Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Становлення і розвиток ОБСЄ як регіональної міжнародної організації в сфері безпеки і співробітництва (ОБСЄ).

Становлення і розвиток ОБСЄ як регіональної міжнародної організації в сфері безпеки і співробітництва (ОБСЄ).

Назва:
Становлення і розвиток ОБСЄ як регіональної міжнародної організації в сфері безпеки і співробітництва (ОБСЄ).
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
58,06 KB
Завантажень:
122
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 
Становлення і розвиток ОБСЄ як регіональної міжнародної організації в сфері безпеки і співробітництва (ОБСЄ).
Історія Організації з безпеки і співробітництва в Європі.
Після закінчення Другої Світової війни Європа вступила в період бурхливого формування міжнародних організацій різного характеру діяльності. Спочатку серед перших була створена Організація Об”єднаних Націй(1945р.),потім Рада Європи(1949р.), Північноатлантичний альянс(НАТО-1949р.), Європейські співтовариства, невдовзі Європейський союз, що утворився на їх основі і безумовно Організація з безпеки і співробітництва в Європі(далі-ОБСЄ). ОБСЄ-одна з наймолодших міжнародних організацій, яка сформувалася структурно і почала функціонувати наприкінці 1992р. Однак, становлення ОБСЄ як міжнародної організації почалося раніше, а саме з 1973р. В той час, одразу декілька європейських країн висунули пропозицію про укладення загальноєвропейського договору, тобто про створення системи колективної безпеки в Європі. Ця ідея скликання загальноєвропейської наради була підтримана міжнародною спільнотою. Так, в результаті багаторічної боротьби за зміну політичного клімату в Європі в 1973р. в Гельсінкі було скликано нараду міністрів закордонних справ 33 європейських країн, а також США і Канади, яка стала першим етапом загальноєвропейської наради. Другий етап проходив в Женеві, і тривав майже два роки. В ході цього етапу проводилася копітка і складна робота щодо погодження підсумкових документів. Заключний етап Наради з питань безпеки і співробітництва в Європі відбувся у Гельсінкі з 30 липня по 1 серпня 1975 року.
Організація з безпеки і співробітництва в Європі є однією з найбільш прогресивних і демократичних міжнародних регіональних організацій, яка покликана зміцнити міжнародний мир, забезпечити безпеку, спокій і правопорядок не тільки на європейському континенті, але й у всьому світі. Вона є єдиною міжнародною організацією, яка створена на підставі Гельсінського Заключного Акту(1975р.) і не зареєстрована в Статуті ООН. Однак, дана організація залишається єдиною після ООН міжнародною організацією, яка завдяки своїй превентивній діяльності підтримує мир, безпеку і співробітництво у всьому світі.
З моменту заснування Організації Об’єднаних Націй та прийняття Статуту цієї універсальної міжнародної організації не існувало документу, який би мав настільки величезне значення як Заключний Акт Наради з безпеки і співробітництва в Європі, підписаний більш ніж двадцять п’ять років тому 1 серпня 1975 року в Гельсінкі керівниками 33 європейських держав, а також США і Канади [13,с.3].
Необхідність скликання загальноєвропейської Наради була зумовлена певними об’єктивними факторами. При цьому, проблема забезпечення миру та стабільності на континенті мала першочергове значення. Війни в Європі, як відомо, стали загальнонародною бідою. Тільки за останні три століття збройні конфлікти виникали більш ніж 170 разів [10,с.10]. Підраховано, що у війнах XVII ст. в Європі загинуло три мільйони людей, у війнах ХVIII ст. -понад п’ять мільйонів, у війнах XIX ст. -майже шість мільйонів людей. В XX ст. перша світова війна забрала близько десяти, а друга-понад п’ятдесят мільйонів людських життів [8,с.21]. Слід відзначити і те, що як перша, так і друга світові війни почалися саме в Європі. На сьогоднішній день у цьому регіоні функціонує одне з найбільших військових формувань по забезпеченню миру і безпеки - НАТО. Крім того, тут зосереджені величезні контингенти збройних сил і могутній арсенал зброї, зокрема, і ядерної.
Ідея створення організації загальноєвропейської колективної безпеки була обумовлена не тільки рішучістю народів не допустити повторення минулого, перш за все війни в Європі, а й значними успіхами національно-визвольних рухів у боротьбі за свою незалежність, бажанням прогресивних кіл громадськості ліквідувати напруженість у міжнародних відносинах між деякими країнами і тим самим, покласти край “холодній війні”.Проте, найголовніша причина скликання загальноєвропейської Наради полягала в іншому.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23  24  25  26  27  28  29  30  31  32  33  34  35 Курсова робота на тему: Становлення і розвиток ОБСЄ як регіональної міжнародної організації в сфері безпеки і співробітництва (ОБСЄ).

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок