Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Характеристика лісової промисловості

Характеристика лісової промисловості

Назва:
Характеристика лісової промисловості
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,98 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
1 Характеристика лісової промисловості
1.1 Поточна ситуація і тенденція розвитку галузі
Лісова та деревообробна промисловість об’єднує галузі і виробництва, що здійснюють заготівлю, механічну і хімічну переробку деревини. Основні її галузі – лісозаготівельна, деревообробна, целюлозно - паперова і лісохімічна. Ця галузь розвивається на власних (1/3 потреб) і привізних лісових ресурсах (переважно з Росії). Це зумовлено недостатньою сировинною базою: невисока лісистість(14%), невеликі обсяги заготівлі деревини (14 млн. м за рік), переважання лісів з обмеженим експлуатаційним значенням (52%).
Рисунок 2.1 – Основні галузі лісової промисловості
В Україні лісова (лісозаготівельна) промисловість розвинена в лісових районах – у Карпатах і на Поліссі. Її продукція – ділова деревина, яка використовується у деревообробній, целюлозно – паперовій промисловості, будівництві.
Деревообробна промисловість поділяється на лісопильну, фанерну, меблеву, виробництво деревостружкових плит, сірників тощо. Лісопильна промисловість виробляє пиломатеріали, тяжіє до лісозаготівель ( Чернівці, Берегомет, Надвірна, Брошнів, Вигода, Рахів, Свалява, Стрий, Костопіль, Сарни, Ковель, Коростень, Овруч, Малин, - на Поліссі).
Фанеру і сірники виробляють із берези. Підприємства тяжіють до сировини ( Львів, Костопіль, Оржів, Березне тощо).
Деревостружкові плити виробляють для потреб меблевої промисловості переважно у лісових районах, найбільші центри – Свалява, Сколе, Тересва, Брошнів, Київ, Костопіль, Ковель, Чернігів, Малин тощо.
Меблева промисловість орієнтується на споживача (Київ, Харків, Львів, Дніпропетровськ, Одеса, Донецьк, Івано – Франківськ, Чернівці).
Целюлозно – паперова промисловість розвивається в тих місцях, де є сировина, електроенергія і водні ресурси. Найбільші підприємства з виробництва целюлози – в Ізмаїлі (із тростини), Херсоні, паперу – у Жидачеві, Полінці, Дніпропетровську, Малині, картону – у Рахові, Обухові, технічного паперу – у Корюківці.
Лісохімічна промисловість виробляє синтетичні смоли, оцтову кислоту, скипидар тощо із відходів лісозаготівельної і дерево обробленої промисловості ( сучків, гілок, хвої, кори тощо). Підприємства розміщенні у Карпатах (Свалява, Вигода), на Поліссі (Коростень).
Основні проблеми розвитку лісової і дерево обробленої промисловості – дефіцит сировини та її некомплексна переробка.
1. 2 Загальна характеристика підприємства
Сколівське державне лісогосподарське підприємство, надалі Держлісгосп, засноване на державній власності, входить до складу державного лісогосподарського об’єднання “Львівліс” і підпорядковане Державному комітету лісового господарства України, надалі – Орган управління майном.
Сколівський Держлісгосп розташований на території двох районів Сколівського і Стрийського. Загальна площа лісів складає 22,8 тис.га, в тому числі покрита лісом – 21,1 тис.га. В лісовому фонді хвойні насадження становлять- 54%, твердолистяні- 46%. Запас насаджень складає- 6937,5 тис.м^3, в тому числі стиглих та перестояних- 2066,4 тис.м^3.
Держлісгосп створений з метою:
- організації ведення лісового господарства включаючи питання охорони захисту раціонального використання лісових ресурсів та відтворення лісів, що знаходяться в його використанні;
- охорони, відтворення та раціонального використання державного мисливського фонду на території мисливських угідь, наданих у користування Держлісгоспу
Головними завданнями діяльності Держлісгоспу є:
1. проведення заходів по відновленню лісів, підвищенню їх продуктивності, створенню насаджень із швидкоростучих і технічно цінних деревних порід;
2. збереження та поліпшення стану водоохоронних захисних лісів і насаджень зелених зон навколо міст;
3. поліпшення стану і підвищення продуктивності лісів;
4. охорона лісів і захисних лісонасаджень від незаконних порубів, пошкоджень, самовільного сінокосіння, випасання худоби в заборонених місцях та інших лісопорушень;
5.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Курсова робота на тему: Характеристика лісової промисловості

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок