Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Грошова маса і швидкість обігу грошей

Грошова маса і швидкість обігу грошей

Назва:
Грошова маса і швидкість обігу грошей
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,38 KB
Завантажень:
491
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Грошова маса і швидкість обігу грошей
курсова робота з фінансів


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. Гроші – одне з найдавніших явищ у житті суспільства – відіграють важливу роль у його економічному і соціальному розвитку. Вони завжди привертали до себе пильну увагу науковців. Уже в працях Платона й Аристотеля є цікаві висловлювання про гроші. Часто згадується про них і в літописах періоду Київської Русі. Проте систематичні дослідження грошей і формування їх наукових теорій почалися з розвитком капіталізму. Вивчення грошей значною мірою визначило формування економічної теорії як науки.
Роль грошей визначається рівнем розвитку товарного виробництва та адекватних йому суспільних відносин. Вона не може бути реалізована там, де для цього немає відповідних умов. Не могла бути значною роль грошей у докапіталістичних формаціях, оскільки саме господарство тоді мало переважно натуральний характер. За допомогою грошей там набувала суспільного визнання лише незначна частка вироблюваної продукції. Тому не було залежності товаровиробника від ринку, а вплив грошей на його економічне становище і через нього – на розвиток виробництва був мало відчутним.
Подібне становище мало місце і в умовах командно-адміністративної економіки в колишньому СРСР та інших країнах Східної Європи. Хоч головна сфера економічних відносин тут мала грошову форму, сама суть цих відносин була нееквівалентною, нетоварною, що робило використання грошей формальним, а роль їх – обмеженою, швидше за все обліково-розподільною. Проте і така роль мала певний позитивний вплив на розвиток суспільного виробництва.
Серед понять, що характеризують грошові відносини в суспільстві, провідне місце займають грошовий оборот, грошовий обіг, фінанси, кредит, маса грошей, швидкість обігу грошей. Якщо останні чотири з них знайшли в літературі досить повне й однозначне тлумачення, то поняття грошового обороту і грошового обігу досі залишаються дискусійними. Дискусії ведуться щодо сутності цих понять, їх взаємозв'язку, сфер використання тощо.
Все сказане вище зумовлює актуальність теми даної курсової роботи, а також об’єкт, предмет та мету дослідження.
Об’єкт дослідження. Об’єктом дослідження даної курсової роботи виступає проблема вивчення грошової системи України.
Предмет дослідження. Предметом дослідження даної курсової роботи є грошова маса і швидкість обігу грошей.
Мета дослідження. Мета дослідження полягає дослідження економічної суті грошової маси і швидкості обігу грошей, а також в узагальнені висновків по даній проблемі.
Мета роботи зумовлює виконання таких завдань:
дослідити необхідність оцінки кількісних параметрів грошового обігу;
дослідити поняття грошової маси та її структури;
визначити сутність грошового агрегату, а також вітчизняну та зарубіжну методики поділу грошової маси на агрегати;
дослідити методи визначення швидкості обігу грошей;
охарактеризувати вплив динаміки грошової маси і швидкості обігу грошей на перебіг економічних процесів.


Розділ 1. Необхідність оцінки кількісних параметрів грошового обігу
1.1. Поняття грошового обороту
В умовах товарно-грошових відносин в процесі купівлі-продажу товарів, надання послуг, задоволення різного роду зобов'язань у грошовій формі, а також при розподілі та пере-розподілі грошових коштів виникають розрахунки і платежі.
Сукупність усіх грошових платежів утворює грошовий оборот
На мікроекономічному рівні грошовий оборот обслуговує кругооборот індивідуального капіталу. При цьому гроші ви-ступають однією з функціональних форм капіталу, є його складовою частиною і елементом багатства, яким володіє власник цього індивідуального капіталу.
На макроекономічному рівні грошовий оборот обслуговує кругообіг усього сукупного капіталу суспільства на всіх стадіях суспільного відтворення: у виробництві, розподілі, обміні і спо-живанні. Тому його називають ще сукупним грошовим оборотом. У сукупному грошовому обороті гроші функціонують ви-ключно як гроші і не є функціональною формою капіталу [4, 78].

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: Грошова маса і швидкість обігу грошей

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок