Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Державне регулювання інвестиційних процесів

Державне регулювання інвестиційних процесів

Назва:
Державне регулювання інвестиційних процесів
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,58 KB
Завантажень:
336
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Державне регулювання інвестиційних процесів
Вступ
Актуальність теми дослідження. Основною проблемою в інвестиційній сфері України є недостатність фінансових ресурсів та незначні можливості їх залучення. Через нерідко непродуману фінансову політику в Україні практично втрачено кошти приватних та інституційних інвесторів: ні домогосподарства, ні вітчизняні та іноземні інвестори – юридичні особи не поспішають вкладати свої кошти в реальну економіку. Нині першочергове завдання держави полягає в тому, щоб забезпечити стимулювання процесів нагромадження й ефективного використання інвестиційних ресурсів відповідно до перспектив інноваційного розвитку.
Удосконалення управління інвестиційними процесами потребує рішучих дій держави як на макро-, так і на мікрорівнях. По-перше, державне управління інвестиційними процесами забезпечує збереження робочих місць та пріоритетів і веде до підтримки часто збиткових, але важливих для національної безпеки галузей і виробництв. Крім того, державні інвестиції мають важливе значення для забезпечення життєдіяльності економіки і створення виробничої та соціальної інфраструктури. По-друге, приватне управління інвестиційними процесами має за мету, як правило, максимізацію прибутку. Однак ця мета не завжди збігається з цілями соціальної політики.
Ефективне використання інвестиційних ресурсів, які ще вдається залучити в українську економіку, необхідність їх збільшення та соціальні функції інвестування визначають актуальність і значущість теми дослідження курсової роботи.
Об’єктом дослідження курсової роботи є роль держави в регулюванні економічної діяльності.
Предмет дослідження – державне регулювання інвестиційних процесів.
Методологічну і методичну основу дослідження становлять сучасні теорії інвестиційної діяльності. Різним аспектам цих проблем присвячено праці А.І. Кредисова, А.А. Пересади, О.М. Підйомного, С.Е. Пивоварова, С.К. Ревер-чука, Н.И. Реверчук, I.Г. Скоморович та ряду інших авторів.
Дослідження здійснене на основі системного підходу з використанням таких методів: структурного аналізу, порівняльного, історичного, прогнозування.
Головні завдання курсової роботи обумовили її структуру. Робота складається із вступу, трьох розділів, висновків і списку використаної літератури.
У першому розділі розкрито теоретичні аспекти дослідження інвестиційних процесів.
У другому розділі охарактеризовано основні риси державного регулювання інвестиційних процесів в міжнародній економіці.
У третьому розділі досліджено державне регулювання інвестиційних процесів в Україні.
Зроблено аргументовані висновки.
Результати дослідження можуть бути використані при викладанні навчальних дисциплін "Міжнародні економічні відносини", "Економіка зарубіжних країн" та ін.
Метою курсової роботи є дослідження державного регулювання інвестиційних процесів.
Метою роботи зумовлено виконання таких завдань:
дослідити суть поняття "інвестиційного процесу";
охарактеризувати структуру і форми інвестицій;
обґрунтувати необхідність державного регулювання інвестиційних процесів;
дослідити характерні риси державного регулювання інвестиційних процесів в міжнародній економіці;
дослідити державне регулювання інвестиційних процесів в Україні;
зробити висновки.


Розділ 1. Сутність інвестиційних процесів в економіці та їх закономірності
1.1. Поняття інвестиційних процесів
Наприкінці 80-х років розпочалося ринкове реформування економік країн Центральної і Східної Європи. Скрізь без винятку ці перетворення вимагали значних довгострокових вкладень капіталу. В економічну літературу і практику увійшло поняття "інвестиції", що багатьма фахівцями ототожнювалось з поняттям "капітальні вкладення" [21, 12]. Водночас економічна природа інвестицій дещо інша, ніж капітальних вкладень. По-перше, інвестиції – це значно ширша економічна категорія, ніж довгострокове вкладення капіталу в економіку (виробничі фонди), оскільки вони можуть впроваджуватись в найрізноманітніших формах: реальній, фінансовій, інтелектуальній, інноваційній.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Державне регулювання інвестиційних процесів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок