Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Безробіття, як економічне явище, втрати від безробіття, безробіття у різних країнах

Безробіття, як економічне явище, втрати від безробіття, безробіття у різних країнах

Назва:
Безробіття, як економічне явище, втрати від безробіття, безробіття у різних країнах
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,86 KB
Завантажень:
440
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 
Курсова робота
Безробіття, як економічне явище, втрати від безробіття, безробіття у різних країнах


План
Вступ………………………………………………………………………. 2
Розділ I: Безробіття як економічне явище………………………………. 6
Види безробіття……………………………………………………... 6
Рівень безробіття……………………………………………………. 10
Теорії пояснення безробіття………………………………………... 13
Розділ II: Втрати від безробіття та його причини………………………. 16
Соціально-економічні втрати від безробіття……………………… 16
Втрата і пошук роботи……………………………………………… 19
Причини безробіття…………………………………………………. 21
Розділ III: Безробіття у різних країнах та шляхи його подолання…….. 27
Рівень безробіття у різних країнах………………………………… 27
Державна політика зниження природної норми безробіття……... 30
Рекомендації для подолання безробіття…………………………... 32
Врегулювання безробіття…………………………………………... 36
Допомога при безробітті…………………………………………… 40
Висновок………………………………………………………………….. 43
Література………………………………………………………………… 45


Вступ.
Праця і земля – два основні джерела багатства, два основні фактори зростання виробництва, бо всі інші фактори – капітал, організація, інформація – це справа рук і розуму людини. Тому суспільство на всіх етапах розвитку цікавило питання про ефективність використання робочої сили. Емпіричним шляхом доведено, що 1% зростання безробіття скорочує ВНП на 2%.
На жаль явище безробіття не оминуло України, і ми це добре відчуваємо в сьогоднішні дні, бачачи бідних людей, зростання злочинності та економічний спад в цілому.
Я намагатимуся в даній курсовій роботі розкрити, що таке безробіття, звідки воно береться, які його види та наслідки, що говорять відомі економісти про його виникнення та методи запобігання, зробити висновки як уникнути безробіття на основі історичного досвіду.
На різних етапах розвитку людського суспільства ефективність використання робочої сили була різною. Первісному суспільству була притаманна повна зайнятість всього працездатного населення общини і одночасне перенаселення окремих територій; звідси постійна боротьба племен за територію. При рабстві була присутня повна зайнятість рабів усіх рабів і відносне перенаселення вільних громадян, частина яких ставала колоністами або воїнами, а їх основним призначенням було поповнення армії рабів. При феодалізмі існувало абсолютне і відносне аграрне перенаселення, частина людей становила прихований надлишок, деякі з них займалися промислами на “великій дорозі”, інші поповнювали військо, призначенням якого було завоювання нових земель. В умовах частого капіталізму на індустріальному етапі його розвитку, при пануванні ринкових відносин виникло нове соціально-економічне явище - армія безробітних.
Економіка суверенної України перебуває на етапі формування ринку праці відповідно до законів ринкової економіки. Правда, цей процес проходить доволі сповільнено. Проте такі темпи слід розцінювати, скоріше як позитивне явище, оскільки в умовах існування залишків старих економічних структур, при недостатніх капіталовкладеннях зростання масштабів безробіття могло б викликати певну соціальну напругу. В України вперше було легативно визначено статус безробітного Законом "Про зайнятість населення". Цей закон був прийнятий у березні 1991 року, тобто тоді, коди Україна ще не була самостійною державою. У статті 2 Закону говорилося, що "безробітними називаються громадяни працездатного віку, які з незалежних від них причин через відсутність підходящої роботи не мають заробітку (трудового доходу). При цьому ці громадяни зареєстровані у державній службі зайнятості, а отже, дійсно вони шукають роботу та здатні приступити до праці". Це є законодав-чим визнанням якісно нових економічних реалій української дійсності, яке потрібно вважати поступом на шляху до ефективного використання трудового потенціалу. В економічній і соціологічній літературі, в засобах масової інформації висловлювалися різні погляди стосовно перспектив зайнятості та масштабів безробіття. Дехто намагався спекулювати на безробітті, залякуючи громадянство соціальними вибухами і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20 Курсова робота на тему: Безробіття, як економічне явище, втрати від безробіття, безробіття у різних країнах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок