Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Державний бюджет і державний борг в Україні

Державний бюджет і державний борг в Україні

Назва:
Державний бюджет і державний борг в Україні
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
21,95 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
КУРСОВА РОБОТА
З ДИСЦИПЛІНИ: “МАКРОЭКОНОМИКА”
на тему: “Державний бюджет і державний борг в Україні”


ЗМІСТ
ВСТУП.................................................................................................................. 3
1. ДЕРЖАВНІЙ БЮДЖЕТ ТА БЮДЖЕТНА СИСТЕМА УКРАЇНИ.......5
1.1. Державний бюджет......................................................................................5
1.2. Суть бюджетної системи.............................................................................8
2. ДЕФІЦИТ БЮДЖЕТУ ТА ДЕРЖАВНИЙ БОРГ..................................13
2.1. Дефіцит бюджету й основні шляхи його подолання............................13
2.2. Роль державного боргу у забезпеченні економічного зростання.......21
ВИСНОВКИ.......................................................................................................29
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ..................................................................................31


ВСТУП
Державний бюджет є одною із головних ланок фінансової системи. З його допомогою уряд концентрує у своїх руках значну частину національного доходу, перерозподіленого фінансовими методами. У цій ланці зосереджуються найкрупніші прибутки і найбільш важливі в політичному й економічному відношенні витрати. Бюджет тісно пов’язаний з іншими ланками фінансової системи, виступає координуючим центром і надає їм необхідну допомогу у формі бюджетних дотацій, субсидій, гарантій, забезпечуючи більш-менш нормальне функціонування інших ланок фінансової системи.
Права держави в розподілі ВВП засновуються на двох чинниках. По-перше, на виконанні нею зазначених суспільних функцій. Централізація частини ВВП у бюджеті є платою суспільства за виконання державою її функцій. По-друге, держава може брати участь у розподілі ВВП як один із суб'єктів його створення, виступаючи власником засобів виробництва у державному секторі, тобто виконуючи підприємницьку діяльність. Характер і масштаби участі держави у розподілі ВВП залежить від моделі фінансових відносин у суспільстві. Причому саме порядок і рівень бюджетної централізації ВВП є основою для виділення того чи іншого виду моделі.
Правова характеристика бюджету пов'язана із його законодавчим регулюванням, як у сфері бюджетних взаємовідносин, так і у сфері його складання і виконання як фінансового плану. Структура бюджету як фінансового плану характеризується складом і питомою вагою доходів і видатків. У цілому вона є досить стабільною, хоча щороку можуть вноситись певні корективи. Склад і структура видатків бюджету характеризує фінансову, економічну та соціальну політику держави.
Бюджет як фінансовий план відіграє дуже важливу роль в діяльності держави. Він визначає її можливості й пріоритети, її роль і форми реалізації закріплених за нею функцій. Це документ, що спрямовує фінансову діяльність держави, робить її конкретною і фінансове забезпеченою.
За матеріальним змістом бюджет являє собою централізований грошовий фонд держави. Обсяг бюджету характеризує річну суму коштів, що проходять через цей фонд. Він перебуває у постійному русі: практично щоденно до нього надходять кошти і проводиться фінансування видатків. У зв'язку з цим необхідна чітко налагоджена система управління бюджетом з метою забезпечення своєчасного і повного надходження доходів і раціонального та ефективного використання його коштів.
При переході на ринкові відносини державний бюджет не може і не повинен поступитися своєю роллю. Однак останніми роками відбувається тільки зміна методів бюджетного впливу на виробництво. Цій зміні покликана служити наявна кардинальна реформа бюджетних відносин. Така зміна мала б забезпечуватися з допомогою науково обґрунтованої бюджетної стратегії і тактики.
У зв'язку с вищесказаним тема курсової роботи актуальна. Метою написання роботи є вивчення проблем, зв'язаних з ефективністю використання бюджетних коштів. Для реалізації поставленої мети в рамках дійсної курсової роботи будуть розглянуті наступні питання:
Сутність бюджету та бюджетної системи України;
Подолання дефіциту бюджету;
Проблеми державного боргу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Державний бюджет і державний борг в Україні

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок