Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Макроекономіка -> Макроекономічна теорія та модель Кейнса

Макроекономічна теорія та модель Кейнса

Назва:
Макроекономічна теорія та модель Кейнса
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,19 KB
Завантажень:
128
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Зміст
Вступ 3
Розділ 1. Теоретико-методологічна характеристика макроекономіки 5
1.1. Суть макроекономіки 5
1.2. Основні цілі макроекономіки 5
1.3. Інструменти макроекономічного регулювання 6
Розділ 2. Класична теорія макроекономічного регулювання. Грошовий ринок. Попит на гроші 11
2.1. Класична теорія макроекономічного регулювання 11
2.2. Грошовий ринок. Попит на гроші 16
Розділ 3.“Кейнсіанська теорія, як вихідна база розвитку макроекономічної динаміки” 21
3.1. Сукупний попит і сукупна пропозиція 21
3. 2. Ефект зміни сукупного попиту і сукупної пропозиції 25
3.3.Базова модель Кейнса: роль споживання та заощадження 29
3.4.Мультиплікатор випуску за витратами. Базова модель Кейнса 37
3.5.Ускладнена модель Кейнса. Мультиплікатор державних податків 37
3.6. Базова модель Кейнса: зайнятість 40
Висновок 44
Список використаної літератури 49
Вступ
У ринковому господарстві перед урядом не коштують задачі безпосередньої організації виробництва товарів і розподілу ресурсів. Воно не має право вільно розпоряджатися ресурсами, капіталом і виробничими товарами, як це відбувається в командно-розподільній системі.
Вже в період вільної конкуренції значна частина продуктивних сил переростає рамки класичної приватної власності і держава змушена брати на себе зміст таких структур економіки, як залізниці , пошта, телеграф і т.п. Посилення міждержавної інтеграції на основі поділу праці приводить до переростання загальних економічних процесів за національні границі, формуванню нових соціально-економічних проблем, зв'язаних з обороною, наукою, регулюванням соціальних відносин, відтворенням робочої сили, міграції, екологією і т.д.
З'являється гостра необхідність утручання державної структури в механізм регулювання прийняття економічних і політичних рішень.
Макроекономічна теорія вивчає економіку в цілому або великі сектори економіки. Вона досліджує такі питання, як національний доход, виробництво, норми безробіття, рівень інфляції, платіжний баланс, державний бюджет і ін.
Ціль макроекономічної політики, що спирається
на макроекономічну теорію, - підтримка повної зайнятості, стабільності цін, ефективного економічного росту.
Макроекономічна теорія розглядає загальні економічні проблеми, функціонування ринкової економіки в цілому. Тому цілком природно спробувати застосувати макроекономічну теорію до умов переходу країни до ринкової економіки.
Ідея макроекономічного моделювання і регулювання виникла тоді, коли стало зрозуміло, що ринкових механізм сам не в змозі подолати наростаючі диспропорції, відновити втрачену економічну рівновагу.
Переломним моментом стала найглибша в історії ринкової економіки 1929-33 рр. (так звана «велика депресія». У деяких країнах (США, Великобританія, Швеція) під її впливом намагались застосувати нетрадиційні методи стабілізації, адже методи, які застосовувались за неокласичними рецептами – маневрування ставкою процента і рівнем заробітньої плати, перестали давати ефект.
Держава змушена була більш глибоко втручатися у процеси відтворення. Проте відчувалась нагальна необхідність створення нової економічної теорії, яка б пояснила причини порушень економічної рівноваги і дала рекомендації по її досягненню, тобто створила загальну модель економічного розвитку в нових умовах.
Розділ 1. Теоретико-методологічна характеристика макроекономіки
1.1. Суть макроекономіки
Макроекономіка - сукупність взаємозалежних виробників і споживачів товарів і послуг. На відміну від мікроекономіки, що вивчає мотивацію поводження виробників і споживачів, а також механізм їхньої взаємодії на товарному ринку і ринках факторів виробництва в умовах різних видів конкуренції, макроекономіка являє собою частину економічної теорії, що розглядає функціонування економіки в цілому.
Макроекономіка займається економікою в національному масштабі і тому має справу з агрегірованними економічними показниками, такими, як валовий національний продукт, національний доход, валові інвестиції, сукупний попит, сукупна пропозиція, рівень і динаміка цін і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
Курсова робота на тему: Макроекономічна теорія та модель Кейнса

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок