Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> ТНБ у світовому господарстві

ТНБ у світовому господарстві

Назва:
ТНБ у світовому господарстві
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
61,13 KB
Завантажень:
5
Оцінка:
 
поточна оцінка 0.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України
Хмельницький національний університет

Кафедра економічної теорії
КУРСОВА РОБОТА
з курсу “Макроекономіка” на тему:
ТЕНДЕНЦІЇ РОЗВИТКУ ТРАНСНАЦІОНАЛЬНИХ БАНКІВ У СВІТОВОМУ ГОСПОДАРСТВІ
Студент групи УПЕ -11-2 ____________ _Біловольська Г.В.
(підпис, дата) (ініціали, прізвище)
Керівник
канд. екон. наук, доц. ____________ _ Любохинець Л.С,
(підпис, дата) (ініціали, прізвище)
2012 Зміст
Вступ HYPER13 PAGEREF _Toc246740473 \h HYPER143
Розділ1. Матеріальна основа виникнення та функціонуваня транснаціональних банків 8
1.1. Основні види діяльності транснаціональних банків 8
1.2. Організаційна структура транснаціонального банку в умовах глобалізації 17
Розділ 2. Аналіз зовнішніх факторів як основна частина маркетингових досліджень ТНБ 24
2.1. Особливості регулювання банківської діяльності в різних країнах 24
2.2. Оцінка і стратегія політичного ризику в діяльності транснаціонального банку 34
Розділ 3. Тенденції розвитку ТНБ в умовах сучасної фінансово-економічної кризи 37
Висновки 43
Література 47
HYPER15
Вступ
Посилення транснаціональних банків і підвищення їхньої ролі в процесі консолідації банківського і промислового капіталу є одним з найбільш помітних моментів у світовій економіці останнім часом. Транснаціональний капітал, представлений насамперед транснаціональними компаніями і транснаціональними банками, у силу об'єктивних закономірностей свого розвитку прагне до подальшого розширення економічної влади. Транснаціональний капітал у своєму русі і розвитку орієнтується винятково на власну вигоду і досить вільно переливається з країни в країну, то приводячи до найжорстокіших криз, перетворюючи у форму спекулятивного капіталу, то стаючи творчою силою у світі, сприяючи розвитку НТП.
Коли інтереси транснаціонального капіталу збігаються з інтересами певних національних держав, транснаціональні банки забезпечують їм значні і навіть вирішальні конкурентні переваги на світовому ринку. Країни з розвинутою ринковою економікою активно підтримують власні транснаціональні компанії і банки, що у свою чергу створює умови для надходження податкових коштів від широкої міжнародної діяльності, а також розширення економічного, а потім і політичного впливу, допомагають установити контроль над економікою деяких закордонних країн.
Саме тому представляється настільки актуальним вивчення діяльності транснаціональних банків, цих міжнародних банківських утворень, що, з одного боку, є результатом розвитку і концентрації банківського капіталу, розширення механізму його функціонування на міжнародному рівні, носієм самих передових банківських і інформаційних технологій, а з іншого боку - самі транснаціональні банки (далі ТНБ) мають визначальний вплив на розвиток світової економіки і перебудову міжнародних економічних відносин.
Крім того, актуальність теми підтверджується тим, що саме ТНБ істотно прискорюють процеси глобалізації, формують глобальні стратегії, відмітними рисами яких є наступні вимоги до поводження на світових ринках: загальнопланетарне бачення ринків і конкуренції, гарне знання конкурентів на світових ринках, контроль за своїми операціями в загальносвітовому масштабі, здатність до гнучких і швидких зрушень у напрямках діяльності у випадку погрози змін умов конкуренції і витиснення з ринку, розміщення капіталів з найбільшою рентабельністю, координація своєї диверсифікованої діяльності за допомогою гнучких інформаційних технологій, що створює для ТНБ інтегровану мережу внутрібанківського обліку, об'єднання усіх своїх численних філій, дочірніх компаній і відділень у єдину міжнародну мережу з загальним керуванням, угоди з іншими транснаціональними банками і компаніями. Характерними рисами глобальних стратегій ТНБ є об'єднання капіталів, злиття, взаємні придбання активів, створення глобальних маркетингових конкурентних стратегій і систем глобальних кореспондентських відносин і рахунків. У результаті формуються такі великі інтегровані фінансові системи, у порівнянні з який національні території і держави починають виступати як другорядні підлеглі системи.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22 
Курсова робота на тему: ТНБ у світовому господарстві

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок