Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Міжнародні економічні організації

Міжнародні економічні організації

Назва:
Міжнародні економічні організації
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
19,31 KB
Завантажень:
235
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Курсова робота
на тему:
Міжнародні економічні організації


План
Вступ
Юридична природа міжнародних організацій
Міжнародна правосуб’єктність міжнародних організацій
Система постійних органів міжнародних організацій
Членство у міжнародних організаціях
Міжнародні економічні організації:
Організація економічного співробітництва та розвитку.
Світова організація торгівлі (СОТ).
Міжнародний валютний фонд.
Група організацій світового банку
ЕБРР
Висновок
Література


Вступ
Міжнародні організації – явище в громадському житті, взагалі, не нове. Вони мають місце в розвитку людського суспільства впродовж тисячоліть. Проте тільки в останні століття, й особливо з утворенням ООН, міжнародні організації стали відігравати все більш і більш помітну роль у розвитку міжнародних відносин. Різноманітна й активна міжнародна діяльність міжнародних організацій, їх чисельний ріст і обумовлена цими чинниками необхідність розвитку міжнародно-правового регулювання їхньої діяльності сприяли утворенню в системі сучасного міжнародного права нової його галузі – права міжнародних організацій.
Як поняття, право міжнародних організацій можна визначити як сукупність норм, що регулюють процес створення, діяльності і припинення існування міжнародних організацій, а також норм, що визначають їхній правовий статус і обсяг правочинностей. Беручи до уваги, те, що міжнародні організації за своєю юридичною природою е суб’єктами сучасного міжнародного права похідного характеру (тобто, вторинними), підкреслимо, що вони являють собою об’єднання держав, створені ними в повній відповідності до вимог міжнародного права, а значить, тільки на основі міжнародного договору, для вирішення якихось конкретних завдань.
Розкриваючи це поняття, відзначимо, що правомірно створені організації повинні відповідати таким ознакам:–
у створенні організації беруть участь, як правило, тільки суверенні держави;–
організація створюється у повній відповідності до міжнародного права;–
організація створюється, як правило, на основі міжнародного договору (відомі факти створення міжнародних організацій на основі резолюцій інших організацій, зокрема ООН);–
організація створюється з метою вирішення конкретних завдань;–
організація має систему постійно діючих органів;–
організація володіє визначеним її засновниками обсягом міжнародної правосуб’єктності;–
організація має статус міжнародної організації (цей принцип, на думку І.І.Лукашука, має вирішальне значення)1.
У питанні про класифікацію міжнародних організацій у літературних джерелах ясності немає. Найкращим видається формування ознак класифікації, що приводиться у книзі "Міжнародне право" за редакцією Г.І.Тункіна. Як вважають її автори, "найбільш вдалою є класифікація за такими ознаками:–
юридична природа організацій;–
масштаб діяльності організацій;–
предмет діяльності організацій.
Беручи це до уваги, автори класифікують міжнародні організації як міжнародні універсальні організації: ООН, Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ), Міжнародна морська організація (ЇМО), Міжнародний союз електрозв’язку (МСЕ), Всесвітній поштовий союз (ВПС) та ін., міжнародні організації регіонального характеру: Ліга арабських держав (ЛАД), Організація африканської єдності (ОАЄ), Організація з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ), Організація американських держав (ОАД) та ін., міжнародні неурядові організації (хоча вони і не с суб’єктами міжнародного права, але їх дуже багато і вони дуже впливають на розвиток міжнародних відносин).


1. Юридична природа міжнародних організацій
Питання про юридичну природу міжнародних організацій, поставле-не у зв’язку з розглядом питання про їхню класифікацію, видається зручним для розгляду, оскільки ця класифікація сама по собі чітко вияв-ляє важливі компоненти юридичної природи міжнародних відносин.
Визнається, що за юридичною природою всі міжнародні організації поділяються на міждержавні (міжурядові) організації, міждержавні організації, що володіють елементами наднаціональності, і міжнародні неурядові організації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Міжнародні економічні організації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок