Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Валютно-кредитне регулювання інвестиційних процесів

Валютно-кредитне регулювання інвестиційних процесів

Назва:
Валютно-кредитне регулювання інвестиційних процесів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
33,98 KB
Завантажень:
488
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Валютно-кредитне регулювання інвестиційних процесів
курсова робота з макроекономіки


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Процес кругообігу промислового капіталу починається з грошей. Авансуючи гроші як капітал, підприємець використовує їх для придбання засобів виробництва та оплати робочої сили. Тобто, гроші є засобом купівлі та платежу. Для того, щоб процес виробництва був безперервним, вироблений товар треба перетворити на гроші, а гроші – знову на засоби виробництва та робочу силу. Отже, кругообіг індивідуального промислового капіталу передбачає постійну зміну ознак капіталу. При цьому грошова ознака є вихідною і заключною в кожному кругообігу. Але, оскільки виробництво триває безперервно, то певна частка капіталу є грішми, інша – долучається до виробничої сфери, якась – є товаром. Увесь кругообіг індивідуального промислового капіталу – це єдність усіх трьох ознак.
Рух грошового капіталу полягає у тому, що підприємець водночас авансує гроші на купівлю засобів виробництва та найм робочої сили і отримує їх, реалізовуючи вироблені товари.
Об'єктивною необхідністю стабільного економічного розвитку країни є збільшення обсягів інвестування. Загальний обсяг інвестицій – це наше майбутнє, це розвиток економіки країни завтрашнього дня. Для ефективного функціонування господарського механізму об'єктивною необхідністю є примноження капіталу, збільшення його вартості, примноження багатства країни. Інвестиції визначають основні макроекономічні пропорції – між споживанням і нагромадженням, між виробництвом товарів і виробництвом послуг, між окремими секторами, видами економічної діяльності тощо. Як відомо, втілюючись в елементи реального капіталу інвестиції формують матеріальну базу суспільного виробництва і створюють певні передумови для розширеного відтворення. При цьому інвестиційний механізм як інструмент реалізації інновацій забезпечує впровадження у виробництво новітніх досягнень науково-технічного прогресу і є джерелом підвищення ефективності виробництва та економічного зростання. Для досягнення цієї мети необхідно, з одного боку, приймати обґрунтовані інвестиційні рішення, тобто визначити, куди спрямувати фінансові кошти, а з іншого – правильно обрати джерела фінансування інвестицій, тобто слід прагнути залучати капітал на найвигідніших умовах.
Оскільки в зазначених процесах роль валютно-кредитного регулювання є дуже великою, то це і зумовлює актуальність теми дослідження.
Об’єктом дослідження курсової роботи є теоретичний простір макроекономічної науки.
Предмет дослідження – валютно-кредитне регулювання інвестиційних процесів.
Метою курсової роботи є дослідження валютно-кредитного регулювання інвестиційних процесів.
Мета роботи реалізується шляхом виконання таких завдань:
охарактеризувати валютно-кредитне регулювання як інструмент економічної політики держави;
проаналізувати стан валютно-кредитного регулювання інвестиційних процесів в Україні в 2001-2003 роках;
окреслити проблеми валютно-кредитного регулювання в Україні та шляхи їх вирішення.


Розділ 1. Валютно-кредитне регулювання як інструмент економічної політики держави
1.1. Сутність та необхідність валютно-кредитного регулювання економіки
Головним результатом функціонування грошової системи є розроблення і реалізація певної грошово-кредитної політики. Позитивний вплив цієї політики на розвиток економіки визначає ефективність самої грошової системи.
У літературі застосовується кілька підходів до визначення сутності грошо-во-кредитної політики. Представники одного з них трактують монетарну політику надто вузько – як урядову політику впливу на кількість грошей в обороті. Пред-ста-в-ники іншого підходу визначають її надто розширено – як один із секторів економічної політики вищих органів державної влади [6]. У першому випадку механізм монетарної політики обмежується лише впливом на кількість грошей і явно збіднюються його результативні можливості, у другому – не визначено специфічного характеру монетарної політики, її відмінностей від інших секторів економічної політики, її особливого механізму впливу на економічні процеси.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Курсова робота на тему: Валютно-кредитне регулювання інвестиційних процесів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок