Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> ВВП та методи його розрахунку

ВВП та методи його розрахунку

Назва:
ВВП та методи його розрахунку
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
24,28 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Курсова робота
НА ТЕМУ:
ВВП та методи його розрахунку


План
- Вступ
I. Загальна характеристика ВВП як показника СНР.
1.1. СНР
1.2. ВВП і ВНП.
II. Основні методи розрахунку ВВП.
2.1. Метод потоку товарів (видатковий спосіб).
2.2. Метод потоку доходів (розподільчий спосіб).
2.3. Метод доданих вартостей (виробничий спосіб).
III. Якісні показники ВВП.
3.1. Індекси цін. Номінальний та реальний ВВП. Дефлятор ВВП.
3.2. ВВП на душу населення та інші якісні показники.
IV. Статистичні дані. ВВП України.
- Узагальнення
- Список використаних джерел
ВСТУП
Економіка країни – це єдиний народногосподарський комплекс, розвиток якого визначається складними діалектичними взаємозв’язками його частин і підрозділів.
Удосконалення управління цим комплексом передбачає формування прогресивної структури суспільного виробництва, його інтенсифікацію, збалансування та пропорційний розвиток.
Для виконання цих завдань найважливіше значення має збалансований розвиток економіки, забезпечення пропорційного розвитку всіх галузей народного господарства та регіонів країни. Надійним інструментом виконання цих завдань є звітний баланс народного господарства, який представляє собою систему економічних таблиць та показників, призначених для відображення в узагальненому вигляді конкретних характеристик процесу суспільного відтворення та його результатів, основних співвідношень та пропорцій у економіці, руху суспільного продукту, співвідношення матеріальних і трудових потреб, ресурсів господарства у їх взаємозв’язку в галузевій та соціальній структурах.
Звітний баланс народного господарства як система взаємопов’язаних синтетичних балансів дає змогу аналізувати не тільки загальні, але й окремі кількісні та якісні показники народного господарства. Прикладами таких балансів можутбь бути баланси виробництва, споживання та нагромадження суспільного продукту (звітний матеріальний баланс), баланс виробництва, розподілу, перерозподілу і кінцевого викорнстання суспільного продукту і національного доходу (звітний фінансовий баланс), звітний міжгалузевий баланс розподілу та перерозподілу продукції, баланс праці тощо.
Всі баланси є взаємопов’язаними, але одночасно мають певну автономію у відображенні процесу відтворення суспільного продукту. Так, зведений матеріальний баланс показує виробництво і кінцеве використання суспільного продукту, однак він не відображає процеси розподілу та перерозподілу національного доходу, який характеризує зведений фінансовий баланс.
Поряд із загальними пропорціями розвитку народного господарства баланси показують взаємозв’язки, які виникають між окремими галузями виробничої та невиробничої сфер, соціальними секторами, участь їх у виробництві, розподілі, перерозподілі та кінцевому використанні суспільного продукту і національного доходу. Для цього в балансах здійснюють відповідні групування – за галузями народного господарства і соціальними секторами.
Важливим завданням побудови та аналізу балансу народного господарства є підвищення наукового рівня та удосконалення практики статистичної та планової роботи на основі процесів відтворення, пропорційності та збалансованості економіки.
I. Загальна характеристика ВВП як показника СНР
1.1. СНР
Центральною проблемою макроекономічного регулювання прогнозування економіки є наукове обгрунтування темпів економічного зростання і пропорцій процесу відтворення.
Найбільш дієвим інструментом аналізу, формування і підтримки економічних пропорцій є балансовий метод. Це система прийомів та процедур, покликаних забезпечити погодження і координацію макроекономічних показників, єдність та збалансованість всіх частин (умов і результатів) відтворюваного процесу, погодженість потреб і ресурсів, порівняння витрат і результатів виробництва і доходів у процесі відтворення (кругообороту).
Балансовий метод в економічній практиці реалізується шляхом розробки системи взаємопов’язаних, взаємодіючих та взаємодоповнюючих загальноекономічних балансів та національних рахунків. Балансова робота полягає в кількісному аналізі, зіставленні та науковому обгрунтуванні раціональних економічних зв’язків, обсягів і пропорцій розвитку економіки згідно з економічною політикою держави, суспільними потребами і економічними можливостями.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Курсова робота на тему: ВВП та методи його розрахунку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок