Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Ринок з асиметричною інформацією

Ринок з асиметричною інформацією

Назва:
Ринок з асиметричною інформацією
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
32,13 KB
Завантажень:
312
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 
Ринок з асиметричною інформацією
курсова робота з макроекономіки


ЗМІСТ


Вступ
Важливою причиною зниження інтенсивності конкуренції і надбання монопольної влади на ринках служить неповнота і асиметричність інформації. Інформація є одним з важливих типів економічних ресурсів. Кожному економічному агенту доступний лише обмежений масив інформації. Неповнота інформації про об'єкт операції, про здійснення операції і про її можливі наслідки викликана наступними причинами:
отримання інформації пов'язане з витратами ресурсів. Раціональний економічний агент не платитиме за інформацію більше того рівня, на якому граничні витрати на її отримання перевищують граничний дохід від її використання;
не завжди інформація надійна. Навіть якщо інформація, що одержується економічним агентом сьогодні, була точною, завтра вона може застаріти через зміну економічного середовища і, отже, на неї не можна буде більш покластися при прийнятті економічних рішень;
економічні агенти не в змозі запам'ятати і переробити весь об'єм доступної їм інформації. Вони вимушені відбирати для зберігання і безпосереднього використання тільки найбільш важливу інформацію. Частина сукупної інформації неминуче втрачається; не всі економічні агенти володіють достатніми знаннями і навичками, які дозволили б їм адекватно переробити інформацію, що надходить.
Неповнота інформації є неодмінною ознакою економічного життя. Більша або менша неповнота інформації може впливати на умови й особливості функціонування ринків, створюючи додаткові трансакційні витрати для економічних агентів. Найбільшу дія на ринкову активність робить особливий тип неповної інформації – асиметрична інформація. Асиметричність інформації створює можливість зловживання одного з учасників операції неінформованістю контрагента. Асиметричність інформації, на відміну від власне неповноти, приводить до різкого зниження суспільного добробуту. Розглянемо дію асиметричної інформації на суспільний добробут, стратегії економічних агентів, особливості конкуренції на ринках.
Таким чином, практична значимість вказаних проблем і необхідність дослідження ринку з асиметричною інформацією в Україні зумовлюють актуальність дослідження курсової роботи.
Об’єктом дослідження курсової роботи є теоретичні та емпіричні засади макроекономіки.
Предмет дослідження – ринок з асиметричною інформацією.
Метою курсової роботи є дослідження ринку з асиметричною інформацією.
Мета роботи реалізується шляхом виконання таких завдань:
окреслити теоретичні аспекти дослідження ринку з асиметричною інформацією;
дослідити ринок з асиметричною інформацією на прикладі ринку автомобілів в Україні.


Розділ 1. Теоретичні аспекти дослідження ринку з асиметричною інформацією
1.1. Поняття ринку з асиметричною інформацією
Нехай на ринку вживаних автомобілів існують два види товару: автомобіль типу А ("персик") – високої якості, автомобіль типу Б ("лимон") – низької якості. При цьому максимальна готовність покупців платити за товар типу А рівна 600 дол., а за товар типу Б – 200 дол. У свою чергу, продавці готові продавати товар типу А не менше, ніж за 500 дол., а товар типу Б – не менше, ніж за 150 дол. Припустимо далі, що на ринку 100 автомобілів типу А і 100 автомобілів типу Б.
Уживаний автомобіль | Кількість | Максимальна ціна покупця | Мінімальна ціна продавця
Високої якості | 100 | 600 | 500
Низької якості | 100 | 200 | 150
Розглянемо три варіанти ринкової рівноваги залежно від повноти і симетричності інформації про якість автомобілів.
1. Інформація повна і симетрична. Якби якість конкретного автомобіля була відома і продавцю, і покупцю, виникли б два незалежні ринки – ринок автомобілів типу А і ринок автомобілів типу Б. На першому рівноважна ціна встановилася б в інтервалі від 500 до 600 дол., на другому – в інтервалі від 150 до 200 дол. Об'єм продажів автомобілів склав би 200 штук, виграш споживачів – (600 – Рр) 100 + (200 – Рі) 100; виграш виробників – (Рр – 500) 100 + ( Pi – 150) 100.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19 Курсова робота на тему: Ринок з асиметричною інформацією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок