Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Проблеми економіки країн, що розвиваються

Проблеми економіки країн, що розвиваються

Назва:
Проблеми економіки країн, що розвиваються
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,64 KB
Завантажень:
46
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
 
КУРСОВА РОБОТА
З дисципліни макроекономіка
на тему:
Проблеми економіки країн, що розвиваються.
Зміст |
Вступ_______________________________________________
1 | Риси країн, що розвиваються_________________________
2 | Життя в країнах, що розвиваються____________________
3 | Населення і спадщина Мальтуса
4 | Коефіцієнт народжуваності і смертності та природні ресурси і капіталовкладення__________________________
5 | Сучасні підходи до економічного розвитку______________
6 | Динаміка економічного зростання та технологічні зміни_
Висновок____________________________________________
 
Вступ
Світова економіка є відображенням господарської структури сучасної цивілізації . Вона розкриває найсуттєвіші прояви економічного життя, яке розгортається і функціонує на рівні домашніх господарств, фірм, підприємств транснаціональних корпорацій, різноманітних галузей, окремих країн, але неодмінно має міжнародне забарвлення .
Становлення економіки як цілісної системи відбувається за умов розвинутої, інтенсивної міжнародної торгівлі, розгалуженого міжнародного поділу й кооперації праці, сформованої відповідної комунікаційної мережі (транспорт, зв’язок тощо). Зрештою, світова економіка є втіленням (продуктом) господарської єдності цивілізації, що складається внаслідок невпинного поглиблення міждержавних економічних відносин.
Світова економіка формувалася протягом тривалого історичного періоду.
Його початковий етап, очевидно, збігається з великими географічними відкриттями, з зародженням світового ринку . Саме в цей час були закладені підвалини планетарної економічної системи, яка в подальшому викристалізувалася у сучасну глобальну економіку.
Наступний етап позначився промисловим переворотом останньої третини XVIII ст., бурхливим розвитком індустріального виробництва, спеціалізації окремих країн, галузей і регіонів у межах міжнародного поділу праці.
Третій, нинішній етап характеризується глобальною економічною єдністю за умов науково-технологічної революції, карколомного зростання фінансового сектора, істотнопосилення взаємозалежності країн світу, піднесення ролі регіональних інтерграційних угрупувань.
Термін “світова економіка” вперше з’явився в науковому лексиконі на початку XX ст. Німецький економіст Б. Гармс у роботі опублікованій 1912 р., здійснив спробу обгрунтувати вчення про світове господарство, чи світову економіку (ці поняття він ототожнював) . Гармс, зокрема, визначив світову економіку як “сукупність взаємовідносин між окремими господарствами світу, які розвиваються між ними внаслідок розбудови відповідних транспортних комунікацій та державного сприяння і регулювання шляхом укладення міжнародних угод”. Поза сумнівом, наведена дефініція відображала певний етап у розвитку світової економіки . Сучасна її характеристика є значно ширшою, глибшою і суттєвішою. [1ст]
Глобальна (світова) економіка напередодні III тисячоліття являє собою цілісну диверсифіковану, багаторівневу, ієрархічну систему, що охоплює сукупність міжнародних форм науки, техніки й виробництва, обігу різноманітних товарів та послуг. Її домінантними структурами є глобальні ринки, міжнародні комунікаційно-інформаційні системи, численні суб’єкти, що здійснюють міжнародну економічну політику. Світова економіка становить одну з найскладніших органічних систем сучасності, адекватним теоретичним відображенням якої є універсальне, позитивне економічне знання, що розкриває світову економічну еволюцію.
Водночас світова економіка вирізняється надзвичайною строкатістю за “якістю” своїх підсистем та окремих елементів і суб’єктів.
У її надрах визрівають та загострюються глибокі суперечності, що потребує формування відповідних механізмів для координації та регулювання на найвищому рівні.
З 5 млрд. людей, що мешкають нині на планеті Земля, можливо, 1 млрд. живе у абсолютній бідності і ледве животіє зі дня на день. Хоча бідні країни борються, щоб вирватися зі злиднів, швидке зростання населення зменшує вигоди від вдосконалення сільськогосподарських технологій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Проблеми економіки країн, що розвиваються

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок