Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Державна податкова служба України

Державна податкова служба України

Назва:
Державна податкова служба України
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
27,94 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 
Державна податкова служба України
курсова робота з фінансів


ЗМІСТ


Вступ
Актуальність теми дослідження. В умовах ринкової економіки фінансова політика держави базується на системі фінансових регуляторів. Такими фінансовими регуляторами є насамперед податки, які забезпечують вилучення і перерозподіл створеного валового внутрішнього продукту і формування централізованих фондів грошових ресурсів держави.
Податки існують у людському суспільстві майже 1000 років. Запровадження податків мало надзвичайно прогресивне значення для розвитку людського суспільства, їх порівнюють із винаходом колеса чи парової машини. Водночас непосильні податки були причиною багатьох соціальних конфліктів і кровопролитних воєн. Первісно податки називались "anxibia" (допомога) і мали тимчасовий характер. Вважалося, що податки суперечать недоторканності приватної власності, і їх введення допускалося лише в надзвичайних випадках як екстраординарне джерело державних доходів. Ще в першій половині XVII ст. англійський парламент не визнавав постійних податків на загальнодержавні потреби, і король не міг ввести податки без його згоди. З часом податки перетворились із тимчасового в постійне джерело державних доходів. Податки стають настільки звичним джерелом державних коштів, що відомий політичний діяч Північної Америки Б. Франклін (1706-1790) зміг сказати, що "платити податки і вмерти повинен кожен".
Система податкових органів – це розгалужена мережа спеціалізованих структур. У вузькому значенні слова податкові органи ідентичні податковій адміністрації з підвідомчими їй інспекціями. Вони здійснюють контроль тільки за надходженням до бюджету податкових платежів. Податкові служби в широкому значенні слова забезпечують надходження до бюджету всіх відрахувань, які згідно із законом включені до податкової системи. У цьому випадку система податкових органів включає також і митні органи, казначейства і податкову міліцію.
Реалізацію єдиної державної податкової політики забезпе-чує Державна податкова адміністрація України (ДПА).
ДПА України у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України "Про державну податкову службу в Україні", іншими законами України, актами Президента Ук-раїни, Кабінету Міністрів України, іншими нормативно-право-вими актами, а також "Положенням про Державну податкову адміністрацію України" від 13 липня 2000 p. № 886/2000.
Законом України "Про Державну податкову службу в Україні" від 4 грудня 1990 p. (в редакції Закону України від 24 грудня 1993 p. із змінами та доповненнями) визначено структуру, статус державної податкової служби в Україні, її функції та правові основи діяльності.
Отже, означені проблеми зумовлюють актуальність дослідження теми курсової роботи.
Об'єктом дослідження курсової роботи є теоретичні засади фінансів як науки, конкретніше – теоретичне обґрунтування функціонування податкової системи.
Предметом дослідження курсової роботи є Державна податкова служба України.
Метою курсової роботи є дослідження завдань, структури, функцій, прав і обов'язків Державної податкової служби, також проблем удосконалення її роботи.
Мета роботи передбачає виконання наступних завдань:
дослідити завдання, структура і становлення Державної податкової служби України;
висвітлити функції, обов'язки та права органів Державної податкової служби України;
дослідити проблему вдосконалення роботи Державної податкової служби.


Розділ 1. Завдання, структура і становлення Державної податкової служби України
У 1990 році була створена Державна податкова служба. У той час Державна податкова служба в Україні як система спеціальних державних органів по здійсненню контролю за дотриманням податкового законодавства почала формуватися як складова частина державної податкової служби Радянського Союзу, до складу якого входила тоді Україна. А відтак республіканська податкова служба ще не являла собою спеціальний податковий орган незалежної держави.
Перші кроки по створенню власної системи спеціальних державних податкових органів, які відповідали б суті і завданням самостійного державного утворення, було зроблено наприкінці 1990 року з прийняттям Закону Української РСР "Про Державну податкову службу в Українській РСР".

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17 Курсова робота на тему: Державна податкова служба України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок