Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Проблеми оздоровлення фінансів України у період переходу до ринкової економіки

Проблеми оздоровлення фінансів України у період переходу до ринкової економіки

Назва:
Проблеми оздоровлення фінансів України у період переходу до ринкової економіки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,92 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Курсова робота
З дисципліни фінанси
На тему:” Проблеми оздоровлення фінансів України у період переходу до ринкової економіки”


План
Вступ
Фінанси України в період переходу до ринкової економіки. Моделі фінансових відносин у суспільстві.
Фінансові ресурси, їх формування та використання в умовах перехідної економіки.
Фінансові проблеми в умовах перехідної економіки.
Методи та засоби оздоровлення фінансів України.
Вирішення основних проблем оздоровлення фінансів України у період переходу до ринкової економіки.
Висновок
Список використаної літератури
Вступ
Негативні тенденції соціально-економічного розвитку стали результатом реформ, тобто, були обумовлені причинами переважно суб’єктивного характеру. Україна продовжує залишатися у перманентному перехідному стані.
Успіх тактичних превентивних заходів українського уряду, відносна політична і соціальна стабільність у суспільстві дозволяють говорити про подовження терміну певної макроекономічної стабільності. Стає все більш очевидним, що з точки зору цивілізованих перспектив розвитку нам не минути реальних ринкових реформ. Це, по-перше, забезпечить у розумних обсягах зовнішню фінансову підтримку, а по-друге - дасть певний кредит довіри суспільства, вкрай необхідний для справжнього реформування економіки.
І з огляду на це, сучасна економічна політика, на нашу думку повинна бути:
самостійною із забезпеченням безумовного пріоритету національних інтересів і національної безпеки;
орієнтованою на послідовну відкритість національної економіки з урахуванням тенденцій глобалізації економічного розвитку і конкуренції;
рішучою і послідовною, але водночас і гнучкою у межах визначеної економічної стратегії;
принципово важливо, щоб економічна політика була загальнонаціональною, а не окремих політичних партій і рухів. На сьогодні необхідно хоча би мінімальне політичне порозуміння з ключових питань національного розвитку.
Особливість і гострота сучасного стану національної економіки вимагають ринкової інституціоналізації з ефективною державною участю в управлінні макро- і мікроекономічними процесами.
Попередні спроби перейти від адміністративно-командної економіки до ринкової і наступні намагання уникнути або подолати соціально-економічну кризу засвідчили: короткострокові управлінські рішення та установки приховують в собі прорахунки стратегічного порядку. Треба діяти від зворотного: прийняти конкретні цілі розвитку держави і суспільства та формалізувати їх в систему основних ключових параметрів, розрахованих на термін 15-20 років; визначити найбільш прийнятні і реальні шляхи їх досягнення з врахуванням ресурсного забезпечення, змін внутрішніх і зовнішніх факторів. Мотивом діяльності всіх щаблів державного управління в соціальній сфері і в сфері виробництва повинно бути майбутнє. Всі без виключення сьогоднішні дії законодавчої і виконавчої влади мають витікати із необхідності досягнення визначених параметрів, а не навпаки.


1. Фінанси України в період переходу до ринкової економіки. Моделі фінансових відносин у суспільстві.
Розподіл і перерозподіл ВВП може проводитись за різними схемами, залежно від чого виділяються моделі фінансових відносин у суспільстві. В основі побудови фінансової моделі суспільства лежать роль і місце в ній держави. Моделі розрізняються за двома ознаками:
а) за послідовністю розподілу ВВП;
б) за рівнем державної централізації ВВП.
За послідовністю розподілу ВВП розрізняють дві моделі — рин-кової й адміністративної економіки. їх розглядають виходячи з роз-поділу заново створеної вартості — національного доходу. Він є ос-новним і обов'язковим об'єктом розподілу. Основним за питомою вагою і значимістю. Обов'язковим, оскільки не може бути нерозпо-діленим — інакше зупиниться процес відтворення виробництва.
Характерна ознака моделі полягає в тому, що держава отримує свої доходи насамперед на основі перерозподілу національного доходу.
Модель є відкритою, зрозумілою і точно характеризує фінансові реалії у суспільстві:
по-перше, у ній точно відображається рівень доходів кожної юри-дичної і фізичної особи, який у свою чергу характеризує їх вклад у
створення національного доходу;
по-друге, достовірно визначається рівень оподаткування; кожний суб'єкт точно знає, скільки він заробляє і скільки віддає;
по-третє, чітко зафіксовано стимули до зростання доходів на ос-нові зростання виробництва і підвищення продуктивності праці.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Курсова робота на тему: Проблеми оздоровлення фінансів України у період переходу до ринкової економіки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок