умовах ринкової трансформації

Назва:
Дефляційні заходи в умовах ринкової трансформації
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
30,59 KB
Завантажень:
217
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Дефляційні заходи в умовах ринкової трансформації
курсова робота з макроекономіки


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Дефляція в найширшому сенсі означає процес заборони зростання грошової маси в обігу і об'єму кредитів, що надаються, в період інфляції з метою підвищення купівельної спроможності грошей, тобто є комплексом заходів і станом грошового обігу, протилежним інфляції.
Для проведення дефляції використовуються наступні грошово-кредитні інструменти:
підвищення податкового обкладення в цілях збільшення доходів держави і скорочення купівельної спроможності населення;
зменшення витрат на соціальні заходи;
заморожування заробітної плати;
продаж державних цінних паперів на відкритому ринку;
підвищення банківських облікових ставок; норм обов'язкових резервів банків, лімітація кредитів і інші засоби.
Дефляційною мірою може бути також штучне вилучення із обігу надмірної грошової маси, що проводиться урядом з метою зниження темпів інфляції.
З поняттям "дефляція" тісно пов'язана дефляційна політика – сукупність регулюючих заходів уряду в області державних фінансів і грошово-кредитній сфері з метою заборони інфляції і оздоровлення платіжного балансу за допомогою зниження ділової активності і сповільнення економічного зростання.
У західноєвропейській літературі зустрічається і таке тлумачення дефляції: спад; сповільнене падіння або сповільнене зростання цін на грошово-кредитному ринку, супроводжуваний зниженням випуску продукції і зростанням безробіття.
Таким чином, ясно, що поняття "інфляція" і протилежне йому "дефляція" мають складну природу і взаємопов'язані з багатьма макропоказниками.
Отже, практична значимість вказаних проблем і їх значення в умовах сучасної України зумовлюють актуальність дослідження курсової роботи.
Об'єктом дослідження курсової роботи є основні теоретичні засади макроекономіки.
Предмет дослідження – дефляційні заходи в умовах ринкової трансформації.
Метою курсової роботи є дослідження дефляційних заходів в умовах ринкової трансформації.
Метою роботи передбачено виконання таких завдань:
дослідити сутність дефляції у ринковій економіці;
проаналізувати дефляційні процеси в економіці України;
охарактеризувати дефляційну політику у системі антиінфляційних заходів в Україні і перспективи її розвитку.


Розділ 1. Сутність дефляції у ринковій економіці
1.1. Причини інфляції попиту
Інфляція – це зростання загального рівня цін у країні впродовж певного періоду часу, що супроводжується знеціненням національної грошової одиниці. Іншими словами, зростають ціни на продукти харчування, одяг, підвищується квартирна плата тощо. При цьому ціни різних товарів можуть зростати неоднаковими темпами. Проте не слід думати, що обов'язково підвищуються ціни на всі товари й послуги. У роки помірної інфляції ціни на окремі товари можуть навіть знижуватися. Зростання цін свідчить, що гроші знецінюються: за грошову одиницю можна купити дедалі меншу кількість товарів [21, 330].
Однак не всяке зростання цін є показником інфляції. Ціни можуть підвищуватися внаслідок поліпшення якості продукції чи погіршення умов видобутку паливно-сировинних ресурсів. У цьому разі це буде неінфляційне зростання цін.
В економіці, немає якогось одного виду інфляції, оскільки вона виникає під впливом багатьох факторів. Одні види інфляції зумовлює попит, інші – пропозиція. Тому й розрізняють два типи інфляції:
інфляція попиту,
інфляція пропозиції.
Основний потік макроекономіки розглядає інфляцію як багатофакторний процес, тобто причини інфляції різноманітні (табл. 1.1). Серед головних причин інфляції виділяють такі: зростання грошової маси вищими темпами порівняно зі зростанням національного продукту; дефіцит державного бюджету; мілітаризація економіки; монополії та необґрунтовані привілеї; особливості структури національної економіки та ін.
Однією із функцій центрального банку є постачання національної економіки потрібною кількістю грошей. Крім неї, центральний банк виконує низку інших функцій, що нерідко потребує збільшення обсягу грошової маси.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Дефляційні заходи в умовах ринкової трансформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок