Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Сутність маркетингового дослідження

Сутність маркетингового дослідження

Назва:
Сутність маркетингового дослідження
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
31,21 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 
Сутність маркетингового дослідження
курсова робота з маркетингу


ЗМІСТ


Вступ
Маркетинговою діяльністю на підприємствах, у фірмах, як правило, займаються підрозділи, які здійснюють продаж, рекламу, дослідження, обслуговування споживачів і клієнтів, а також управляючі, що відповідають за певні територіальні ринки і товарні групи, віце-президент, який здійснює загальне керівництво маркетингом. Вони виконують певні обов'язки, що стосуються маркетингової діяльності – планування, ціноутворення, розподіл, просування товару на ринку, комунікації ринку, реклама тощо.
Часто людину, що керує маркетинговою діяльністю, уявляють як таку, метою якої є лише стимулювання попиту на продукцію фірми. Насправді ж коло її завдань значно ширше. Слід забезпечити такі рівень, час пред'явлення і характер попиту, за яких можливо досягти цілей, що постають перед підприємством, фірмою.
Метою курсової роботи є систематизація, розширення і закріплення теоретичних знань із маркетингу, застосування їх при вирішенні конкретних економічних проблем, розвиток навичок самостійної роботи та опанування методикою маркетингових досліджень при вирішенні визначених у курсовій роботі питань.
Завданням даної курсової роботи є виявити ступінь підготовки із питань вибору та розробки маркетингової стратегії комплексу маркетингових заходів, товарної, цінової, збутової політики та просування товарів.
Обґрунтування рекомендації для прийняття управлінських рішень у сфері маркетингу на визначеному підприємстві.
Методи дослідження, які використовувались в роботі – статистичні.
Об’єктом дослідження є товар – пральний порошок "GALA", виробництво ТОВ "Проктер енд Гембл Менюфекчурінг Україна" для ТОВ "ГалаМаркетинг".
Актуальність теми полягає в тому, що маркетингові заходи є вкрай необхідними для економічного процвітання підприємства, і правильна розробка їх – це шлях до добробуту в нових економічних умовах.


Розділ 1. Визначення та обґрунтування проблем маркетингового характеру
Головною метою проведення маркетингового дослідження є одержання необхідної інформації для прийняття маркетингового рішення. При цьому необхідно пам'ятати і про те, що маркетингові дослідження – не єдине джерело інформації для маркетингу. З іншого боку, алгоритм прийнятого маркетингового рішення має дещо інший (і не тільки інформаційний) характер. Тому при вивченні дисципліни аналізу різних проблем маркетингу необхідно виявити і показати, що, як і на основі яких методів необхідно вивчати. Так, при аналізі кожної з досліджуваних проблем маркетингу можна запропонувати викладення таких аспектів і підходів до їхньої характеристики:
1. Аналіз проблем, вивчення котрих необхідне в рамках аналізованого напрямку (наприклад, при вивченні маркетингового середовища – це чинники мікро-, міді- і макросередовища; при вивченні ринків – це визначення обсягу ринку, його структури, сегментації тощо).
2. Характеристика основних підходів (наявних і перспективних) для подібного дослідження (наприклад, при вивченні ефективності реклами – це характеристика ефекту реклами, прямих і проміжних вимірювань ефективності реклами та ін.).
3. Зазначення основних методів і технологій вивчення відповідних проблем у рамках накреслених підходів (опитування, тестування, фокус-групи, хоум-тести тощо).
4. При необхідності і можливості (з урахуванням того, що маркетингові дослідження – це лише інформаційна база маркетингових рішень) викладення пропозицій щодо використання результатів маркетингових досліджень при прийнятті відповідних рішень.
Перейдемо до характеристики змісту маркетингових досліджень, тих проблем, напрямків, що аналізуються при їх проведенні. Зміст маркетингових досліджень настільки ж різноманітний, як різноманітний сам ринок. Тому в різних наукових працях виділяють різні "набори" основних напрямків маркетингових досліджень. Наприклад, Ф. Котлер говорить про такі типи розв'язуваних у ході маркетингових досліджень завдань: вивчення характеристик ринку, вимірювання потенційних можливостей ринку, аналіз розподілу часток ринку між фірмами, аналіз збуту, вивчення тенденцій ділової активності, вивчення товарів конкурентів, короткострокове прогнозування, вивчення реакції на новий товар і його потенціал, довгострокове прогнозування, вивчення політики цін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21 Курсова робота на тему: Сутність маркетингового дослідження

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок