Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Скачати: Макроекономічна нестабільність та інфляція

Загрузка...

Макроекономічна нестабільність та інфляція

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
Макроекономічна нестабільність та інфляція
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
20,24 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.5
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота
на тему
Макроекономічна нестабільність та інфляція


План:
Вступ
Поняття макроекономіки
Макроекономічна нестабільність
Безробіття
Економічний цикл
Інфляція
Поняття інфляції
Види інфляцій
Причини виникнення інфляцій
Наслідки інфляції
Методи подолання інфляції
Висновок


Вступ
В ході курсової роботи буде розглянуто макроекономіку як науку, проблеми, які існують в макроекономіці, і способи їх подолання.
Будуть розглянуті такі проблеми макроекономіки:
1. ВВП.
2. Економічний цикл.
3. Зайнятість (безробіття).
4. Інфляція.
5. Макроекономічна політика держави.
6. Економічне зростання.
7. Макроекономічні процеси відкритої економіки: торговельний баланс, платіжний баланс, валютний курс.
Більш детально зупинимось на проблемах, які найбільш актуальні сьогодні в Україні. На мою думку, найбільш актуальними є такі проблеми: економічний цикл, безробіття та інфляція.
Найефективнішим індикатором «здоров’я» економіки країни є її фінансовий стан. Адже фінансова система не лише забезпечує необхідні взаємозв’язки в економіці, вона є одним з найвпливовіших важелів макроекономічного регулювання, інструментом, за допомогою якого уряди мають змогу регулювати економічний розвиток. Саме тому діяльність виконавчої влади кожної країни спрямована на забезпечення стабільності фінансово-кредитної системи та фінансового стану в цілому. Запорукою цього, серед іншого, має бути стан “керованості” інфляційними процесами.


Поняття макроекономіки
Макроекономіка — галузь економічної науки, яка вивчає функціонування економіки в цілому з погляду забезпечення умов стійкого економічного зростання, повної зайнятості ресурсів та мінімізації рівня інфляції.
Основна економічна проблема, з якою стикається наше суспільство, — це суперечність між необмеженими людськими потребами та обмеженими ресурсами, які використовуються для задоволення цих потреб. Ефективність економіки полягає у використанні суспільством обмежених ресурсів з максимальним результатом. Зростання ефективності ми розглядаємо за допомогою кривої виробничих можливостей.
Виділяють сім ключових проблем макроекономіки: 1. ВВП. 2. Економічний цикл. 3. Зайнятість (безробіття). 4. Інфляція. 5. Макроекономічна політика держави. 6. Економічне зростання. 7. Макроекономічні процеси відкритої економіки: торговельний баланс, платіжний баланс, валютний курс.
На відміну від мікроекономіки макроекономіка використовує для аналізу процесів агреговані величини.
Агреговані параметри — це сукупність специфічних економічних одиниць як єдиного цілого (наприклад, ВВП — у макроекономіці, випуск фірми — в мікроекономіці; середній рівень цін — у макроекономіці, ціна конкретного товару — в мікроекономіці).
Методологія вивчення економіки, як і методології вивчення інших наук, розробляє теорію, накопичує фактичні дані, а потім аналізує їх з метою підтвердження або спростування запропонованої наукової гіпотези. Основні знаряддя економістів — теорія та спостереження. Однак головною відмінністю економіки від точних наук є те, що практично неможливо провести дослід, який підтвердив би або спростував розроблену теорію. Економічний аналіз оперує даними, що їх дає нам дійсність.
Макроекономіка використовує загальнонаукові та специфічні методи дослідження.
Загальнонауковими є методи: 1) наукової абстракції; 2) аналізу та синтезу; 3) єдності історичного та логічного; 4) позитивний і нормативний. До специфічних методів належать: 1) агрегування; 2) моделювання; 3) принцип рівноваги.
Об'єктом макроекономічного аналізу виступає економічна система в цілому та її агреговані параметри. Існує три типи економічних систем: командна, ринкова та змішана. У командній економіці на перше місце ставиться централізоване планування. Держава вирішує, що, як і для кого виробляти, розподіляє ресурси між галузями. У такій економіці ефективний розподіл ресурсів є неможливим. Тому суто командних економік не існує. У ринковому господарстві економічний вибір визначає ринок. Суто ринкових економік також не існує.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота на тему: Макроекономічна нестабільність та інфляція

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок