Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Суспільні блага. Ефективність, справедливість та державна влада

Суспільні блага. Ефективність, справедливість та державна влада

Назва:
Суспільні блага. Ефективність, справедливість та державна влада
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
23,41 KB
Завантажень:
371
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Курсова робота
з курсу „Мікроекономіка”
на тему:
„Суспільні блага. Ефективність, справедливість та державна влада”


Зміст
Вступ ........................................................................................................ 3
Суспільні блага........................................................................................ 5
Особливості приватних та суспільних благ ................................... 5
Попит на суспільні блага ................................................................. 13
Формування суспільного вибору .................................................... 21
Ефективність, справедливість та державна влада................................. 26
Причини державного втручання у роботу ринків........................... 26
Нерівність і перерозподіл доходів.................................................... 27
Справедливість, ефективність і аналіз політичних рішень............ 31
Неспроможність державної влади і неспроможність ринків......... 32
Висновок.................................................................................................... 33
Література ................................................................................................. 34
Вступ
Будь-яка істота, що живе на землі, будь то рослина чи тварина, повноцінно живе чи існує тільки при дотриманні нею чи навколишнім світом визначених умов. Ці умови створюють консенсус, що відчувається як задоволення, тому має місце говорити про границю споживання, такому стані всіх людей, при якому їхні потреби в благах максимально насичені. І в сучасний час потреби в красивому одязі, вишуканій їжі, у погоні за модою і престижем актуальні, і від них залежать зайнятість на ринку праці, розвиток як великого, так і малого бізнесу.
Задоволення потреб – це ціль будь-якої діяльності людини. Вона працює, щоб забезпечити собі харчування, одяг, відпочинок, розваги тобто ті блага, що потрібні в житті. І навіть діяння, що, здавалося б, не несе ніякої користі для людини, насправді має причину. Наприклад, милостиня, для того, хто її дає, є задоволенням його вищих потреб, зв'язаних з його психікою.
Мільйони років еволюції можна звести до декількох років розвитку людини, і тим самим спростити розуміння відмінності вищих і нижчих потреб (вторинних і первинних). Ці поняття відрізняє те, що відрізняє людину від тварини, тобто розум. При народженні людина випробує тільки первинні потреби. Проходять мільйони років еволюції чи лічені роки соціалізації людини й істота з низьким рівнем розвитку перетворюється у високоорганізовану. Одним з основних ознак цього перетворення є поява на визначеному етапі вищих потреб.
Потреби суспільства - це соціологічна категорія, в основі якої лежать колективні звички, тобто те, що прийшло від наших предків, і укоренилося в суспільстві настільки сильно, що існує в підсвідомості. Цим і цікаві потреби, що залежать від підсвідомості, що не піддаються аналізу, розглядаючи конкретний індивід. Їх необхідно розглядати глобально, щодо суспільства.
Для задоволення потреб необхідні блага. Відповідно економічні потреби це ті, для задоволення яких необхідні економічні блага. Іншими словами економічні потреби – та частина людського нестатку, для задоволення якої необхідне виробництво, розподіл, обмін і споживання благ. Звідси можна зробити висновок, що будь-яка людина має потребу в економічній сфері для задоволення хоча б його первинних потреб. Люба людина, будь то знаменитість, учений, співак, музикант, політик, президент насамперед залежить від свого природного початку, а значить стосується економічного життя суспільства, і не може створювати, діяти, керувати не стосуючись економічної сфери.
1.Суспільні блага
1.1. Особливості приватних та суспільних благ
Стан почуття недостачі характерно для будь-якої людини. Спочатку цей стан носить розпливчастий характер, точно неясна причина такого стану, але на наступному етапі він конкретизується, і стає ясно, які саме товари чи послуги необхідні. Таке почуття залежить від внутрішнього світу конкретної особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Курсова робота на тему: Суспільні блага. Ефективність, справедливість та державна влада

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок