Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Ринок: поняття, характеристика, види, методи визначення.

Ринок: поняття, характеристика, види, методи визначення.

Назва:
Ринок: поняття, характеристика, види, методи визначення.
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,69 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
лан
Вступ
1. Ринок: поняття, характеристика, види, методи визначення.
1.1. Поняття ринку.
1.2. Характерні ознаки сучасного ринку
13. Види ринків
2. Ринковий механізм і його функції.
2.1. Ринок як сфера обміну.
2.2. Функції ринку.
2.3. Механізм функціонування ринку.
2.4.
3. Конкуренція і монополія в ринковому механізмі.
3.1. Взаємодія конкуренції і ринкового механізм
3.2. Взаємодія монополії і ринкового механізму
3.3. Нові тенденції в розвитку ринкового механізму на рубежі 20 - 21 віків: можливість їх застосування в Україні.
Висновки ти пропозиції.
Список використаної літератури.


ВСТУП
На сучасному етапі демократичних реформ в Україні особливої актуальності набуло вирішення проблемних питань, що стосуються створення і розвитку ринкових відносин й аналізу механізмів їхнього регулювання.
Як свідчить світова економічна історія, в результаті виникнення суспільного поділу праці, приватної власності на засоби виробництва й економічного відокремлення товаровиробників суспільне виробництво рано чи пізно набуває товарної форми. На певному етапі розвитку (капіталізм) ця товарна форма стає пануючою, а товарно-грошові відносини починають опосередковувати практично всі відносини суспільства. Економіка, в якій товарно-грошові відносини є пануючими, в літературі отримала назву "ринкової економіки".
Сучасна ринкова економіка являє собою складний організм, що складається з різноманітних виробничих, комерційних, фінансових та інформаційних структур, які взаємодіють на тлі розгалуженої системи правових норм. Ключовим елементом конструкції "ринкова економіка" є ринок.
За визначенням ринок - це організована структура, де "'зустрічаються" виробники і споживачі, продавці і покупці, де в результаті взаємодії попиту споживачів (кількість товару, яку споживачі можуть купити за певною ціною) і пропозиції виробників (кількість товару, яку виробники продають за певною ціною) встановлюються ціни товарів й обсяги продаж.
Будь-який ринок, незалежно від його конкретного виду, базується на трьох основних елементах: ціні, попиті й пропозиції, конкуренції. Ці три інструменти, котрі сприяють встановленню рівноваге на ринку, є невід'ємними елементами ринкового механізму.
По-перше, це ціни. Зміна відносних цін служить орієнтиром для виробника при визначенні необхідності зміни обсягів виробництва. Зміна цін вплине на вибір технології виробництва. Ціни в остаточному підсумку обумовлять і те, ким при даному рівні прибутків буде спожитий продукт.
По-друге, це попит і пропозиція. Попит (платоспроможний) - це подана на ринку потреба в товарах, обумовлена кількістю тих або інших товарів, котрі споживачі можуть купити при сформованих цінах і грошових прибутках. Пропозиція - це кількість товарів, що є в продажі при даній ціні. Зміна співвідношення між попитом і пропозицією породжує коливання ринкових цін навколо так званої ціни рівноваги. Через що коливання встановлюється той рівень цін, при якому забезпечується рівновага попиту і пропозиції і в остаточному підсумку рівновага виробництва і споживання.
По-третє, це конкуренція. Ціль кожного підприємця - максимізація прибутку, а отже, і розширення масштабів господарської діяльності. Це з неминучістю призводить до взаємної боротьби підприємців за найбільш вигідні умови виробництва і збуту товарів, росту обсягів виробництва, і в результаті цього виступають по відношенню один до другого як суперники або конкуренти. Якщо пропозиція якогось товару більша за попит на нього, то посилюється конкурентна боротьба між продавцями. Кожний із них, щоб продати свій товар, найчастіше змушений знижувати ціну, що, як правило, спричиняє за собою скорочення даного товару. Якщо попит більший за пропозицію, то конкурувати один з одним змушені вже покупці. Щоб мати можливість набути дефіцитного товару, кожний із них намагається запропонувати по можливості більш високу ціну, ніж його суперники. Ціна підвищується, і це стимулює збільшення пропозиції даного товару.
Конкуренція є необхідним елементом ринкового механізму.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Курсова робота на тему: Ринок: поняття, характеристика, види, методи визначення.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок