Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Кейнсіанська теорія, як вихідна база розвитку макроекономічної динаміки

Кейнсіанська теорія, як вихідна база розвитку макроекономічної динаміки

Назва:
Кейнсіанська теорія, як вихідна база розвитку макроекономічної динаміки
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
16,47 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
З МАКРОЕКОНОМІКИ
на тему:
“Кейнсіанська теорія, як вихідна база розвитку макроекономічної динаміки”
ЗМІСТ
ВСТУП ………………………………………………………3
“Кейнсіанська теорія, як вихідна база розвитку макроекономічної динаміки”
План
1.Сукупний попит і сукупна пропозиція………………..4
2.Ефект зміни сукупного попиту і сукупної прпозиції..7
3.Базова модель Кейнса: роль споживання і
заощадження …………………………………………….10
4.Мультиплікатор випуску за витратами. Базова
модель Кейнса: інвестиції………………………………17
5.Ускладнена модель Кейнса. Мультиплікатор
державних податків …………………………………….18
6. Базова модель Кейнса: зайнятість……………………19
Основні положення та висновки ……………………….23
Використана література …………………………………24
ВСТУП
Проблема макроекономічної рівноваги – одна з найгостріших і найдискусійніших в економічній науці. Існують дві основні концепції стосовно даного питання: класична, а сьогодні неокласична, та кейнсіанська.
В даній курсовій роботі я буду розглядати кейнсіанське макрорегулювання, постараюся доказати, що кейнсіанська теорія є вирішальною базою в розвитку макроекономічної динаміки .
Ідея макроекономічного моделювання і регулювання виникла тоді, коли стало зрозуміло, що ринкових механізм сам не в змозі подолати наростаючі диспропорції, відновити втрачену економічну рівновагу. Переломним моментом стала найглибша в історії ринкової економіки 1929-33 рр. (так звана «велика депресія». У деяких країнах (США, Великобританія, Швеція) під її впливом намагались застосувати нетрадиційні методи стабілізації, адже методи, які застосовувались за неокласичними рецептами – маневрування ставкою процента і рівнем заробітньої плати, перестали давати ефект. Держава змушена була більш глибоко втручатися у процеси відтворення. Проте відчувалась нагальна необхідність створення нової економічної теорії, яка б пояснила причини порушень економічної рівноваги і дала рекомендації по її досягненню, тобто створила загальну модель економічного розвитку в нових умовах.
Таку теорію створив Дж.М. Кейнс (1883-1946рр) – видатний англійський економіст Дж.М. Кейнс формально був учнем А.Маршала – безсумнівного лідера неокласичної теорії початку 20 ст. Він закінчив Кембріджський університет – вотчину неокласиків. Проте свою теорію побудував на запереченні неокласичний принципів;макроекономічна теорія не має аналогів, вона грунтується на власних закономірностях і категоріях.
. Основні положення даної теорії викладені в його праці «Загальна теорія зайнятості, проценту і грошей»(1936). Ця книга здійснила справжній переворот в економічній науці, поклавши початок широким макроекономічним дослідженням. Кейнс створив нову науку – макроекономіку, виявивши її категорії і закони, економічні фактори, які ніяк не проявляються на мікроекономічному рівні, а тому не були досліджені, адже до Кейнса економічна теорія зосереджувалася на мікроекономічних аспектах.
1. Сукупний попит і сукупна пропозиція
Кейнсіанська економічна теорія оспорює існування такого механізму саморегулювання. На основі емпіричних даних, отриманих в період Великої Депресії, Д.Кейнсу вдалось доказати, що повна зайнятість в нерегульованій економіці може виникнути тільки випадково. Рівновага попиту і пропозиції, як правило, неспівпадають з повною зайнятістю ресурсів: в точці А встановлюється рівновага AD = AS, але рівноважний об”єм виробництва Y0 < Y*.
P AS
Р0
A
У0?У*
Однією із причин такого неспівпадання являється неспівпадання планів інвестицій і заощаджень, які являються різними економічними агентами по різним мотивам і визначаються різними факторами.
Мотиви заощаджень домашніх господарств:
купівля дорогих товарів;
забезпечення старості;
страхування від непередбачених обставин (хвороба, нещасний випадок і т.д.);
забезпечення дітей в майбутньому.
Мотиви інвестицій фірм:
максимізація норми чистого прибутку;
реальна ставка процента – плата за придбання грошового капіталу для інвестування – враховується при складанні планів інвестицій.
Згідно кейнсіанської економічної теорії не ставка процента, а величина доходу домашніх господарств являється основним фактором, визначаючим динаміку вживання і заощаджень.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Курсова робота на тему: Кейнсіанська теорія, як вихідна база розвитку макроекономічної динаміки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок