Головна Головна -> Курсові роботи українською -> Менеджмент -> Стратегічне управління організацією

Стратегічне управління організацією

Назва:
Стратегічне управління організацією
Тип:
Курсова робота
Мова:
Українська
Розмiр:
17,90 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Стратегічне управління організацією
§1. Загальна характеристика стратегічного управління
1.1. Єство стратегічного управління
1.2. Система стратегічного управління
§2. Аналіз середовища
2.1. Аналіз зовнішнього середовища
2.2, Аналіз внутрішнього середовища


Стратегічне планування має справу не з майбутніми рішеннями, а з майбутнім рішень, сегодня-Питер Дракер, що приймаються
У умовах жорсткої конкурентної боротьби і швидко змінної ситуації фірми повинні не тільки концентрувати увагу на внутрішньому поляганні справ, але і виробляти довгострокову стратегію поведінки, яка дозволяла б їм встигати за змінами, що відбуваються в їх оточенні. 6 минулому багато фірм могли успішно функціонувати, звертаючи увагу в основному на щоденну роботу, на внутрішні проблеми, пов'язані з підвищенням ефективності використовування ресурсів в поточній діяльності. Зараз же, хоча і не знімається задача раціонального використовування потенціалу в поточній діяльності, виключно важливим стає здійснення такого управління, яке забезпечує адаптацію фірми до швидко змінних умов ведення бізнесу. Прискорення змін в навколишній хреде, поява нових запитів і зміна позиції споживача, зростання конкуренції за ресурси, інтернаціоналізація бізнесу, поява нових несподіваних можливостей для бізнесу, що відкриваються досягненнями науки і техніки, розвиток інформаційних мереж, що роблять можливим блискавичне розповсюдження і отримання інформації, широка доступність сучасних технологій, зміна ролі людських ресурсів, а також ряд інших причин привели до різкого зростання значення стратегічного управління.
Не існує стратегії, єдиної для всіх компаній, так само, як і не існує єдиного універсального стратегічного управління. Кожна фірма унікальна у своєму роді, тому і процес вироблення стратегії для кожної фірми унікальний, оскільки він залежить від позиції фірми на ринку, динаміки її розвитку, її потенціалу, поведінки конкурентів, характеристик вироблюваного нею товару або послуг, що надаються нею, полягання економіки, культурного середовища і ще багатьох чинників. В той же час є деякі основоположні моменти, які дозволяють говорити про деякі узагальнені принципі вироблення стратегії поведінки і здійснення стратегічного управління.
У даному розділі будуть розглянуті три виключно важливих питання стратегічного управління: як розуміти стратегічне управління, які його єство і зміст; що таке стратегія фірми і як вона виробляється; стратегічна лінія ориентациифирмы на споживача і яку роль грає маркетинг в реалізації цієї лінії поведінки
§1. Загальна характеристика стратегічного управління
1.1. Єство стратегічного управління
Термін "стратегічне управління" був введений в побут на стику 60-х - 70-х рр. для того, щоб відображати відмінність управління, здійснюваного на вищому рівні, від поточного управління на рівні виробництва. Необхідність проведення такої відмінності була викликана в першу чергу змінами в умовах здійснення бізнесу, про які було сказане .ранее. Як ведуча ідеї, що відображає єство переходу до стратегічного управління від оперативного управління, з'явилася ідея необхідності перенесення центру уваги вищого керівництва на оточення для того, щоб відповідним чином і своєчасно реагувати на зміни, що відбуваються в ньому, своєчасно відповідати на, виклик, кинутий зовнішнім середовищем.
Стратегічне управління можна визначити як такоа управління організацією, яке спирається на людський потенціал як основу організації, орієнтує виробничу діяльність на запити споживачів, здійснює гнучке регулювання і своєчасні зміни в організації, що відповідають викличу з боку оточення і дозволяючі добиватися конкурентних переваг. що в сукупності в результаті дозволяє організації виживати і досягати своєї мети в довгостроковій перспективі.
Хоча стратегічне управління є найважливішим чинником успішного виживання в конкурентній боротьбі, що ускладнюється, проте постійно можна спостерігати в діях організацій відсутність стратегичмости, що і приводить їх часто до поразки а ринковій боротьбі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Курсова робота на тему: Стратегічне управління організацією

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок