Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Національний доход: суть, виробництво, розподіл та використання

Національний доход: суть, виробництво, розподіл та використання

Назва:
Національний доход: суть, виробництво, розподіл та використання
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,59 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота
з макроекономіки
на тему:
Національний доход: суть, виробництво, розподіл та використання


План
Вступ_____________________________________________________----
Суть та джерела виробництва національного доходу ____________8
Розподіл, перерозподіл, споживання та нагромадження національного доходу_____________________________________________15
Методи вимірювання національного доходу__________________ 22
Тенденція рівня виробництва та споживання національного доходу в Україні________________________________________________________35
Висновок__________________________________________________40
Список використаної літератури________________________________43


Вступ
Існують два принципово відмінних способи опису економічних процесів — на основі мікропідходу та макропідходу.
Мікропідхід ґрунтується на аналізі внутрішніх та зовнішніх (з постачальниками, клієнтами, конкурентами) зв'язків фірми. Регулювання мікроекономіки відбувається під дією механізмів окремих ринків та шляхом реалі-зації економічної стратегії фірми. Основою вироблення ос-танньої служить зіставлення доходів і затрат фірми. Бух-галтерські дані дають змогу виявити причини поразки чи ус-піху фірми та визначити правильні управлінські рішення.
Макропідхід базується на аналізі функціонування економіки як цілого. Остання виступає як макроекономічна система, яка включає зовнішні (демографічні, природні, міжнародні) та внутрішні (пов'язані з виробництвом, обміном, розподілом та споживанням суспільного багатства) елементи. Регулювання економіки як цілого здійснюється під дією механізмів системи ринків та шляхом реалізації планомірної економічної політики держави. На рівні макроекономіки роль бухгалтерського обліку виконує національне рахівництво. Воно призначене для діагностики стану економіки країни, яка дає змогу тримати руку на її пульсі. Макроекономічна статистика ґрунтується на різних показниках, які називають агрегативними. Це валовий суспільний продукт, валовий національний продукт, націо-нальний доход та ін. інформація, яку надають агрегативні показники, виступає основою формування та здійснення економічної політики. Без їх обчислення й аналізу остання базувалась би на інтуїції.
Макроекономічна теорія — порівняно молода наука. Першою вдалою спробою опису макроекономічних проце-сів вважаються «економічні таблиці» представника фран-цузької школи фізіократів Ф. Кене (1758 р.), який роз-глянув рух суспільного сукупного продукту. У XIX ст. з'явилися схеми простого та розширеного відтворення К. Маркса та загальна теорія рівноваги Л. Вальраса (Франція). Але це був переддень макроекономічної теорії, що сформувалась як наука у середині XX ст. Могутнім імпульсом щодо цього стали насамперед дослідження Дж. Кейнса. Значний внесок у фундаментальні макроекономічні дослідження здійснили Р. Аллен, Дж. Гелбрейт, У. Ростоу, В. Леонтьєв, П. Самуельсон, Л. Столерю, Р. Харрод, І. Фішер, М. Фрідмен, Е. Хансен, М. Туган-Барановський, М. Кондратьєв, В. Немчінов та ін.
Одним з найбільш важливих досягнень економічної науки у XX ст. є розробка теоретичних представлень і статистичних даних, що відносяться до національного доходу. У поняття "національний доход" можна вкладати різний зміст, і існує щонайменше п'ять значеннєвих варіантів цього поняття.
Розробка цього теоретичного поняття і стосовних до нього статистичних даних збудила суспільний інтерес до політичної економії. Ми одержали представлення про значення і роль головних компонентів національного доходу і вивчаємо їхні зміни і взаємини для того, щоб визначити, чи є поточний стан економіки урівноваженим і здоровим чи ж вона має тенденцію до утруднень і ускладнень інфляційного чи дефляційного характеру.
Керівники великих і дрібних підприємств, чиновники з органів місцевого самоврядування і знаючі люди узагалі - усі вони оперують теоретичними поняттями і статистичними даними, що відносяться до національного доходу. Публіцисти й оглядачі, що виступають у ЗМІ, вважають для себе скрутним обговорювати поточні явища економічного життя, не звернувшись до головного барометра - національному доходу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Національний доход: суть, виробництво, розподіл та використання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок