Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> нфляція: суть, причини та антиінфляційні заходи держави

нфляція: суть, причини та антиінфляційні заходи держави

Назва:
нфляція: суть, причини та антиінфляційні заходи держави
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
42,94 KB
Завантажень:
113
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 
Курсова робота з макроекономіки
Тема: Інфляція: суть, причини та антиінфляційні заходи держави


Зміст
Вступ………………………………………………………………………...……...3
1. Інфляція в системі господарського механізму………………………….….….5
1.1 З історії виникнення інфляції…………………………………...…….....6
1.2 Суть, причини, види та механізми дії інфляції………………………....9
1.3 Соціально-економічні наслідки інфляції……………………………....24
2.Державна система антиінфляційних заходів……………..…………..…...…...28
2.1 Адаптаційна політика…………………………………………………...29
2.2 Компромісна політика………………………………………………......31
2.3 Кейнсіанська та монетаристська антиінфляційні політики………......34
3. Особливості інфляції та антиінфляційних заходів на Україні в 90-х рр.......40
Висновок…………………………………………………………………………..56
Використана література..........................................................................................59


Вступ
Інфляція - економічне явище, яке характеризує якісний стан грошового обігу в умовах, коли перестає діяти механізм автоматичного забезпечення сталості грошей.
Інфляція – один з найважчих проявів макроекономічної нестабільності. У світі не знайдеться країни, яка б в останні десятиліття тією чи іншою мірою не зазнала втрат від інфляції. Її симптоми зафіксовані в господарствах не лише ринкової економіки, а й тих економік, де механізми ринку були зруйновані командно-адміністративною системою. Особливо негативно відбилася інфляція на всіх сторонах соціально-економічного життя в Україні.
Якщо раніше інфляція носила локальний характер, то у наш час вона існує постійно, якщо раніше вона охоплювала більші чи менші періоди, тобто мала періодичний характер, то зараз – хронічний. Сучасна інфляція знаходиться під впливом не лише грошових, але й негрошових чинників.
Головним завданням економістів усього світу вже протягом багатьох років є швидке подолання темпів інфляції. Найважливiша функцiя уряду полягає в тому, щоб стабiлiзувати економiку, тобто допомагати їй забезпечувати повну зайнятiсть ресурсiв i стабiльний рiвень цiн. Перед вченими-економiстами стоїть завдання глибоко й конкретно вивчати явища i тенденцii у розвитку свiтової економiки. Одне з перших мiсць посiдає аналiз iнфляцiї та факторiв, що її обумовлюють.
У процесi розвитку сучасної змiшаної економiки ступiнь державного втручання, а у рамках останнього - вибiр адекватної макроекономiчної полiтики, що дозволяє запобiгти зростанню iнфляцiї та безробiття, має особливе значення.
Макроекономiчна теорiя дає достатньо чiткi рекомендацiї вiдносно умов і наслiдкiв подiбних рiшень.
Жодна з вiдомих нинi ринкових економiчних систем не функцiонує стихiйно. Всi вони являються об’єктами державного регулювання. При цьому напрямок й форми державного втручання змiнюються вiдповiдно до ситуацiї, що склалася у економiчнiй системi.
Манiпулювання податками й розмiрами видаткiв бюджету, контроль за цiнами є одними з головних iнструментiв, за допомогою яких уряд може сприяти подоланню безробiття та iнфляцiї.
Дана курсова робота розглядає суть, причини, основні соціально-економічні наслідки інфляції, а також причини інфляційного спалаху в Україні у 90-х роках та засади антиінфляційної політики, спрямованої на оздоровлення економіки і підвищення життєвого рівня народу.


1. Інфляція в системі господарського механізму
Від чого ж залежить кількість грошей, необхідна для забезпечення товарного обігу ? Передусім від суми цін товарів, що підлягають реалізації протягом певного періоду, скажімо року. Чим більше товарів, тим більше потрібно грошових одиниць для їх реалізації.
Кількість грошей в обігу залежить далі від швидкості обігу кожної грошової одиниці. Це пов'язане із тим, що одна і та ж сума грошей може обслугувати більше чи менше число актів купівлі-продажу.
Перевищення кількості грошових одиниць, що знаходяться в обігу, над сумою товарних цін і поява внаслідок цього грошей, не забезпечених товарами, означає інфляцію. Вона призводить до зростання цін на товари (явному чи прихованому). Тому індекс цін - це один із головних і найбільш наочних показників наявності чи відсутності інфляції, її глибини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24 Курсова робота на тему: нфляція: суть, причини та антиінфляційні заходи держави

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок